Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Monika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwi 2005 - 00:40:23

od dwóch dni aplikujemy córce Protopic, dostałam w aptece bez problemu, ale za to za 223zł, do tego cocois, stieprox i oeparol... więc kolejna stówka, najgorsze w tym jest to, że nasłuchałam się o rakotwórczym działaniu Protopicu i cocois... więc już ogólnie jesteśmy porządnie wygłupieni... zmiany (łuszczyca) powoli się cofają ... szczególnie te po protopicu... cóż, zobaczymy.... chyba mamy wspólne wątpliwości?...

pozdrowienia dla wszystkich

Monika

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Agnieszka (---.crowley.pl)
Data: 19 kwi 2005 - 11:07:44

Witaj Moniko,

Ile lat ma Twoja córka??


Pozdrawiam,
Agnieszka

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Madzia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 23 kwi 2005 - 20:59:00

Czecs,ja uzywam cocois i jestem juz troszke zmeczona tym ze ta masc jest OKROPNA (niby pomaga ale jesli sie ja stosuje codziennnie i na cala noc,jestem uczennica i nie mam az tyle czasu).
Wlasnie dzis moja mama przyniosla mi protopic(ok 200zl!!) bo slyszala od znajomej ze pomaga(ale tylko niektorym)

Mam pytania!:

Czy mozna stosowac protopic na skore glowy??

I czy to prawda ze te leki sa rakotworcze???

Bardzo prosze o odpowiedz.

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: shizka (---.crowley.pl)
Data: 23 kwi 2005 - 21:26:48

witam
wlasnie dzis jestem po wizycie kolejnej u dermatologa
przepisal mi Protopic, ktory dostane w aptece dopiero za 2 dni
Allertec, Zyrtec nic nie pomogl, nie wspomne o Elidl, Elocom itd, pare dni zaprzestaniu uzywania czegokolwiek, AZS od nowa i od nowa.....
piszcie plis do mnie
bo troche AZS mi daje popalic ostatnimi miesiącami.
paps

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: kasiabe (195.136.49.---)
Data: 04 maj 2005 - 09:54:53

Protopic używałam od lutego - rewelacyjny środek (w Szczecinie można kupić za 180zł - tubkę 30g) na świąd, wymazałam na siebie dwie takie tubki - owszem - już po dwóch smarowaniach spałam jak niemowlę jednak po odstawiniu leku świąd wraca. Aż przedwczoraj mój doktor powiedział, że nie widzi potrzeby wydawania fortuny na Protopic (zapisno mi go w szpitalu) bo Elidel to prawie to samo a kosztuje 70zł. Dla mnie to ogromna różnica bo oprócz mnie choruje moja córka i najmłodszy synek. Jutro wykupuję elidel - jeżeli to rzeczywiście prawie to samo szybko tu napiszę. Dodam tylko, że powinnam smarować prawie 70% powierzchni ciała ale nakładam maść tylko tam gdzie jest najgorzej - przy wykupowaniu pierwszej recepty na Protpic pobeczałam się jak niemowlę - wtedy zapłaciłam 245zł - każda matka chciałaby taką kwotę przeznaczyć na dzieci a nie na niekończącą się chorobę sad smiley
kasiabe

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 maj 2005 - 22:08:49

Witam!

Mam 6 lotnią córeczkę która od miesiąca ma plamy bielacze na twarzy i lekarz polecił mie ten lek ale jest zbyt drogi jak na moją kieszen. Chciała bym dowiedziec sie za ile Pan chce ją sprzedac

Pozdrawia
Ania

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 maj 2005 - 22:14:18

Witam!
ja tez dzis sie dowiedziałam o tej masci. Moja 6 letnia córeczka dostała bielaczych plam na twarz dowiedziałam sie ze w Białymstoku kosztuje 160 zł a w Olsztynie 180.
Lek niestety nie jest refundowany, ponoc zbyt rzadka jest ta choroba i dlatego lek nie jest refundowany
Pozdrawiam

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 06 maj 2005 - 08:06:20

Gdyby byla rzadka to wlasnie by refundowali,a tak za duzo kasy by poszlo...

