Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
zorac+lampa uvb 311
Wysłane przez: tomo (---.static.gprsbal.plusgsm.pl)
Data: 10 wrz 2009 - 21:05:09

Witajcie. Czy ktoś z Was próbował zastosować połączenie podane w temacie? Ja się męczę z tą porąbaną chorobą od 14 lat, oczywiście z różnym skutkiem. Naturalnie próbowałem wszystkiego- dziegcie, DCT, sterydy, zioła, czary mary hokus pokus itp. Ostatnio zapodałem sobie zorac + naświetlania własnoręcznie zrobioną lampą Uvb 311. Efekt mnie zabił. Łokcie na wykończeniu, ciężkie kolana prawie całkiem zaleczone. Polecam spróbować - dla mnie bajka. Istotna informacja- terapia skuteczna głónie w łuszczycy plackowatej - łokcie, kolana, okolice lędźwiowe. Czyli tzw. standarcik.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zorac+lampa uvb 311
Wysłane przez: MONA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 wrz 2009 - 21:11:07

Witam. WYBACZ ZMECZONA JESTEM PO PRACY I NIE MAM SIL SZUKAC CO TO ZA ZORAC. LAMPE MAM SWOJA WIEC CHETNIE SKORZYSTAM.POZDRAWIAM

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zorac+lampa uvb 311
Wysłane przez: gregi (212.244.229.---)
Data: 11 wrz 2009 - 00:04:50

na ł cos musi byc tzn brakuje nam organizmowi skorze promieni slon ecznych slonca w wielu przypadkach sloncde jest najlepsze takze naukowcy powinni isc tym tropem tzn promieni uva uvb wytwarzanych tez przez solaria lampy PUVa A PUVA B czy lampe uvb311 zorac i inne a ciekaw jestem tomo jak zrobic taka lampe i ile to kosztuje tak na oko domyslam sie ze kupic trza jakas obudowe a do niej swietlowke tak

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zorac+lampa uvb 311
Wysłane przez: tomo (89.230.88.---)
Data: 13 wrz 2009 - 09:04:48

Hej,
Zorac to lek z grupy retinoidów, jest to pochodna witaminy A. Substancja czynna w tym leku ma nazwę tazaroten, ja mam żel o stężeniu 0,1%. Żel stosuję na noc, naswietlam zmiany w ciągu dnia cały czas je także natłuszczam. Lampę zrobiłem tak: w sklepie ze świetlówkami zakupiłem specjalną świetlówkę UVB 311 z wejściem G23 i do tego w hurtowni zakupiłem lampkę biurową własnie z wejściem G23. Ważne jest aby lampka biurowa miała odblask czyli aby wnętrze klosza było wyścielone materiałem odbijającym światło. Koszt wytworzenia - 170 zł (120 świetlówka i 50 obudowa). W efekcie otrzymałem lampę nie różniącą się (oprócz efektu wizualnego) od Dermalight (1000 zł).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zorac+lampa uvb 311
Wysłane przez: gregi (80.54.48.---)
Data: 13 wrz 2009 - 16:13:30

no fajny sposobik i nie drogi za bardzo jestem ciekawy bo wiesz ogolnie slonce i lampy puva dzialaja na mnie najlepiej i mysle ze na wiekszosc z ł sam mysle jak skombinowac jakies lampy wiec tak zakladam ze taka swietlowka naswietlasz np 8-10 min wybrana czesc ciala np reke czy noge a mysle ze gdyby skabinowac wieksza obudowe i cos wiecej swietlowek to bysmy mieli lampy podobne do lamp puva UVB311nm- bez psoralenow geralen oxoralen aut a naswietlac mozna by cale cialko jak myslisz mozna by cos pokabinowac chodzi o cos podobnego do kabinki jak w solarium z lampami TOMO byloby cos takiego mozliwe odp bo tak sie na razie zastanawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zorac+lampa uvb 311
Wysłane przez: t (89.230.88.---)
Data: 14 wrz 2009 - 15:43:56

Aż tak dobrze się nie znam żeby wykombinować kabinę ale przy większych powierzchniach naświetlań interes jest zbyt skomplikowany. Co do naświetlań to zależy od skóry ale na początek proponuję 2 dni po 3 min, kolejne 2 po 4 min potem zobaczyć jak skóra zareaguje i jak się nie spiecze to powoli zwiększać. Ja po raz pierwszy w życiu mam całkowicie zaleczone łokcie, kolana kończę i jestem bardzo zadowolony.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zorac+lampa uvb 311
Wysłane przez: ula (---.kompus.3s.pl)
Data: 14 wrz 2009 - 17:43:46

Mam pytanko. Czy można naświetlać przez dłuższy czas np. pół roku po te kilka minut codziennie czy tak jak na naświetlaniach w przychodni - 3 razy w tygodniu przez około 3 miesiące?
Pomysł z lampą w domku jest bardzo interesujący.
Łuszczycę mam od zawsze tj.od 21 lat, naświetlałam się w przychodni uż kilka lat i muszę powiedzieć że na mnie to działa. Więc przydałaby się taka lampka w domku.
Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: zorac+lampa uvb 311
Wysłane przez: ela (217.153.67.---)
Data: 17 pa� 2010 - 12:52:50

do TOMO chcialbym zamowic taka lampe prosze wyslac swoj email [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.