czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: Kinga (---.stimo.net)
Data: 18 sty 2010 - 20:13:49

czy sa zawody ,których nie można wykonywać mając luszczycę?

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: Andrew (---.adsl.inetia.pl)
Data: 18 sty 2010 - 22:53:13

No wydaje mi się, że wszelkie zawody w gastronomii chyba nie wchodzą w gre... bo chyba nie da rady wyrobić nawet książeczki sanepidowskiej mając łuszczyce ?? Nie wiem do końca jak to jest, też mnie to ciekawi, bo myślałem kiedyś nad wyrobieniem takowej książeczki. Może ktoś orientuje się lepiej winking smiley

Pozdrawiam smiling smiley

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: ludzik (---.centertel.pl)
Data: 19 sty 2010 - 01:27:33

pani L to choroba skory kazdy pracodawca traktoje to indywidualnie.andrew ja mam ksiazeczke wyrobiona bez znajomosci wiadomo jak strupki spadaja np.na pizze to ni damy rady mam kolezanke w lublinie ktora pracuje w pizzz.... gdzies jako pizzero i wiem ze tam jest ok szukajcie pracy w lokalach malych ktorzy szanuja pracownikow nie za wyglad a za umiejetnosci ludzik gg2577521 [email protected]

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: on (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 sty 2010 - 15:28:26

to czleniu powiedz ktora to pizzeria w lublinie taka jest ze mozna najesc sie oprócz pizzy to jeszcze luszczycy !! nie bede tam chodzil

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: pablos (---.tychy.pl)
Data: 19 sty 2010 - 17:03:46

witam ja jestem zawodowym kelnerem po szkole gastr. Od 4 lat pracuje w dwoch restauracjach a miałem praktyki w czterech. mam książeczke sanepidowską.
Łuszczyce mam od 10 lat. teraz jedynie mam kropki na nogach których mi sie niechce smarowac dwie na łokciach i to wszystko jak bym chciał byłbym czysty. rególarnie dbam o skóre na głowie i mogę sobie pozwolic nawet na krótkie włosy w pracy. chcecie pogadac to napiszcie: 17920019 Pozdrawiam

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: Inga (---.dip.t-dialin.net)
Data: 19 sty 2010 - 18:45:25

Ja mam luszczyce od 30lat i 15lat pracuje w gastronomii,rowniez nie mialam z tego powodu z tym problemow.
Nie rozumiem wypowiedzi ,,on,,zeby nie poszedl do tej pizzerii jesc-przeciez ta choroba nie jest zarazliwa i nie kazdy musi miec ja na rekach czy twarzy ja mam na przyklad tylko na kolanie i to mialaoby mnie dyskwalifikowac do tej pracy?
Jesli sam masz luszczyce to twoja wypowiedz byla troche nie na miejscu i niesmaczna

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: on (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 sty 2010 - 18:53:54

kolego dlaczego niby niesmaczna jezeli koles z luszczyca pracuje przy robieniu pizzy oczywiscie mowa tu o duzym procencie pokrytej luszczyca skory to uwierz mi ale nie chcialbym jesc jeko naskorka co w tym dziwnego to nie wiem. luszczyce mam ale w malym stopniu tak ze mi to narazie praktycznie nie przeszkadza - pozdro for all

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: puchatek (---.chello.pl)
Data: 19 sty 2010 - 19:00:41

ja znam pania chirurg z lusczyca,ma ja na rekach wiec chyba nie ma takich zawodow.... jedyne o czym slyszalem to kiedy calemu jest sie w "tym" to jak w pracy jest wspolna szatnia to jest raczej niezbyt milo kiedy wszyscy sie na ciebie patrza kiedy zdejmiesz koszulek i wtedy pracodawca niechce takiego pracownika,ale to tylko pogloski...pozdrawiam

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: MartuŚ (193.111.144.---)
Data: 19 sty 2010 - 19:24:28

Witamsmiling smiley
kilka miesięcy temu wyrabiałam sobie taką książeczkę i nawet mnie nikt nie pytał o żadne choroby. To jest tylko badanie na nosicielstwo bakterii chorobotwórczych układu pokarmowego.
a wydaje mi się ze jak pracodawca jest tolerancyjny to nie będzie mu to przeszkadzało czy ktoś ma łuszczyce czy trądzik czy chociażby bielactwo lub jeszcze jaką inną chorobę niekoniecznie widoczną. Niestety nasza choroba wygląda mało estetycznie, ale pracodawcy powinni głownie brać pod uwagę to jakimi jesteśmy pracownikami, a nie jakie mamy chorobysmiling smileysmiling smiley
pozdrawiamsmiling smiley

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: puchatek (---.chello.pl)
Data: 19 sty 2010 - 21:46:49

do MartuŚ.pracodawca moze byc tolerancyjny ale jego pracownicy nie do konca,poniewaz kiedy musza sie z takim mna np.przebierac w szatni to nie wszystkim sie to podoba i wtedy oni zglaszaja to do pracodawcy i wiadomo ze nawet jesli bysmy byli najlepszym pracownikiem to zwolni nas a nie cala grupe... ja aktualnie pracuje w zakladzie gdzie pracuje okolo 25osob na zmianie i naprawde niewiem czy oni by zaakceptowali gdybym byl caly w "TYM". naszczescie zaleczylem łuszczyce do takiego stopnia ze mam ja tylko we wlosach.... pozdrawiam

