Sol morska
Wysłane przez: nieistniejaca (---.cht-bng-013.adsl.virginmedia.net)
Data: 05 mar 2011 - 23:19:16

Witam,

Choruje na luszczyce odkad pamietam z kilkuletnia remisja. Powrocila jakies 2 lata temu. Bylam w stanie ja kontrolowac w wiekszym lub mniejszym stopniu w ostaci steridow slaszych i mocniejszych. Wtedy nie bardzo mnie martwila jej obecnosc bo byla pod kontrola. Jednak kiedy zaczela pojawiac sie na twarzy (co jest bardzo rzadkie zwlaszcza w przypadku ust i powiek) zaczelam sie martwic. Pewnego dnia w ciagu kilku godzin moja cala twarz pokryta byla luszczaca sie skorupa, yla czerwona i bardzo bolaca. Wtedy spanikowalam i zaczelam szukac jakichkolwiek "domowych sposobow" w internecie. Gdzies znalazlam, ze sol morska lagodzi objawy. Szczerze mowiac nie wierzylam ale bol byl silny ze postanowilam sprobowac bo chya juz gorzej byc nie moglo. Po powrocie z pracy zrobilam sobie kapiej w dosc sporym stezeniu soli morskiej. Pomimo, ze nie wolno dopuscic do dostania sie soli do oczu ja nie mialam innego wyjscia i zanuzalam twarz na kilkanascie sekund w wodzie. Po kapielu nalozylam na siebie ten sam nawilzacz ktory zawsze stosowalam przepisany przez lekarza. Po kilkunastu minutach moja twarz byla wyraznie mniej zaczerieniona i nie bolala tak bardzo. Myslalam, ze to zbieg okolicznosci ale mimo wszystko postanowilam przez reszte weekendu przemywac twarz kilkanascie razy dziennie roztworem z soli morskiej i nawilazc. Kiedy w poniedzialek wracal do pracy nie bylo sladu z piatku. Od tego czasu1-2 razy w tygodniu stosuje kapiel w soli morskiej i zastapilam tradycyje mydlo z mydlem z soli morskiej. Do tego dosc scisla dieta, cwiczenia i unikanie stresu.

Nie twierdze, ze sol morska uzdrawia - bo nie, jednak w moim przypadku zlagodzila objawy w duzym stopniu. Nadal w niektorych miejscach uzywam slabego steroidu w postaci kremu jednak pilnuje aby moja skora byla zawsze nawilzona.

Ciekawa jestem czy ktos z was probowal soli morskiej i czy takze pomogla?

Re: Sol morska
Wysłane przez: nieistniejaca (---.cht-bng-013.adsl.virginmedia.net)
Data: 05 mar 2011 - 23:24:29

Dodam ze to sol i mydla sa z Morza Martwego

Re: Sol morska
Wysłane przez: ona81 (217.96.99.---)
Data: 29 mar 2011 - 10:04:49

Tak nieistniejąca podpisuje sie z cała pewnośćia pod inf.że sa osoby którym moczenie sie w w wannie o dosc mocnym stęzeniu soli morskiej pomaga.my stosujemy ok.o40dkg.tak na połowe wanny czasami nawet pół kilo.Tylko my uzywamy soli z moraz matrwego kupujemy w pojemnikach 1.20kg.ale teraz zastanawiamy sie czy nie kupic calego worka 25kg.A czy wybróbowałas kremy skin relief? tez pochodzenia Izraelskiego.firma www.seaofspa.pl sprowadza je i są bardzo dobre wez od nich próbki może i tobie pomogasmiling smiley