Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
łuszczyca a basen
Wysłane przez: monika (---.crowley.pl)
Data: 05 pa� 2005 - 16:44:07

Jestem świeżo upieczoną studentką i cierpie na łuszczyce...do tej pory unikalam wypadów na basen ale teraz okazalo sie ze na mojej uczelni basen jest obowiazkowy. Zastanawiam sie czy chlor nie wpłynie jakoś nieprawidłowo na zmiany na skórze. Jak myślicie??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Kucajka (---.unreg.tvk.wroc.pl)
Data: 05 pa� 2005 - 18:07:56

Hmm.. wsumie nei wiem ale osobiscie ne chodze na basen..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 pa� 2005 - 20:19:43

Ktoś coś pisał o szkodliwym wpływie wody chlorowanej, ale nie wiem czy jest tak w istocie. Z moich obserwacji wynika jednak, że woda, którą się myjemy ma wpływ na stan skóry. Zdecydowanie mi się pogorszyło gdy przed 12 laty przeniosłem się do dużego miasta, gdzie woda jest ohydna, jakaś tak słodkawa i generalnie syfiasta (pewnie przez duże nasycenie chlorem, aby zabić ten cały skład bakteryjny i okropny zapach jaki ma woda przed oczyszczeniem). Kiedykolwiek pojadę do domu, gdzie woda w kranie jest dostarczana z ujęcia głębinowego to stan skóry poprawia mi się zdecydowanie, jestem tego pewien na 100%.
Więc chyba chlor jest szkodliwy rzeczywiście, ale trzeba tu jednak wrócić do sprawy podstawowej - nasza choroba jest wywołana przez czynniki wewnętrzne a nie zewnętrzne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: monika (---.crowley.pl)
Data: 06 pa� 2005 - 08:50:14

więc chyba będe potrzebować zwolnienie z zajęćsad smiley...ale jak pójdę do dermatologa to jeszcze spytam czy chlor rzeczywiscie szkodzitongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Danka (---.dhcp.jcsn.tn.charter.com)
Data: 07 pa� 2005 - 16:51:35

Jezeli o mnie chodzi, basen szkodzi. Mam wlasny basen i kapalam sie w nim codziennie. Potem wyjechalam na 2 lata do Europy gdzie nie korzystalam z basenu.
Po powrocie wykapalam sie pare razy i zauwazylam, ze moja skora sie zaczerwienila i zaczela sypac. Oczywiscie nie kapanie sie nie pomoglo, ale jest troszke lepiej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Piotr (---.dip.t-dialin.net)
Data: 10 pa� 2005 - 23:53:59

Chodze na basen i do sauny ,zauwazam poprawe ,szczegulnie w basenie ze slona woda, polecam
piotr

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Sławek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 11 pa� 2005 - 08:01:58

Długo już choruję ale na szczęście wysyp tylko na kolanach,łokciach i na głowie. Czasem chodziłem na basen i nie zauważyłem żadnych negatywnych zmian. Podobno są nawet zalecane ciepłe kompiele...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Monika (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 13 pa� 2005 - 09:25:39

Hej, bardzo mnie zainteresowała sprawa basenu ze słoną wodą, czy mógłbyś Piotrze coś więcej napisać?
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Kama (---.dipservice.com.pl)
Data: 13 pa� 2005 - 13:25:00

Basen ze słoną ciepłą wodą na pewno pomaga, ale zwykły basen gdzie woda jest zimna i chlorowana może tylko podrażnić skórę, chlor podrażnia nawet zdrową skórę!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: monika (---.crowley.pl)
Data: 13 pa� 2005 - 19:03:13

z tego co wiem nasze zajecia sportowe beda odbywac sie na basenie zwyklym czyli z woda zimna i chlorowana:/ qrcze chetnie bym pochodzila na basen ale boje sie pogorszenia stanu mojej skórysad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: jaclaw (---.thebestmedia.net)
Data: 27 lis 2005 - 23:22:19

mnie pomaga,tyle ze nie chca wpuszczac....sad smiley
ogólnie mnie zawsze woda pomaga,daje ukojenie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 lis 2005 - 23:26:16

Ja choruje 12 lat i basenow unikam jak ognia strasznie mnie po nich wysypuje i zaczynam sie zluszczac.Nie mowiac juz ze mam jakies male ogniwko i jestem na basenie okropnie to wyglada z polaczeniem wody chlorowanej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 lis 2005 - 23:58:20

nikt nie zarazil sie LUSZCZYCA na basenie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2005 - 07:27:16

Szun łuszczyca nie jest zaraliwa.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2005 - 07:28:38

Musisz chyba bardziej sie zagłebic w ta chorobe.łuszczyca nie jest zarazliwa.To nie trad nie ospa tylko łuszczyca

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej 77 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lis 2005 - 15:58:48

Pływanie tak pływam dużo w lecie, ale nie siedzę długo w wodzie tak jak i nie długa kąpiel w wannie, raczej prysznic. Z chlorem nie mam doświadczenia, nie wiem czy duża jest różnica pomiędzy wodą chlorowaną w kranie a w basenie a tą z kranu używamy na co dzień.
Gorące pozdrowienia 77


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Basia (---.bielsko.dialog.net.pl)
Data: 28 lis 2005 - 20:50:01

Ja często korzystam z basenu gdzie jest chlorowana woda, idę zawsze jak nie jestem zbyt mocno wysypana.Nie zauważyłam aby to pogarszało mój stan skóry.Należy dobrze się potem umyć i posmarować dobrym balsamem.Problem w tym że, nawet drobne wykwity w wodzie wyglądają na dużo większe. Jak mam tego dużo to nie chodzę na basen bo w regulaminie piszą żeby nie korzystać z basenu jeśli się ma widocznyne zmiany na sókrze- głupio by było gdyby kazali mi wyjść!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 09:48:08

Basen?jek sie rozebrac zeby nie wywolac paniki.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 10:52:47

Andrzej Ty sam siebie zaakceptuj wiem ze dziwne sa spojrzenia ale ja juz to <olewam> jak sie komus nie podoba niech nie patrzy.
A jak ci ktos zwroci uwage (sa takie przypadki) powiedz zeby se poczytal na temat łuszczycy.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 11:06:45

Agnieszko ja sie z nia bardzo dobrz czuje,ale kiedys rozebralem sie nad stawem i zrobilo sie wokol mnie pusto.Ldziska do tego jeszcze nie dorosli.


Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.