skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: paula (---.04.el1.ftnet.pl)
Data: 05 wrz 2009 - 11:21:58

witamsmiling smiley

Z łuszczycą mecze sie juz jakies 4 lata:/ a mam dopiero (albo juz) 21...
z łuszczycą skóry głowy jakos sobie radze, pomaga mi bardzo produkowany na bazie niezbyt przyjemnego w zapachu dziekciu, ta maść to cocois (na recepte). Nie moge jednak poradzic sobie z łuszczycą na ciele, stosowalam juz wiele preparatów, jednak żaden nie był skuteczny, a jeżdżenie po dermatologach stało sie udręką....może pomogła komuś z Was jakaś maść wydawana bez recepty???smiling smileysmiling smiley
pozdrawiam

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: Anka (---.aster.pl)
Data: 05 wrz 2009 - 21:08:15

W ulotce Cocois jest napisane, ze lek jest dostępny bez recepty. Kupiłam go w aptece bez recepty i żadnych problemów. Może farmaceuci tez powinni nauczyć się czytać...

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: cola (---.centertel.pl)
Data: 06 wrz 2009 - 09:42:29

polecam blue cap tez jest rewelacyjny i to bez sterydów

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: iwciaS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 wrz 2009 - 14:14:35

Choć cola trochę przesadnie na tym forum o blue cap ciągle i wszędzie pisze to ja również polecam spray tej firmy bo uporałam się z uciążliwymi i starymi zmianami na nogach dzięki niemu! teraz jeżeli pojawiają się zmiany to malutkie i w innych miejscach niż poprzednio i szybko je zwalczamsmiling smiley

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: Mały (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 wrz 2009 - 17:06:07

Warto wspomagająco brać OEAPAROL ( olej z nasian wiesiołka ) 3 x 2 kapsułki dziennie plus ACIDUM FOLICUM ( kwas foliowy 2 x 15mg dziennie )
Oba wynalazki bez recepty.
Leczenie łuszczycy należy zaczynać od środka. Maści to tak jak głaskanie głodnego po brzychu.

Pozdrowionka

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: cola (---.centertel.pl)
Data: 07 wrz 2009 - 06:34:39

no z tym kwasem foliowym to bym dyskutował tej dawki nie chcą sprzedawać bez recepty ?

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: Mały (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 wrz 2009 - 20:21:00

Kupiłem bez problemu 15mg bez recepty a na marginesie, to nie jest chyba końska dawka zresztą zapytaj lekarza.
Nie wiem skąd ty wytrzasnąłeś to że 5mg sprzedadzą bez recepty a 15 mg NIE.
To nielogiczne. Kto Cie sprawdzi ile łyknąłeś ? smiling smiley)))

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: Q (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 wrz 2009 - 23:06:30

cygnolina, cygnolina, cygnolina... tylko to jest skuteczne smiling smiley trzeba tylko umiec zastosowac

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: thony (---.81-167-234.customer.lyse.net)
Data: 07 wrz 2009 - 23:12:45

Hej Q mógłbyś więc nam wtytłumaczyć jak stosować cygnoline ? i czy się zaleczyłaś na dobre cygnoliną ??

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: paula (---.04.el1.ftnet.pl)
Data: 09 wrz 2009 - 20:13:46

łuszczycy nie da sie wyleczyć, można ja tylko ZAleczyć...u jednych wraca bardzo szybko, a u innych nie pokazuje sie przez wieeeele lat, jestem za tym , aby wypróbować metode witaminową, duzo słyszalam o wiesiołku, ponoć witamina A i E tez pomaga, no i oczywiście cynk

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: k.driada (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 wrz 2009 - 13:24:10

Wita, ja mam łuszczycę od ponad trzech lat, przyplątało się świństwo po urodzeniu dziecka. Zaczęło się niewinnie a potem poleciało.... Byłam obsypana cała, rany pękały i krwawiły, nie mogłam uklęknąć ani oprzeć się na ręce, .

