Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: Klara (---.waldex.3s.pl)
Data: 24 sty 2011 - 15:51:02

Witamsmiling smiley
Mam pytanie co do diagnostyki łuszczycy. Czy istnieją jakieś obiektywne metody diagnostyczne? gdzie takie badania można wykonać? i czy wymagają skierowania lekarskiego jeżeli wykonywane mają być prywatnie?
Wiem, że w praktyce medycznej diagnostyka opiera się głównie na badaniu fizykalnym, ale w moim przypadku każdy dermatolog mówi co innegosad smiley
pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedźsmiling smiley
Klarasmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: tom (---.promax.media.pl)
Data: 24 sty 2011 - 18:02:56

Z tego co mi wiadomo nie ma zadnych takich badan ani krwie ani posiewu z np luski , najczesciej lekarze pytaja czy L byla w rodzinie jezeli tak to daja diagnoze to to jest wlasnie L

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: xxxx (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 24 sty 2011 - 18:26:44

Niestety Tom są badania na łuszczyce tylko lekarze ich nie robią leczą na oko jest np.pobierany wycinek skóry czy zeskrobina i na tej podstawie sie rozpoznaje nie wiem czy nie pokręciłam sama nie miałam tego badania czytałam opis są też badania z krwi też nikt mi nie robił takich badań byłam leczona na oko jak większość z nas

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 24 sty 2011 - 21:33:41

Przy moim pierwszym wysiewie, wszystko było takie "nie-książkowe", że w szpitalu pobrali mi wycinek ze zmiany. Pierwszy wynik był "obraz niecharakterystyczny". Potem klinika i kolejny wycinek, tym razem wynik "obraz odpowiada łuszczycy". Przeważnie ł.jest tak typowa, ze każdy dermatolog zaraz ją rozpozna. Klara jeżeli u Ciebie jest takie "nie wiadomo co", to zapytaj o pobranie wycinka bo chcesz mieć pewność a nie leczyć się na wszystko. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: Klara (---.waldex.3s.pl)
Data: 24 sty 2011 - 22:17:32

xBx masz całkowitą rację!
dziękuje Wam za info i przy następnej wizycie u dermatologa postaram się wymusić to badanie!
pozdrawiamsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: tomii1211 (31.60.169.---)
Data: 18 mar 2011 - 09:43:51

Jeśli potrzebujesz pomocy opisz nam swój problem dostosujemy indywidualnie terapię oraz dodatkowo otrzymasz 20% rabatu oraz bezpłatną przesyłkę. Gwarantujemy 100% satysfakcji pracujemy na produktach polskiej firmy Colway.
Tylko u nas tak atrakcyjne rabaty.
Napisz na adres [email protected]
Nasze produkty pomogły tysiącom ludzi w takich schorzeniach jak:
- starzenie sie skory i jej przydatków
- choroby układu sercowo-naczyniowego
- choroby układu nerwowego
- choroby organów trawiennych
- choroby kregosłupa
- inne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: Morcinek (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 mar 2016 - 22:17:29

U mnie w rodzinie wystąpiło zachorowanie na łuszczycę a jako,że dowiedziałem się,ze może być przekazywana genetycznie jak tylko nastąpiła taka możliwość wykonałem badanie genetic lab w celu zdiagnozowania ryzyka zachorowania na nią.O badaniu dowiedziałem się ze strony geneticlab.com

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: inka (---.net.brewet.pl)
Data: 17 mar 2016 - 21:38:01

Ile kosztuje takie badanie?

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.