diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: Klara (---.waldex.3s.pl)
Data: 24 sty 2011 - 15:51:02

Witamsmiling smiley
Mam pytanie co do diagnostyki łuszczycy. Czy istnieją jakieś obiektywne metody diagnostyczne? gdzie takie badania można wykonać? i czy wymagają skierowania lekarskiego jeżeli wykonywane mają być prywatnie?
Wiem, że w praktyce medycznej diagnostyka opiera się głównie na badaniu fizykalnym, ale w moim przypadku każdy dermatolog mówi co innegosad smiley
pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedźsmiling smiley
Klarasmiling smiley

Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: tom (---.promax.media.pl)
Data: 24 sty 2011 - 18:02:56

Z tego co mi wiadomo nie ma zadnych takich badan ani krwie ani posiewu z np luski , najczesciej lekarze pytaja czy L byla w rodzinie jezeli tak to daja diagnoze to to jest wlasnie L

Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: xxxx (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 24 sty 2011 - 18:26:44

Niestety Tom są badania na łuszczyce tylko lekarze ich nie robią leczą na oko jest np.pobierany wycinek skóry czy zeskrobina i na tej podstawie sie rozpoznaje nie wiem czy nie pokręciłam sama nie miałam tego badania czytałam opis są też badania z krwi też nikt mi nie robił takich badań byłam leczona na oko jak większość z nas

Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 24 sty 2011 - 21:33:41

Przy moim pierwszym wysiewie, wszystko było takie "nie-książkowe", że w szpitalu pobrali mi wycinek ze zmiany. Pierwszy wynik był "obraz niecharakterystyczny". Potem klinika i kolejny wycinek, tym razem wynik "obraz odpowiada łuszczycy". Przeważnie ł.jest tak typowa, ze każdy dermatolog zaraz ją rozpozna. Klara jeżeli u Ciebie jest takie "nie wiadomo co", to zapytaj o pobranie wycinka bo chcesz mieć pewność a nie leczyć się na wszystko. Pozdrawiam.

Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: Klara (---.waldex.3s.pl)
Data: 24 sty 2011 - 22:17:32

xBx masz całkowitą rację!
dziękuje Wam za info i przy następnej wizycie u dermatologa postaram się wymusić to badanie!
pozdrawiamsmiling smiley

Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: tomii1211 (31.60.169.---)
Data: 18 mar 2011 - 09:43:51

Jeśli potrzebujesz pomocy opisz nam swój problem dostosujemy indywidualnie terapię oraz dodatkowo otrzymasz 20% rabatu oraz bezpłatną przesyłkę. Gwarantujemy 100% satysfakcji pracujemy na produktach polskiej firmy Colway.
Tylko u nas tak atrakcyjne rabaty.
Napisz na adres [email protected]
Nasze produkty pomogły tysiącom ludzi w takich schorzeniach jak:
- starzenie sie skory i jej przydatków
- choroby układu sercowo-naczyniowego
- choroby układu nerwowego
- choroby organów trawiennych
- choroby kregosłupa
- inne

Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: Morcinek (---.dynamic.chello.pl)
Data: 01 mar 2016 - 22:17:29

U mnie w rodzinie wystąpiło zachorowanie na łuszczycę a jako,że dowiedziałem się,ze może być przekazywana genetycznie jak tylko nastąpiła taka możliwość wykonałem badanie genetic lab w celu zdiagnozowania ryzyka zachorowania na nią.O badaniu dowiedziałem się ze strony geneticlab.com

Re: diagnostyka łuszczycy
Wysłane przez: inka (---.net.brewet.pl)
Data: 17 mar 2016 - 21:38:01

Ile kosztuje takie badanie?