Leczyłam się chyba wszystkim = elokom, diprosalic, dermovate,laticort, daivoneks, delatar i wiele innych. Chodziłam na lampy PUVA. Jeden z dermatologów zapisał mi też trzy tygodniową kurację tetracykliną w maksymalnej dawce, potem mieliśmy zacząć mocniejszą kurację.
Wtedy to odstawiłam wszystko co do tej pory radzili mi lekarze - łykałam WIESIOŁKA, piłam MIESZANKĘ ZIÓŁ na łuszczycę od ojców bonifratów i łykałam CZARNUSZKĘ. Łuszczyca częściowo przeszła. Dziś wyglądam już jak człowiek :-)

Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy zioła pomogły ale tak było, na dzień dzisiejszy mam tylko niewielkie zmiany na łokciach, kolanach, stopach i głowie. Niestety zostały mi przebarwienia po- jak dowiedziałam się z tego forum- używaniu sterydów, powoli znikają ale wciąz są.

Więc może warto używać ziół?

Ja z kolei mam pytanie. Bardzo lubię pływać, a od kiedy zachorowałam nie byłam na basenie bo boję się jak ludzie zareagują no i czy woda z chlorem szkodzi? Czy wy czasem chodzicie na basen?

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: Jola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 wrz 2009 - 15:32:01

Też lubię pływać :-) chodziłam na basen na pierwszym roku studiuów jako wf - byłam wysypana okrutnie - całe czoło, głowa, uszy, za uszami, szyja.... cała czerwona od ramion w górę :-) dermatolog wypisał mi zwolnienie, ponieważ chlor może szkodzić, ale ja i tak pływałam i nie zauważyłam aby coś mi się zaostrzyło od wody :-) a z czego jestem najbardziej dumna? Że miałam gdzieś ludzi i to co myślą na mnie patrząc, byłam pewna siebie, rozmawiałam z innymi, a oni nieudolnie starali się udawać że nie widzą moich plam (chociaż widziałam czasem, jak rozmawiając ze mną ktoś patrzył na moje czoło a nie mi w oczy). Warto czasem pokazać łuszczycę, bo można się przekonać, że ludzi to aż tak nie obrzydza...a przynajmniej nie dają tego po sobie poznać :-) Ale to i tak poprawia humor :-) Miłego pływania życzę :-)

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: k.driada (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 wrz 2009 - 18:48:54

Ja tam pokazuję łuszczycę i raczej w nosie mam co powiedzą ludzie. W sezonie letnim chodzę tak jak inni wyrozbierana bo w imię czego mam się gotować w golfie.
Na plaży paraduję w kostiumie - wtedy łuszczyca ma swoje dobre strony - plaża pustoszeje :-)

Natomiast boję się trochę tego, że z basenu mnie np. wyproszą, było by mi strasznie głupio i jakoś tak.. przykro, wstyd.
Dlatego się zastanawiałam czy wam się coś takiego nie przydarzyło i jak reagują ludzie na basenie. No nie wiem - może się odważę, bardzo bym chciała znowu pływać.

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: margola (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 pa� 2009 - 13:41:26

k.driada Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ja tam pokazuję łuszczycę i raczej w nosie mam
> co powiedzą ludzie. W sezonie letnim chodzę tak
> jak inni wyrozbierana bo w imię czego mam się
> gotować w golfie.
> Na plaży paraduję w kostiumie - wtedy łuszczyca
> ma swoje dobre strony - plaża pustoszeje :-)
>
> Natomiast boję się trochę tego, że z basenu
> mnie np. wyproszą, było by mi strasznie głupio
> i jakoś tak.. przykro, wstyd.
> Dlatego się zastanawiałam czy wam się coś
> takiego nie przydarzyło i jak reagują ludzie na
> basenie. No nie wiem - może się odważę, bardzo
> bym chciała znowu pływać.