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: kasia (---.echostar.pl)
Data: 12 maj 2005 - 15:52:19

Witam,
ja takze uzywam tej masci,place za nia 200 zl,niestety zuzylam 2 opakowania i nie widze pomnijszenia zmian bielaczych na skorze. byc moze na mnie to nie dziala,ale lekarze zapewniali,ze powinno pomoc.

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: darka (---.lubin.dialog.net.pl)
Data: 29 maj 2005 - 20:32:57

uwazam ze dobry pomysł -podpisuje siesmiling smiley

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 cze 2005 - 18:42:00

Witam !
We Wrocławiu znalazłam tę maść za 238 zł znacie może aptekę we Wrocławiu gdzie Protopic jest tańszy
pozdrawiam !!!


Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Marta (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 15 cze 2005 - 01:02:23

Witam
Protonik nie ale wiem gdzie jest elidel (działa tak samo) za74 zł. (w innych aptekach nawet 100zł.) - w aptece przy przechodni (i szpitalu) wojskowej, więc może i protonik jest tam tańszy. pozdrawiam

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Leszek (---.kalisz.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 12 lip 2005 - 20:34:43

Może spróbuj ALVEO-działa przyczynowo

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Leszek (---.kalisz.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 12 lip 2005 - 20:47:36

Spróbuj ALVEO - działa przyczynowo

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Leszek (---.kalisz.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data: 12 lip 2005 - 20:50:56

Spróbuj protopic i ALVEO - które dziala przyczynowo

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Iwa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 sie 2005 - 20:51:44

ja choruje na atopowe zapalenie skory od okolo 10 roku zycia ;/ Nie stac mnie na niego bo jest za drogi ;/ jesli jest mozliwosc to chcialabym sie zapytac w jakiej cenie moglabym go odkupic od Ciebie smiling smiley pozdrawiam
ps.. co do zbierania podpisow to moge sie podpisac od zaraz grinning smiley

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Agnieszka (---.aster.pl)
Data: 09 sie 2005 - 15:35:57

Hej Iva..ja ma do odstapienia protopic...mialam go stosowac na luszczyce, ale pomogly mi inne srodki. Kupilam go niedawno w aptece. Kosztowal 239 zlotych. Moge go odstapic za 160 zlotych...pozdrawiam

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: leszek (---.is.net.pl)
Data: 26 sie 2005 - 17:40:06

moje dziecko choruje od 3lat na lupiez rozowy gillberta i jedyne lekarstwo to ta masc ktura nie mage kupic poniewaz mnie na nia niestac jest mi bardo ciezkokoszty tej masci siegaly by 2000zl.

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: krystyna (---.icm.edu.pl)
Data: 27 sie 2005 - 21:05:07

Leszku,

moja córka w listopadzie 2004, zaraz po przebytej anginie, też zachorowała na łupież różowy gilberta - jest to choroba pochodzenia wirusowego i nawet przez dermatologów trudna do prawidłowego zdiagnoozowania.

Pierwsza diagnoza też brzmiała inaczej, jakieś zapalenie skóry, czy coś takiego - kupa leków, maści, sterydów i antybiotyki.

Ponieważ po tygodniu leczenie było jeszcze gorzej - wizyta u innego lekarza i od razu inna diagnoza, ty, razem trafna: łupież różowy gilberta.

Zalecenia - odstawić wszystkie leki, bo to po prostu samo mija po 6 - 8 tygodniach.

I tylko łagodzić olejem do kąpieli Balneum, balsamem Allantan.

I tak też zrobiłam, a córka na sylwestra poszła już zupełnie "czyściutka".

Niestety, w kwietniu 2005 znowu zaczęły się pojawiać pojedyncze plamki, wizyta u lekarza - i tym razem diagnoza dużo gorsza od poprzedniej: łuszczyca !

Walczymy z nią wszystkimi dostępnymi metodami, ale........

Dlatego radzę Ci skonsultować tę diagnozę z innymi lekarzami, bo łupież różowy gilberta, z tego co się dowiadywałam i czytałam, nie trwa tak długo...

Re: Protopic - refundacja
Wysłane przez: Maciek (82.160.26.---)
Data: 29 sie 2005 - 14:42:29

Mam do sprzedania Protopic wiadomość pod nr telefonu 501783767