Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: track4demos (---.acn.waw.pl)
Data: 09 sty 2005 - 05:22:14

Znaleziono gen odpowiedzialny za powstawanie łuszczycy,
trwają badania nad lekiem,
już Wam zazdroszczę (ja mam azs)
tu poczytacie
http://www.esculap.pl/DER/news.html?news=9543

Opcje: OdpowiedzCytuj
poprawiony wątek
Wysłane przez: track4demos (---.acn.waw.pl)
Data: 09 sty 2005 - 05:23:01

http://www.esculap.pl/DER/news.html?news=9543

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: track4demos (---.acn.waw.pl)
Data: 09 sty 2005 - 05:25:41

aha, niestety trzeba sie zalogować, żeby poczytać,
debile z portali medycznych, k.... ich mać

więc Wam wklejam całość winking smiley
proszsz bardzo:

Gen Stat3 jest odpowiedzialny za rozwój łuszczycy - donoszą naukowcy na łamach najnowszego numeru "Nature Medicine".

Łuszczyca (ang. psoriasis) jest przewlekłą, zapalną chorobą skóry, występującą u 2-3 proc. społeczeństwa. Długotrwałym stan zapalny objawia się czerwonymi, swędzącymi grudkami pokrytymi srebrnymi płatkami przypominającymi łuski, stąd też nazwa choroby. Płatki skóry zaczynają odpadać, odsłaniając czerwone, czasem krwawiące, plamy.

Zmiany łuszczycowe dotykają najczęściej skóry głowy, łokci, kolan oraz pleców, czyli miejsc szczególnie narażonych na podrażnienia i ucisk.

Grupa naukowców z Uniwersytetu Stanu Teksas pod kierunkiem Johna DiGiovanniego odkryła gen, który jest odpowiedzialny za rozwój choroby oraz uzyskała mysi model łuszczycy, dzięki któremu możliwe będzie opracowanie nowych metod leczenia.

Zdrowy naskórek stale produkuje nowe komórki, które wraz z upływem czasu dojrzewają i przesuwają się ku powierzchni, aby następnie pojedynczo się odrywać. W łuszczycy proces ten jest znacznie przyspieszony, ale komórki naskórka (keranocyty) w momencie, gdy mają się oderwać, nie są w pełni dojrzałe, co objawia się odrywaniem dużych płatów skóry. Tempo odrywania się jest nawet dziesięciokrotnie szybsze niż w przypadku zdrowej skóry i keranocyty złuszczają się po 3 dniach od powstania zamiast po 30.

Naukowcy z Teksasu odkryli, że za przyspieszenie procesów wymiany naskórka odpowiedzialne jest białko kodowane przez gen Stat3.

Białko STAT3 jest czynnikiem transkrypcyjnym, czyli białkiem regulującym aktywność wielu różnych genów komórkowych. Pełni ważną rolę w procesach gojenia się ran. Pod wpływem zwiększonej ilości białka STAT3 keranocyty szybciej się dzielą odbudowując uszkodzoną tkankę. Po zakończeniu procesu gojenia białko STAT3 powinno jednak przestać być wytwarzane. Jeżeli tak się nie stanie, nadmierna produkcja STAT3 może właśnie doprowadzić do łuszczycy.

Potwierdzają to obserwacje kliniczne pacjentów chorych na łuszczycę, u których znajduje się wysokie stężenia białka STAT3 w obrębie zmian zapalnych skóry.

Co więcej, naukowcom udało się uzyskać mysi model choroby. Genetycznie zmodyfikowane myszy, u których gen Stat3 jest stale aktywny (tak jak przy gojeniu się ran), rodzą się zupełnie normalne, ale po około 2 tygodniach na ich ciele zaczynają pojawiać się plamy i grudki bardzo przypominające zmiany łuszczycowe.

Mysi model choroby pomoże w opracowaniu nowych metod leczenia łuszczycy, na którą jak dotąd nie udało się odnaleźć skutecznego leku.

Jedną z takich metod może być podawanie bezpośrednio na zaatakowany naskórek krótkich cząsteczek DNA blokujących białko STAT3. Takie podejście, zaproponowane przez badaczy z Teksasu, okazało się skuteczne w przypadku myszy, gdzie nie tylko dochodziło do zahamowania procesu zapalnego i dalszego rozwoju choroby, ale także do cofania się już istniejących zmian naskórka.(PAP)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: Barthez (---.szczecin.mm.pl)
Data: 09 sty 2005 - 10:09:36

Nie trzeba sie logowac. Jak ktos chce przeczytac powyzszy material, moze wejsc na strone:
http://info.onet.pl/1023542,16,druk.html
To jest to samo,ale jak ktos chce to moze sobie zerknac...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: marta (---.opusnet.pl)
Data: 09 sty 2005 - 11:37:57

Cześć jestem marta mam łuszczycę od 4 lat a mam dopiero 16 lat.jest mi z ni abardzo cięzko ponieważ mam z tego powodu kompleksy i bardzo sie uszczęsliwilam tym ze znaleźli ten gen i niedlugo moze będzie lek dla nas smiling smiley boSkosmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 sty 2005 - 16:39:30

