Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Anka (---.tnp.pl)
Data: 27 wrz 2005 - 14:20:17

Czy jeśli dziecko choruje na łuszczycę czy należy mi się wtedy zasiłek pielęgnacyjny??


Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Kucajka (---.unreg.tvk.wroc.pl)
Data: 27 wrz 2005 - 20:57:28

Hmmm. nie znam sie na tych wszstkich prawach itd.. ale wydaje mis ie ze nasze kochane państwo nie jest az tak dobroduszne tongue sticking out smiley Pozdrawiam winking smiley

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: she 23 (217.96.74.---)
Data: 28 wrz 2005 - 21:27:41

nie ma takiego zasiłku niestety

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: tysia (---.cigacice.sdi.tpnet.pl)
Data: 29 wrz 2005 - 09:22:56

moja kolezanka choruje na luszczyce (ja zreszta tez..), gdy byla mlodsza jej mama dostawala zasilek pielegnacyjny.. ale to bylo pare lat temu, nie mam pojecia jak jest teraz, a mi juz raczej nie przysluguje...

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: qwerty (---.szczecin.mm.pl)
Data: 29 wrz 2005 - 12:13:28

jezeli ma sie orzeczona niepelnosprawnosc to mozna pobierac taki zasilek. Wynosi obecnie chyba 141zl miesiecznie.

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Małgosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 wrz 2005 - 14:46:15

Moja mama pobierała taki zasiłek za mnie. Podobno jednak ostatnio skreślono łuszczycę z listy chorób przewlekłych....jakaś totalna bzdura, ale łuszczyca nie jest chorobą przewlekłą, bo dla według urzędników można ją wyleczyć....

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Anka (---.tnp.pl)
Data: 17 pa� 2005 - 14:05:29

Z tego co się dowiedziałam to chory na łuszczycę dostaje orzeczenie o niepełnosprawnośći, więc jeśli orzeczenie się posiada to i chyba zasiłek pielęgnacyjny się należy?


Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Łukasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 pa� 2005 - 14:15:49

gdzie trzeba się zgłośić by dostać orzeczenie o niepełnosprawności????

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Anka (---.tnp.pl)
Data: 17 pa� 2005 - 14:38:44

do powiatowego zespołu ds orzekania o niepełnosprawności, zazwyczaj znajdziesz go w siedzibie powiatu. Warto się o to starać, ponieważ później np. wyjazdy do sanatoriów są dofinansowywane.

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Anka (---.tnp.pl)
Data: 11 sty 2006 - 08:25:23

Kilka dni temu stawałam z moją córka na komisji lekarskiej, dostała orzeczenie o niepełnosprawności z powodu łuszczycy. Będziemy mogli teraz pobierać zasiłek pielęgnacyjny + dodatek na kształcenie niepełnosprawnego dziecka a także korzytać z dopłat do turnusów rehabilitacyjnych. Chociaż to kropla w morzu potrzeb, ale dobre i to.

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: BBBBBBBBBBBBBB (---.bater.net.pl)
Data: 11 sty 2006 - 10:36:13

Ja mam łuszczyce i pobieram zasiłek pielęgnacyjny w wysokości około 150 zł, z tego też tytułu została mi przyznana renta socjalna na czas oczywiście określony.
Moja mama przed przejściem na emeryture dostawała na mnie z pracy zasiłek pielęgnacyjny więc sądze że warto się postarać!!!
Więc forumowicze którzy nie wiedzą dokładnie niech się lepiej nie kompromitują swoimi wypowiedziami.


Pozdrawiam

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: xyz (---.szczecin.mm.pl)
Data: 11 sty 2006 - 12:36:20

BBBBBBBBB!
Ty sie nie kompromituj,bo to,ze zasilek sie nalezy juz zostalo tu napisane,wiec nie wiem po co sie tak unosisz? Jezeli piszesz o rencie to w przyszlosci precyzuj swoja wypowiedz. Zeby dostac zasilek trzeba miec orzeczona niepelnosprawnosc, co do renty socjalnej to trzeba wystapic do ZUSu,a orzeczenie z powiatowego zespolu w tym przypadku nie ma znaczenia... Zeby jednak dostac ta rente trzeba miec duze plecy (ewentualnie koperta) lub luszczyce, ktora zajmuje przynajmniej 70% ciala lub zaawansowana l.stawowa. Poza tym trzeba wspomniec,ze jezeli ma sie dochody wyzsze niz renta socjalna (400 pare zl w zaleznosci rewaloryzacji sie co pare miesiecy zmienia o kilka zlotych) to renta jest zawieszana... Tak wiec osobie pracujacej na nic taka renta....

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Klaudia15 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 sty 2006 - 15:59:48

Ja mam zasiłek pięlegnacyjny,,,ale w tym roku stuknie mi szesnastkasad smiley;;;i muszę się wstawić na komisje orzekania niepełnosprawnościsad smiley,,,,,,,

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: BBBBBBBBBBBBBB (---.bater.net.pl)
Data: 11 sty 2006 - 16:14:51

Ojjjj niestety ja nie miałam pleców ani kasy żeby dać w koperte!!!!!Więc sobie wypraszam!!!


Chyba z 5 razy sie odwoływałam!!! I wygrałam!!!



Pozdrawiam

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: koala (---.dynamic.chello.pl)
Data: 31 mar 2015 - 19:38:23

Hej!
Podbijam temat. Czy osobie chorujacej tylko i wyłącznie na luszczyce przysługuje zasiłek pielegnacyjny? Mam 21lat, luszcsyce raczej umiarkowana. Czy jest szansa na przyznanie zwsilku? Nie chodzi mi o stopień niepelnosprawnosci. '~

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: Avicii (---.opera-mini.net)
Data: 18 kwi 2015 - 23:47:23

też chciałbym się tego dowiedzieć ;(

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: filip (---.dynamic.chello.pl)
Data: 20 kwi 2015 - 09:05:16

Znalazl ktos jakies informacje na ten temat? tez jestem ciekaw

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: 12 groszy (---.play-internet.pl)
Data: 20 kwi 2015 - 22:35:23

Dalej, jazda do roboty jebane nieroby, a nie o zasiłkach marzyć.

Re: Zasiłek pielęgnacyjny z powodu łuszczycy?
Wysłane przez: koala (---.dynamic.chello.pl)
Data: 22 kwi 2015 - 19:39:07

Do 12groszy: z tego co mi wiadomo to zasiłek pielęgnacyjny nie zabrania mi pracować. Ciekawe co byś powiedział jakbyś musiał żyć z Ł. i wydawać spore pieniądze na leczenie, już nie mówię tu o codziennych smarowaniach, naswietlaniach i oczami innych ludzi na twój widok. Sama dorabiam i studiuję Ale pieniędzy czasem nie starcza na wykupienie lekarstw. Z resztą nie wiem jak chciałbyś wyżyć za 153zł bo tyle właśnie wynosi ten zasiłek.
Może lepiej pomyśl zanim coś napiszesz.