Neoral
Wysłane przez: Anna (---.broker.com.pl)
Data: 24 wrz 2005 - 22:51:16

Od tygodnia biorę Neoral widzę efekty.Czy brał ktoś może ten lek i jak długo trzeba go brać by mieć remisję .Chyba jestem optymistką.

Re: Neoral
Wysłane przez: markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 wrz 2005 - 00:25:16

bylo wiele o tym leku na tym forum , prosze uzyj wyszukiwarki , rozumiem ze bierzesz sandinum neoral ( nazwa handlowa ) czyli po prostu cyklosporyne , pamietaj o regularnej kontroli nerek ( badania moczu ) jak ja kiedys bralem to lekarz kazal mi dac do analizy zbiorke dobowa moczu raz na 2 tygodnie , powodzenia w leczeniu , i pamietaj to nie jest cudowny srodek , jezeli masz tylko luszczyce na skorze a nie stawy ( zalezy tez ile masz tego na skorze ) to takie wynalazki jak metotreksat czy cyklosporyna pozostawilbym na pozniej ( zawsze moze przypaletac sie stawowka ( odpukac w niemalowane smiling smiley )

Re: Neoral
Wysłane przez: markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 wrz 2005 - 00:29:58

jeszcze jedno , proponuje odstawic wszelkie sterydy ( kazdy ci to powie ) i poswiecic troche czasu na smarowanie cygnolina ( obserwoj swoja skore) a wlasciwie to ile masz lat i jak dlugo zyjesz z luszczyca
kiedys lekaz na LZS przepisal mi mtx i metypred ( steryd doustny ) , ludzie NIE BIERZCIE TEGO , przez to cholerstwo 2 razy bylem w szpitalu ( w 3 miesiecznym odstepie ) tak mnie sialo, dziwne ale na mnie dobrze dziala jakis antybiotyk brany przez 10 dni , skutek jest lepszy niz po mtx ( plus smarowanie oczywiscie ) wiec pewnie jakis paciorkowiec we mnie siedzi i wywoluje stany odpowiedzialne za ujawnianie luszczycy ( teoria lekarza ) ale cos w tym jest
sorki za wyjscie poza temat

Re: Neoral
Wysłane przez: markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 wrz 2005 - 00:30:45

chodzilo mi to ze sialo mnie po metypredzie

Re: Neoral
Wysłane przez: Anna (---.broker.com.pl)
Data: 25 wrz 2005 - 20:13:43

Na łuszczyce choruję prawie trzydzieści lat w tym od sześciu z rozpoznaniem łuszczyca stawowa.Obecnie biorę mtx +neoral i nareszcie widzę efekty.Wiem że to sterydy i to silne,już mi wszystko jedno.Szkoda mi tylko młodych ludzi bo ta choroba to naprawdę paskudztwo.Muszę poszukać tego wcześniejszego wątku,dzięki.

Re: Neoral
Wysłane przez: markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 wrz 2005 - 18:09:41

mtx i neoral to nie sa sterydy , neoral to cyklosporyna ( przeciw odrzucaniu przeszczepow ) a mtx to w chemiterapi stosuje sie w duzych dawkach

Re: Neoral
Wysłane przez: Anna (---.broker.com.pl)
Data: 26 wrz 2005 - 21:11:46

Czy mam się cieszyć że to nie sterydy,czy to jeszcze coś gorszego.Fakt faktem że po neoralu widzę poprawę i to bardzo,wcześniej brałam sam mtx 10mg przez około dwa lata.Obecnie neoral 2x100 i mtx 5mg.

Re: Neoral
Wysłane przez: Anna (---.broker.com.pl)
Data: 26 wrz 2005 - 21:18:01

Jak długo można brać te leki bez szkody dla organizmu tz.mtx i neoral.

Re: Neoral
Wysłane przez: markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 wrz 2005 - 18:06:04

nie chce cie anno wprowadzac w blad ale jednym z kryteriów ( tak mysle - nie jestem lekarzem ) sa wyniki badan : w przypadku mtx robi sie tzw proby watrobowe - jezeli wyniki sa zle ( tzn za wysokie ) to przerywa sie branie mtx , wtedy na szczescie wynik wracaja do normy ( watroba na szczescie sie regeneruje ), a w przypadku neoralu to kontrola nerek ( nie pamietam dokladnie nazwy parametru bo bralem to jakies 8 lat temu )( mysle ze akurat te informacje znasz bo bierzesz te leki, jesli nie to hmmmmm.....)
odnosnie sterydow - ich stosowanie powoduje szybkie nawroty , lepiej pomeczyc sie cygnolina i miec na dluzej spokoj , sterydy stosowane ne glowe np DERMOVATE w moim przypadku robily kask na glowie , teraz jak niczym nie smaruje ( natluszczam czasami ) jest lepiej niz w przypadku nawrotu po dermovate , ale.... kazdy organizm inaczej reaguje na okreslone leki, w szpitalu poznalem np ludzi ktorzy nie tolerowali cygnoliny ( po prostu palila ich niemilosiernie nawet w malych stezeniach) i oni mieli naprwde prze.......ne bo pozostaly im tylko leki doustne typu mtx , neoral lub neotigason, ale ile mozna to brac ,