cygnolina
Wysłane przez: acha (77.245.242.---)
Data: 29 lut 2012 - 12:44:18

CZy moze byc tak ze cygnolina za pierwszym razem leczenia zmian zadzialala a teraz nie pomaga?

Re: cygnolina
Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 29 lut 2012 - 13:04:08

Generalnie nie ma tak ze zadziałala za pierwszysm razem a za drugim już nie.Wszystko zalezy od kilku czynników ,a mianowicie
-kiedy zostalo zakonczone leczenie(musi upłynac troszke czasu aby skora odpoczęla)
-jakim stezeniem zakonczono leczenie-jezeli np 1% to po miesiacu nie zadziała 0,25%.
jezeli stosuje sie już cygnoline to nalezy leczenie dokonczyc! czyli systematycznie leczyc tak długo aż powstana białe plamy,czysta skora....dopiero wtedy konczy sie leczenie cygnoliną ale....koniecznie trzeba dbac o wyleczona skore,dokladnie ja natłuszczac,nawilzac mozna tez stosowac raz w tygodniu jakies leczenie podtrzymujace(no. cocois,solarium,protopick)
jezeli na masz uczulenia na cygnoline...a poniewaz stosowano ją bez problemow to...ona zawsze bedzie dzialac tylko nalezy spelnic pewne warunki.

Re: cygnolina
Wysłane przez: acha (77.245.242.---)
Data: 29 lut 2012 - 13:51:48

Dziekuje Szater ze mi odpisalas Na poczatek napisze ze zawsze z ciekawoscia czytam Twoje wypowiedzi na roznych forach i bardzo cenie Twoje wpisy Nie wiem czy wyrazilam dokladnie to co chcialam ci napisac ale wielki uklon dla Ciebie. a teraz o tej mojej cygnolinie Otoz okolo rok temu stosowalam cygnoline 2% na nogi bo tu najtrudniej mi sie pozbyc zmian i wowczas to zadzialalo lekarka stwierdzila ze koniec i rzeczywiscie zmian nie bylo Teraz znowu mnie wysypalo i stosuje 2%cygnoline na 30 minut juz chyba z 6 tydzien i kiepskie sa rezultaty Jest lepiej ale do zaleczenia daleko Wszystko to mialam zlecane przez lekarza dermatologa Gdzies przeczytalam na forum ze ktos trzymal 2%cygnoline 1 godzine i szlo Co radzisz a wiem ze jestes zwolenniczka malych stezen Jeszcze raz mocno pozdrawiam aska

Re: cygnolina
Wysłane przez: j (91.231.120.---)
Data: 29 lut 2012 - 14:09:07

Potwierdzam, Szater wspiera, pomaga też i uczy, czyli Cool
Również z nieskrywaną empatią
j.

Re: cygnolina
Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 29 lut 2012 - 16:34:25

Bardzo dziekuje za miłe slowa...czasami i mnie przyda sie jakas pozytywna uwaga smiling smiley
jak czytam o stezeniu 2% cygnoliny stosowanym w warunkach domowych to przyznam ze cała dretwieje....wybacz ale to nie jest dobra droga
Rok przerwy to zasadniczo duzo aby skora odpoczela od cygnoliny,mogłas zaczac leczenie stezeniem nizszym....moze chociażby 0,75% lub 1%.Pomalutku stosowac sobie te minutowke.bardzo nie chciałabym ci zaszkodzic...nigdy takiego stezenia sama nie uzywałam.Stosowanie przez okres 6tyg-smarowanie jak rozumiem dzien w dzien na 30 min? i nie ma efektow?tak bardzo ostroznie :gdyby to dotyczyło mnie mysle ze poszłabym dwiema drogami
-albo przedłuzyła czas ,powolutku
-albo zastosował okluzje na te 30 min

obie te drogi uwazam za złe i prosze ich bron Boże nie brac za porade czy pewnik.

Zostaw moze te cygnoline i teraz poprobuj cos innego:dziegcie lub analogi wit D3....prosze

Re: cygnolina
Wysłane przez: acha (---.7.28.78.cable.dyn.petrus.com.pl)
Data: 29 lut 2012 - 17:09:36

Dziekuje Szater A jak sie uzywa dziegcie? Jestem poczatkujaca w luszczycy To jest moj 2 wysyp. Co do 2% cygnoliny wiedzialam ze tak zaaregujesz ale to zlecil mi lekarz i musze powiedziec ze mnie wcale nie szczypie jak jej uzywam Nawet tym razem nie mam popalonej skory wokol zmian Moze tak ciezko sie leczy nogi a moze.... co tu gdybac jest jak jest oczywiscie smaruje cygnoline codziennie chyba raz zdazylo mi sie nie posmarowac Pozdrawiam cieplo Wszystkich

Re: cygnolina
Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 01 mar 2012 - 17:12:29

ACHA dziegcie stosuje sie tak samo jak inne leki z dziegci mamy dostepna prodermine-masc robioną w aptece,polski COCOIS i angielski EXOREX.Leczenie jest dlugie ,podobnie jak cygusia.Sa tez preparaty z pochodna WIt D3 polski DAIVONEX i angielski DOVONEX.Moze faktycznie lepiej spróbowac cos innego do leczenia....zajrzyj moze na forum:

www.luszczyca.info

www.luszczyce.pl
tam znajdziesz i duzo wiadomosci ,porad,informacji i....tam tez czesciej bywam :*