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: Andrew (---.adsl.inetia.pl)
Data: 20 sty 2010 - 00:11:29

No i jednak nie miałem racji winking smiley ... Dokładnie, to wszystko zależy w jakim stopniu zaawansowania ma ktoś łuszczyce. Ja np. na dzień dzisiejszy nie ubiorę krótkiego rękawka czy krótkich spodenek i nie przebrałbym się z nikim w żadnej szatni winking smiley, a jak mam na głowie, to sami wiecie ile się tego wszędzie sypie :/ ... Ale jak ktoś ma kilka kropek, tu i tam, to pewnie, że nic nie stoi na przeszkodzie smiling smiley ... Ja się ciągle pocieszam, że jedyny "plus" naszej choroby jest taki, że nie jest ona zaraźliwa !! ....

Pozdrawiam winking smiley)

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: tomar21 (---.wil.waw.pl)
Data: 20 sty 2010 - 07:41:46

Ja już od urodzenia chciałem zostać żołnierzem zawodowym i niestety dupa blada z powodu łuszczycy kategoria D.

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: Edyta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 sty 2010 - 22:23:53

Witam was oile mi wiadomo łuszczyca jest przekazywana genetycznie a wrodzinie i wsród znajomychnikt nie miał ja dostałam łuszczyce w pracy przy maszynie o wysokim napiecu elektromagnetycznym lub foli PCV na pocztek wygladało jako uczulenie ale z czasem zamieniło sie w łuski. Czy moge pracowac dalej w takiej firmie czy jest mi to nie wkazane ???

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: vanilla (---.chello.pl)
Data: 22 sty 2010 - 02:12:09

nie mozesz miec luszczycy od pracy przy maszynie o wysokim napieciu elektromagnetycznym...idz do lekarza on powie co Ci dolega,proste.

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 23 sty 2010 - 11:03:56

ja choruje już 30 lat więc kiedy byłam śliczna i młoda juz miałam je na rękach ale wtedy pracowałam w sklepie spożywczym i niestety nie było foli jak teraz tylko bandaze i cignolisny i inne masci ale to kiedy szłam do pracy na godz.7 rano NIESTETY MUSIAŁAM wstawac przed 6 by odwinąć ręce i jeszcze by miały czas się zregenerowac po maści.....PÓZNIEJ miałam 8 lat swoją działalność wiec tez naprawde wymagało to ode mnie wiele poświęcen by sprawnie to mi szło a otwierałam proszę mi uwierzyc kiosk ( sezon latem w lesie) rano od 6-tej...mało tego miałam wiele klientów , gdzie piekłam super ciasta drożdzowe i makowcezawijane a naprawde to okolo tysiaca sztuk je sprzedałam ...Nikt z klientów nie wiedział ze mam łuszczycę, bo skoro chce się do czegoś przyłożyć to naprawde Higiena tutaj jest na 1 miejscu...a skoro kilka osob wiedziało i Tak zamawiało u mnie ciasto...w koncu nie kleiłam tego z łuszczycą tylko zadbanymi wyleczonymi rękoma....Naprawdę jeśli chodzi o szczególy wszystko zależy od NAS SAMYCH CZY ZADBAMY o swój wygląd......zatem nie rozumiem dlaczego ŁUSZCZYCA MIAŁABY być przeciwskazaniem do pracy gdzie wymaga sie książęczkę zdrowia....kazdy lekarz ja podpisze a czy mamy łuszczycę czy NIE NIE WPŁYWA to na pracę skoro potrafimy zadbać o swój wizerunek.....ZNAM osoby , ktore z 'LENISTWA' nie smaruja bo i po co? ale to JUZ ICH WYBÓR...POZDRAWIAM

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 23 sty 2010 - 11:08:00

EDYTA a ja dostalam na wiosnę z bratem po zaczadzeniu sie z pieca kaflowego w grudniu między świetami a sylwestrem ..i TYLKO oboje i nikt więcej.Pozdrawiam

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: Ja..44 (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 23 sty 2010 - 11:13:19

tOMAR 21 ale mój brat miał 16 lat kiedy dostał łuszczycę i był w wojsku więc chyba zależy czy ktos chce pojśc czy nie.. było wtedy jeszcze 2 lata trwała służba wojskowa i tez mieli swój oddział dermatologiczny a było to w ZARACH. Pozdrawaim

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: yman (---.146.123.107.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data: 22 lut 2010 - 14:30:45

Ja teraz miałem wezwanie i chcieli mi wbić kategorie d na łuszczyce ale ja się kłóciłem że łuszczyca w wojsku nie przeszkadza w niczym i wystawili kategorie a

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: tomar21 (---.wil.waw.pl)
Data: 23 lut 2010 - 12:16:27

Tak ale w tym czasie mnie tak wysypało że lekarze od razu kazali się ubierać i nie było nawet mowy o pójściu do woja.To chyba zależy w jakim stopniu jest sie wysypanym.

Re: czy łuszczyca jest przeciwskazaniem do wykonywania jakiegoś zawodu?
Wysłane przez: iloilo (---.przasnysz.mm.pl)
Data: 14 kwi 2010 - 19:47:44

Cześc.Ja mam takie pytanie; czy łuszczyca jest przeciwwskazaniem do podjęcia studiów farmaceutycznych???