Ja i mój syn, też mamy łuszczycę. Syn lubi chodzić na basen i raz zdarzyło się, że ratownik poprosił aby przyniósł zaświadczenie od lekarza, że nie ma przeciwwskazań do korzystania z basenu. Przyniósł i po problemie. W końcu to nie jest choroba zakaźna.

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: Conejo (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 11 pa� 2009 - 12:39:45

Wszelkie emolienty. Posrod moich faworytow: lipobase, cerkogel, cocois. Polecam!

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: eq (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 pa� 2009 - 12:18:23

Cygnolina jest świetna, mi bynajmniej pomogła i to bardzo. Po systematycznej kuracji (bo systematyczność w zaleczeniu łuszczycy jest bardzo ważna) zniknęło mi około 5/6 zmian chorobowych na ciele (wiadomo, nie wszędzie można się nią posmarować).Szkoda, że nie na tak długo jak bym chciała, ale przez około 9 miesięcy miałam spokój, to i tak chyba nieźle smiling smiley.
Cygnolina jest maścią robioną w aptece, jedynie na receptę, może warto zapytać o nią swojego dermatologa, polecam smiling smiley.

Na skórę głowy cocois (dostępny bez recepty, sama tak kupuje) i szampony z dziegciom (do kupienia w aptece, drogeriach, niemal wszędzie).

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: swajdo4 (---.centertel.pl)
Data: 12 pa� 2009 - 20:06:16

Witam wszystkich jest pierwszy raz na forum i mam podobny problem, jestem chory od 16 roku życia. Na początku roku jeździłem na naświetlania,3 razy w tygodniu przez 3 miesiące i efekty były rewelacyjne, ale jak przerwałem naświetlania zmiany na skórze zaczeły się pojawiać po 2 tygodniach. Teraz już sam niewim co pomaga , a co nie, próbowałem chyba wszystkiego!!!

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: ola (---.cdma.centertel.pl)
Data: 12 pa� 2009 - 23:29:22

Witam, ja i moja łuszczyca jesteśmy już razem od 30 lat. Były okresy totalnego obsypania, chwilowego uspokojenia i tak przez wiele lat. Zauważyłam, że im więcej nowosci w siebie wcierałam i aplikowałam tym było gorzej. Jako nastolatka zupełnie przez przypadek trafiłam na swoje wybawienie... Była to AKUPUNKTURA! Fakt, że wiele seansów powtarzanych w regularnych dość odstępach ale mi pomogło. Kto wie jak wyglądałabym teraz. Generalnie łuszczycę miałam wszędzie a po leczeniu akupunkturą, tak już od 16 lat zajmuje mi nieznacznie łokcie, kolano i sporadyczne pojawia się w innych miejscach. Jak dla mnie bomba! Wiem, że się nie wyleczę ale z takiego stanu jaki mam i jaki utrzymuje się od wielu lat jestem bardzo zadowolona. Może gdybym przypilnowała dalsze leczenie akupunkturą byłoby lepiej, ale czasu brak. Dom, rodzina, praca..
Trzymajcie się kochane ŁUSZCZACZKI!!!

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: martynka (---.imp.fu-berlin.de)
Data: 13 pa� 2009 - 12:05:51

na glowe polecam SQUAMAX, duza tuba kosztuje 23 zl. Oczyszcza glowe z lusek co ulatwia stosowanie innych srodkow. Mieszkam za granica i mam mozliwosc jezdzenia tylko na weekendy do Polski, do mamy smiling smiley i dlatego uzywam leki ktore dostaje sie bez recepty... do tego kapiele w wodzie z sola z morza martwego i raz do czasu masc z sterydem... ktora dostaje tutaj od lekarza przepisana...

Re: skuteczne leki BEZ RECEPTY
Wysłane przez: działaj (---.chello.pl)
Data: 13 pa� 2009 - 13:33:20

http://change.menelgame.pl/change_please/1300205/