Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej 77 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 11:23:44

Nie mam pretensji do ludzi o dziwne reakcje na łuszczycę, sam zanim zachorowałem nic o takiej chorobie nie wiedziałem i na jakieś zmiany na skórze innych myślałem czy to czasami nie jakaś choroba zaraźliwa.
Pozdrowiena77


Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 11:31:55

Ja tez ale lepiej unikac podobnych sytuacji.


Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej 77 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 11:59:14

Słońce jest dla wszystkich, zróbmy taką „zadymę” jak czarno skorzy w Ameryce, ze to prześladowane (nie rasizmowe) łuszczycowe łuszczyka.
A tak na poważnie: można by się zastanowić czy nie warto by pomyśleć o organizacjach, klubowych, stowarzyszeniach.
a 77


Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 12:04:58

Wydaje mi sie ze jest stowarzyszenie chorych na luszczyce.


Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: andrzej 77 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 12:18:47

Tak gdzieś jest, ale na pewno nie w Krakowie, bo bym wiedział. Myślę o takim klubie w którym by się nie mówiło: jestem chory na łuszczycę tylko mam łuszczycę japończyk nie mówi jestem chory na Japonię tylko jestem japończykiem. Góral; mówi gwarą góralską a my go podziwiamy. 77


Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 13:15:00

A zaprzeproszeniem co zdrowego to interesuje jego to nie dotyczy

Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: mimi (80.48.166.---)
Data: 06 mar 2009 - 22:52:39

Hej wiecie mam luszczyce juz od 14 lat w w pelni siebie akceptuje. Wiem ze niektorzy moga miec z tym problem ale szkoda zycia na cos takiego. Co do os. ktorzy pytaja sie mnie czy to nie jest zarazliwe odpawiadam grzecznie i wcale mnie to nie denerwuje przeciez ludzie moga nie wiedziec co i jak. Wiecie to czy kto czuje sie inny przez ta chorobe zalezy tylko i wylacznie od jego psychiki mam duzo przyjaciol i doceniaja mnie za to jaka jestem w srodku a nie na zewnatrz. Ja tez mam basen na wf i w sumie troche mi wychodza plamki ale mam to gdzies przeciez luszcyca nie bedzie mnie ograniczac. Czemu mam tracic z zycia tylko dla tego ze mam to cos na skorze. Pozdrawaim smiling smiley

Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: bartosz 35 (---.idd.net.pl)
Data: 08 mar 2009 - 16:55:23

basen kompletnie nie szkodzi

Re: łuszczyca a basen
Wysłane przez: Viki (---.dynamic.chello.pl)
Data: 24 kwi 2015 - 12:10:28

Cześć,
Ja chodzę na basen od kilku lat dość regularnie i nie zauważyłam jakiś większych wysypów łuszczycy jak nie chodziłam na basen. To, ze woda jest chlorowana to jest fakt i raczej tego nie zmienimy (chyba że zmienimy basen) ale przecież przed basenem można nakremować te miejsca gdzie masz wysyp - będzie większa ochrona, a po basenie przecież bierzesz prysznic i zmywasz cały chlor z siebie. Potem tylko natłuszczanie i jest ok.
To że ktoś się dziwnie patrzy, czy obawia rzekomego "zarażenia" to inny fakt. Nie oszukujmy się, nie jest to przyjemne i nie jesteśmy w stanie wszystkim tłumaczyć, że tą chorobą nie można się zarazić. Ale z tym należy się uporać przed wejściem na basen.
Zauważyłam, że po basenie w szczególności jak zmarznę to łuszczyca przybiera kolor bordowy, ale jak mi ciepło to wszystko jest w normalnych kolorach. Też tak macie ?