Hej Marta. Ja mam tyle samo lat co ty ale choruje na to gowno juz od 10 lat :/ Daj swoj nr gg to sobie pogadamy hehe. CZekam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: aza (81.219.114.---)
Data: 12 sty 2005 - 22:32:27

Witam serdecznie.
Myślę że jest preparat który bardzo pomaga przy pozbyciu się łuszczycy,
ja zastosowałam i wyniki są znakomite wprost zaskakujące.
Dostałam od znajomego, który też ma to wstrętne chorubsko adres strony
www.solanka.termalna.com żebym sobie poczytała o tej solance, mówił że
go nie nabrali i że zamówiony towar dostał ja też dostałam to chyba ważna informacja.
Poza tym myślę że solanka nie jest droga w stosunku do leków jakie dotychczas stosowałam.
Ja zastosowałam do okładów i narmalnych kąpieli,po tygodniu już było widać jak bledną moje
nazwijmy to problemy.
ale już więcej nic nie piszę bo jak zechcesz to sobie sobie poczytasz.
Pozdrawiam aza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: Piotr (---.zaborze.net)
Data: 18 sty 2005 - 19:38:48

Wściekłaś się z tą solanką, jest w każdym poście?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re:Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: Krzysiek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 10 lut 2005 - 22:44:40

widze ze wiecej osób ma tą cchorobe.mam 16lat choruje na to przeszło juz6miesięcy.juz nie daje rady wygladam strasznie mam plamy na twarzy głowie i na nogach;/;/jak coś to piszcie maile podam numer gg

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: Ewelina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 lut 2005 - 12:16:30

Witajcie.Mam 22 lata i od 10 lat choruje na łuszczyce.Probowałam chyba wszystkiego i nic nie pomagalo -dzis mam czystą skore,tylko nie wiem jak dług...chciałabym poznac kogos kto ma ten sam problem,jak cos piszcie na maila.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: magia (---.proxy.aol.com)
Data: 14 lut 2005 - 23:13:08

czesc Ewelina tyle samo lat co ja mam 25 i od 3 roku zycia niezle nie kto da wiecej???? zasrana sprawa ale trzeba to olac bo jest gotrzej jak sie o tym mysli a poza tym bywaja gorsze paskudztwa. mam kope znajomych z bielactwem tez przesrane ......ale kogo winic Pana Boga????? anyway bedzie dobrze mlodzi jestesmy jeszcze tyle przed nami:>

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: marta (195.136.35.---)
Data: 15 lut 2005 - 10:32:07

martwie sie bo kiedy ten cudowny lek sprowadzą do nas ze stanów to ja będę miała ze sto lat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: Kaśka (---.nat.tvk.wroc.pl)
Data: 16 lut 2005 - 17:34:09

Do Agaty I Marty..... też mam 16 lat i choruje na łuszczyce od 4 roku zycia ;/ Podałam swoje 2 maile winking smiley Odezwijcie sie winking smiley Pozdrawiam ;*

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: redkris (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 16 lut 2005 - 20:06:38

kup soli kuchennej wsyp do wanny i bedzie taniejj !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: BAśka (---.51.96.192.zambrow.tkb.net.pl)
Data: 16 lut 2005 - 22:14:05

NO hehe ja mam 18 lat łuszczyce od 12 lat i sie nie zbyt dobrze z nią czuje pogadajcie kobiety z gatą ja ją znam nawet juz u niej byłam serio jest lepiej porozmawiać z osobą która ma juz łuszczyce obejrzec swoje zmiany a nwet sobie posmarować je na plecach hehe ale lepiej aby ich nie było oczywiście moj numer gg to 6913757 jeżeli zechcecie też pogadać to chętnie. Mi już prawie wszystko zeszło ale mam jeszcze dużo plam takich po łuszczycy które pewnie trzeba byłoby opalić na np. solarium ale wiem że ona znowu wroci i z tym sie najgorzej żyje. Pozdrawiam wszytskich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: Krzysiek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 mar 2005 - 21:50:30

Kurde nie wiecioe kiedy ten lek będzie doetępny. piszcie gdzie można znaleźć jakieś bliższe informacje o tym leku i rzeczach z tymm związanych papa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 maj 2005 - 15:27:14

Hej Kaska.Daj swoj nr gg,to pogadamy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: niekwestio (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 maj 2005 - 13:01:57

oby był jak najszybciej

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re:Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: ciacho_dunskie (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 maj 2005 - 23:17:01

hej...mam 29 lat....
7 maja br stwierdzono u mnie łuszczycę skóry...
łokcie,kolana,plecy,głowa,szyja,łydki,dłonie,....grrrr....
dopiero poznaję tą chorobę...czy we wczesnym stadium da się zrobić coś,co pomoże bardziej,niż w stanie zaawansowanym tej choroby? proszę o info...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Mam coś co Was ucieszy
Wysłane przez: ciacho_dunskie (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 maj 2005 - 23:32:08

Odezwijcie się do mnie w/w wymienionej sprawie...
My-jako "wybrane"2% ludzi musimy się wspierać tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.