NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: Renata Najberg (---.chello.pl)
Data: 24 maj 2010 - 18:29:13

Moi drodzy, podaję przepis na nalewkę konwaliową, którą zaleczyła objawy łuszczycy moja Mama. Twierdzi, że preparat jest rewelacyjny i prosiła, żebym podzieliła się tą wiedzą z innymi ludźmi dotkniętymi jej chorobą. Nalewkę można przygotować TYLKO WIOSNĄ, kiedy kwitną konwalie. Nalewka służy do SMAROWANIA, a nie do picia. winking smiley


SKŁADNIKI:
półlitrowa butelka spirytusu
3 pęczki kwiatów konwalii
jakakolwiek szklana, zakręcana butelka 3/4l

PRZYGOTOWANIE:

W WIĘKSZEJ, szklanej butelce umieścić kwiaty konwalii oraz 5-10 zielonych listków BEZ łodyżek. Zalać całość spirytusem.
Nalewki można zacząć używać już po upływie 1-2tyg. Po miesiącu należy przecedzić zawartość butelki, zostawiając tylko płynną część, którą należy smarować chore miejsca nasączonym wacikiem 2-3razy w ciągu dnia.

Warto zrobić kilka butelek nalewki, żeby przy nawrotach choroby móc w okresie "bezkonwaliowym" korzystać z ich dobrodziejstw. Jedna butelka na całą zimę na pewno nie wystarczy.

Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: ania (---.pl)
Data: 25 maj 2010 - 10:09:11

robilam na mnie nie dziala , a jeszcze zaognilo
szkoda tylko spirytusu bo mozna go bylo wykorzystac do inych celow ;_))))))

Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: marcinek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 26 maj 2010 - 01:57:13

na mnie też nie działa i wątpie, żeby co kolwiek na bazie spirytusu zadziałało

Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: Iza (---.dynamic.chello.pl)
Data: 04 sie 2013 - 08:12:28

A na mnie dziala, tylko efekt wymaga dluższego stosowani, ponieważ na poczatku sądzilam ,że nie pomaga, a potem ruszylo z "kopyta" i naprawdę nie mam wykwitolw od ok 2-3 lat.

Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: ania (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 04 sie 2013 - 20:23:13

robilam ja kiedys kompletnie nic ..

Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 11 maj 2014 - 13:38:19

Z racji tego, ze mamy sezon na konwalie, odgrzebuję temat aby zapytać czy ktoś stosował i z jakim efektem ???

Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: ania (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 13 maj 2014 - 16:54:34

ja robilam nalewke ktora tutaj ktos bardzo zachwalal nie wiem mnie to nic a nic nie dalo smierdzialo tylko w mieszkaniu konwaliami ...moze ten ktos stosowal ta nalewke doustnie ja sie tym tylko smarowalam....

Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: 40 vol. (---.4web.pl)
Data: 14 maj 2014 - 16:26:45

Wierz mi, że picie czegoś na spirycie na pewno by ci nie pomogło.

Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: ewa (---.dynamic.chello.pl)
Data: 16 maj 2014 - 18:35:13

konwalia wszystkie części rośliny są trujące najbardziej kwiaty i liście.Woda w której stały konwalie ,jest również trująca.Tez robiłam nalewkę mi nie pomogła ale każdy ma inny organizm jednym pomaga drugim nie.

Re: NALEWKA KONWALIOWA
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 maj 2014 - 14:47:14

eccoria.pl/warto-zobaczyc/poradniki-konwalie-powoduja-silne-zatrucia,15,816.html