Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: LoL (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 05 pa� 2011 - 18:46:55

Dermatolog przepisała mi jak co miesiąc maść sorel plus,i ku mojemu zdziwieniu babka w aptece powiedziała mi że zaprzestano produkcji tej maści!.Wcześniej tak samo stało się z plynem,noż kuzwa mać to jedyna maść która jak tako mi pomaga,nie jest to steryd i jest stosunkowo tania (40zł za opakowanie 50g)

Musiałem przez to wykupić daivonex-cena za opakowanie to 75 zeta-ja pierdziele wychodzi na to że chorzy na ł skazani są na potwornie drogie leczenia.

Co tu dalej robić bo kupowanie co miesiąc 2 opakowań maści,i 2 opakowań płynu to prawie 300 zł-szok.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: ania (---.dynamic.chello.pl)
Data: 05 pa� 2011 - 19:41:01

A probowales krem blua cap,tez jest bez sterydow jak dla mnie jest skuteczny.Ostanio kupilam dwa w cenie jednego za 59 zl.Poszukaj w aptekach internetowych lub u producenta.A dodam jeszcze ze spray z tej seri jest rewelacyjny i stosuje go na zmiane z kremem,ktory kiedys dostalam od lekarza.Powodzenia Ania.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: aga (---.dynamic.chello.pl)
Data: 07 pa� 2011 - 10:04:38

Jeżeli chodzi o sorel plus to ja specjalnie jeżdże 50 km po nia bo w mojej mieścinie w żadnej aptece nie moige dostac,też tego nie rozumie czy tamta apteka ma jakis zapas tej maści że tylko tam ja dostaje.Ale jedyna maśc która mi pomaga.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: Daniela (---.uznam.net.pl)
Data: 07 pa� 2011 - 16:57:42

Kiedyś powiedziałam do swojego dermatologa (do którego chodziłam prywatnie) że przepisuje bardzo drogie leki. A on mi na to " co pani chce? łuszczyca jest chorobą dla ludzi bogatych". Przestałam do niego chodzić, wogóle nie chodzę do dermatologów. Obecnie wykupiłam abonament do solarium, 20 x 9 minut i trzeba to wykorzystać w ciągu miesiąca. Ale jeśli poproszę o przedłużenie np. o tydzień z powodu wyjazdu to kierownik solarium się zgodzi i skóra moja będzie miała trochę przerwy w opalaniu. A lato było zimne nad morzem dlatego to solarium.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: gosia79z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 pa� 2011 - 22:06:33

Witam
Oto interesujacy link


http://www.rynekaptek.pl/dystrybucja/gif-sorel-plus-wycofany-z-obrotu,2097.html

Sama szukam tej maści, jestem zainteresowana, co będzie dalej.Pisałam do firmy Sandoz, producenta specyfiku-zero odpowiedzi.

Wycofana jedna seria, a co z resztą, czy jest jakaś reszta, inne serie itd.?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: gosia79z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 pa� 2011 - 16:19:26

Wklejam mail, wiadomość jaką dostałam z firmy SANDOZ, producenta leku Sorel Plus:



" Szanowna Pani,

Z przykrością musimy poinformować, że kłopoty produkcyjne w fabryce w Ljubljanie spowodowały przerwę w dostawach maści Sorel Plus na rynki europejskie.
Brak leku nie jest wynikiem decyzji o skreśleniu rejestru ale przestojem produkcyjnym na linii maści w fabryce. Zapasy z naszego magazynu i hurtowni na terenie kraju zostały wyprzedane.

Wznowienia dostaw spodziewamy się w listopadzie i wtedy jak najszybciej uruchomimy kanał dystrybucji do hurtowni i aptek. Lek powinien być ponownie dostępny na początku grudnia.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Z uszanowaniem,
TOMASZ MATERKA
Portfolio Planning Manager
Sandoz Polska Sp. z o.o.
Ul. Domaniewska 50C
PL 02-672 Warszawa
Poland
Phone: +48 22 549 15 38
Fax: +48 22 549 15 96
Email : [email protected] "

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: gienia (---.ptim.net.pl)
Data: 13 pa� 2011 - 22:20:44

Dobre wieści! Dopiero co dowiedziałam się z form, że jest tańszy zamiennik divonexu z jednoczesną informacją, że lek właśnie znika.
Oby!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: gosia79z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 mar 2012 - 17:05:27

No ta, ale mamy już prawie kwiecien roku następnego, a maści jak nie było, tak nie ma w aptekach.Muszę znów do tej firmy napisac.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 30 mar 2012 - 19:33:34

Sprawa nie jest tak prosta jak sie wydawało na poczatku.Z aptek wycofano jedna serir produktu -masci Sorel Plus ale okazało sie ze jest dużo blędów podczas produkcji i dlatego sam Producent wycofał wszystkie masci z aptek.Ponowne dopuszczenie do obrotu nie jest łatwa sprawa,wszystko musi zostac dokładnie sprawdzone,poprawione i zgłoszone zgodnie z procedurą .od momentu zgłoszenia produktu do momentu wprowadzenia go spowrotem do aptek moze minąc nawet rok.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: gosia79z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 kwi 2012 - 16:40:02

Witam Panią,



Niestety, przykro nam poinformować, że maść Sorel Plus nie będzie dostępna w sprzedaży co najmniej do października 2012

Gdy tylko wznowienie produkcji zostanie potwierdzone, przekażemy informację aptekom.



Z uszanowaniem,



TOMASZ MATERKA

Portfolio Planning Manager

Sandoz Polska Sp. z o.o.

ul. Domaniewska 50C

PL-02-672 Warszawa

POLAND



Phone +48 22 549 15 38

Fax +48 22 549 15 01

[email protected]

www.novartis.com





Sent: Friday, March 30, 2012 5:10 PM
To: MATERKA, TOMASZ
Subject: Re: SOREL PLUS - przerwa w produkcji



Witam



Pytałam kilka miesiecy temu o maść SOREL PLUS.Specyfiku nadal brak w aptekach, a farmaceuci bezradnie rozkładają ręce.Czy mozna liczyć na to, by specyfik trafił do rąk chorych jeszcze w tym roku?

Będę wdzęczna za odpowiedź.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Maśc Sorel znika z aptek!!!
Wysłane przez: gosia79z (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 kwi 2012 - 16:42:17

Witam
Powyższy post to moja skopiowana korespondencja z pracownikiem firmy Sandoz, dotycząca maści Sorel plus.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.