Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 pa� 2005 - 17:01:31

Witam wszystkich,

Czy ktoś może mi powiedzieć jak sie tego pozbyć i co stosować żeby sobie nie zaszkodzić.

Będę bardzo wdzięczny za każdą radę. Dziękuję. Krzycho


Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 pa� 2005 - 17:08:53

Czy sterydy mogą spowodować bezpłodność, gdy będę je stosował w tych okolicach ????

Proszę o poradę. Krzycho.

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: Chomiczka:) (---.kryry.eu.org)
Data: 27 pa� 2005 - 19:48:52

Co prawda nie mam łuszczycy w tych miejscach, ale wydaje mi sie, że nie możesz stosować sterydów. Zresztą lepiej w ogóle odpuść sobie sterydy, bo one więcej szkodzą niż pomagają...wiem to sama po sobie. Co do tej bezpłodności to też nie wiem, ale NIE STOSUJ STERYDÓW W TYCH MIEJSCACH, bo mogą naprawde zaszkodzić ..

Pozdrawiam smiling smiley

CH - Ch - CH - cH - Chomiczka ;o)

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 pa� 2005 - 20:29:30

Jakbyś stosował hormony, ale doustnie lub domięśniowo to mógłbyś sobie zaszkodzić faktycznie, ale stosując kilka miligramów maści to nie ma takiej możliwości, aby sobie zaszkodzić, to totalna paranoja i bzdura z tym strachem przed maściami sterydowymi - nie można po prostu stosować dawki większej niż podana w ulotce. Produkcją plemników i wytwarzaniem testosteronu nie steruje skóra i leki na nią stosowane, ale mózg - poprzez odpowiednie substancje przekaźnikowe, produkowane w podwzgórzu i przysadce mózgowej.

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: krzysztof (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 pa� 2005 - 20:35:11

A co można na te okolice zastosować i uzyskać w miare dobry efekt. Chodzi mi o to aby sobie nie pogorszyć. wysypało mnie całkiem niedawno i jestem całkowicie załamany. Czy pomożecie ???? Do lekarza nie idę bo mi głupio smiling smiley

Za każde info z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 pa� 2005 - 20:49:16

skóra w tych miejscach jest delikatna - każdy wie, można stosować pochodne witaminy D np. curatoderm lub psorcutan

ja stosuję curatoderm od kilku dni i skuteczność jest ledwie zauważalna, ale jednak schodzi, czekam po prostu na efekty po dłuższym stosowaniu - minimum 2 tygodnie

w starożytności ludzie radzili sobie z chorobami w następujący sposób - były swego rodzaju targi, pokazy. Chorzy stali w wyznaczonych miejscach i pokazywali swoje objawy. Reszta chodziła wokól nich i szukała podobnych do swoich objawów. Gdy już taki ktoś znalazł chorego z podobnymi do swoich problemami to ten ,,model' objaśniał jak sobie radzi z chorobą. W ten sposób wymieniali poglądy i pomagali sobie nawzajem. Sposób nie stracił na swojej aktualności, najwięcej sami sobie możemy pomóc.

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: Magdalena (---.lubin.dialog.net.pl)
Data: 27 pa� 2005 - 20:49:49

Witam! Ja stosuje na te intymne miejsca maśc Cutivate.Bardzo łagodzi świąd skóry i w miare szybko ustępują objawy łuszczycy.Pozdrawiam i do miłego Magdalena.

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: Dorotka (---.chello.pl)
Data: 27 pa� 2005 - 20:51:04

Krzysztofie nie ma co, idź lepiej do lekarza i nie wstydź się, lekarz to taki typ co już wszystko widział smiling smiley)

Ja też miałam TAM yhyh no i zeszło ale to było dawno i nie pamiętam po czym :/ pamiętam tylko że się myłam rumiankiem.


pozdrawiam smiling smiley)

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: krzysztof (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 pa� 2005 - 23:26:35

Droga Magdo czy te "obszary" są do całkowitego wyleczenia, masz nawroty? Ile kosztuje tel Cutivae? Dzieki wielkie !

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: krzysztof (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 pa� 2005 - 23:36:59

W opisie leku Cutivate jest napisane w przeciwskazaniach że okolice odbytu to tak nie do końca można stosować. Magdo sprawdź sama. Pozdr.

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 pa� 2005 - 23:42:59

DO Kwarka:
A może mógłbyś nam jeszcze troche wyjaśnić jak z tymi sterydami jest naprawdę dla skóry.
Przemawia do mnie, że jeśli smaruję parę plamek przez 2 tyg, to nie ma to dla organizmu większego zagrożenia.
Ale co się dzieje ze skóra? Sama stwierdzilam, że początkowo dermovate pomagał rewelacyjnie, a teraz ledwo, ledwo.
Potem mowi sie o zcienieniu skóry od sterydow. Na duzych trudno leczących sie łatach, które wielokrotnie probowałam wyleczyć sterydowymi maściami mam inną skóre. Teraz udało mi się na nodze 1 łatę prawie wyleczyć, ale skóra jest wyraźniej inna, taka błyszcząca no i o innej barwie. Pod spodem widac naczynia. Czy można to jakoś podreperować?
Ucieszyłoby mnie lepsze rozumienie tego mechanizmu działania maści sterydowych.
Pozdrawiam serdecznie

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: Zosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 pa� 2005 - 21:01:15

Wydaje mi sie ze najlepszy jest Boniderm (Pomada O. Grzegorza) mozna zamowic w kazdej aptece 500g kosztuje okolo 16 zl.
pozdrawiam wszystkich.

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 pa� 2005 - 10:46:02

witajcie,

zastosuje sie do powyższych rad i niedługo dam znać jak mi idzie leczenie instrumentu i wogóle.....

Pozdrawiam !

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 pa� 2005 - 16:32:35

sterydy tak ale ostroznie ,wydaje sie jest to jedyna metoda przy nasileniu
zmian, tam
ale pamietajmy o tym iz sterydy wedle mojej wiedzy i doswiadczenia
(mam na mysli wielkie zmiany i stosowanie bardzo dlugo sterydow)
to zanik skory

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 pa� 2005 - 13:19:08

Witajcie,


CZy ktoś z was ma problemy z łuszczycą w tych miejscach. Chodzi mi zwałszcza o okolice odbytu. Czy komouś skutecznie udało sie tego pozbyć. KAŻDA OPINIA CENNA.

Pozdrawiam !

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: kkk (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 pa� 2005 - 13:51:48

Miewam czasami tam klopoty. Ale nieduze, tylko ze bardzo swedzi. Obojetne masci nie pomagaly, wiec 1 raz po kapieli posmarowalam elocomem i przez 2 miesiace po tym mialam spokoj.
To steryd, nie wiem czy można, ale byłam zdesperowana.

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 pa� 2005 - 15:35:38

do kkk,


A smarowłaś przód czy tył smiling smiley

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: kkk (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 pa� 2005 - 17:01:41

Tył, między pośladkami i okolice odbytu.

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: krzysztof (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 pa� 2005 - 17:16:33

witam,

A czy łuszczyca może zaatakować bezpośrednio sam odbyt i czy ktoś miał taką przypadłość. u mnie to właśnie samo centrum mi dokucza, heheh

pzdr

Re: Łuszczyca na genitaliach i odbycie.
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 31 pa� 2005 - 20:54:33

hehehe odczulem zly ton w twojej krzysztofie wypowiedzi
wypowiedz sie jeszcze raz
dla mnie to drwiacy ton z ludzi cierpiacych KSYSIU