Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 6 z 7
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Ewelina (---.dsl.teksavvy.com)
Data: 02 cze 2012 - 02:16:16

1.Ciepła kąpiel z doddatkiem 3-4 łyżek oliwy (ok 20 min) co drugi dzień przez 2 tygodnie
2.Słońce ile się da
3.Tran najlepiej fermented high vitamin-polecam Green Pastures
4.Eliminacja pomidorów,papryki i glutenu (ziemniaki w umiarze ok)



=

0 ŁUSZCZYCY OD 3 LAT

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: marynarz (---.183.181.6.dsl.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 06 cze 2012 - 07:06:38

Mam łuszczycę, od wielu lat szczególnie mocna była na podudziach ale zaleczyłem ją blue capem w sprayu, też wyczytałem o tym na tym forum, oraz używając takich najtańszych kupionych na allegro opasek na podudzia zmoczonych wodą i noszonych kilka godzin dziennie, W przeciągu półtora tygodnia zeszły całe łuszczące się rany, teraz pozostały tylko ciemne plamy i skóra w tych miejscach jest miękka jak skóra niemowlaka, i z dnia na dzień powraca do normy. Dodatkowa nawilżam medidermem, tani balsam w aptekach po dwadzieścia parę złotych za pół kilo w aptekach. Teraz jeszcze pozostała mi walka z łuszczycą paznokci, na to jeszcze nic skutecznego nie odkryłam. Nie stosuję żadnych diet piję, palę. Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: crazy27 (---.cm-12-4b.dynamic.ziggo.nl)
Data: 04 lip 2012 - 21:34:33

Szkoda Twojego czasu na Alveo ten preparacik nawet na kaca nie pomagasmiling smiley zwykle naciaganie ludzi.Choruje jakies 15 lat i prucz naświetlan PUVA nie ma skutecznego sosobu na to dziadostwo.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: anna.kulik6 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 18 lip 2012 - 10:10:31

Cześć Kochani!
Możecie spróbować tego na łuszczycę skóry głowy: nałożyć śmietanę 18% na głowę i potrzymać pod folią (ja sobie daję jednorazową reklamówkę) przez 1 lub 1,5 godz., następnie umyć głowę ze 2-3 razy, dać odżywkę i spłukać ją. Ja to stosuję jak mnie wysypie na głowie. Bardzo proszę o odpowiedź czy komuś pomogło. Pozdrawiam!
P.S. Poczytajcie sobie o smarowaniu łuszczycy naparem z ziół (np. ziele glistnika).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: lolka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lip 2012 - 10:40:13

Aniu działa ta smietana? Zaciekawiło mnie togrinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: madziula (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 wrz 2012 - 23:23:14

Choruje ok. 18 lat czyli jest szmat czasu. Myślę, że to kara, może to śmieszne. Będąc nastolatka podrywał mnie na wakacjach chłopak był bardzo fajny i przystojny. Brzydziłam się jego, bo miał łuszczycę...
Cóż, ale nie o tym najważniejsze spokój przez lata zauważyłam, że stres i toksyczne związki nie służą łuszczykom. Próbowałam większość tych metod od sterydów po solanki, olejki, maści smołowe itd. Najbardziej skuteczne:
W zależności od zapotrzebowania. Proporcje można zwiększać w zależności od zapotrzebowania.
Dużą łyżkę miodu zalać 50 spirytusu spożywczego zostawić przez noc Na drugi dzień dodać 2-3 łyżki smalcu (gotowy w markecie) aż uzyska konsystencje do smarowania

2 sposób to peeling maseczka. Plamy na oczach jaśnieją i się wygładzają. żółtko sok z 1 pomarańczy dodaje zawsze parę kropli witaminy C w olejku i znów miód oczywiście prawdziwy na peeling najlepiej już taki skrystalizowany z gródkami. Nałożyć na zmiany i wetrzeć zotawić ok 20-30 min od czasu do czasu masując. Skóra robi się naprawde gładka. Jak ktoś sprawdzi prosze pisać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: danuta (---.dynamic.mnet-online.de)
Data: 09 lis 2012 - 19:47:46

mamsprawdzony sposob na wlasnej skorze miejsca luszczycowe smarowac CEBULA REWELACJA POLECAM bardzo ladnie schodzi luska skora robi sie mieka bardzo tani prosty sposob

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 09 lis 2012 - 23:37:01

A oprócz łuski dzieje się coś jeszcze ze zmianą ????????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Julia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lis 2012 - 16:31:48

Z łuszczycą męczę się od bardzo, bardzo dawna ale nie mogę się skarżyć bo tylko gdzieniegdzie wychodziły mi czerwone plamki, które po kilku smarowaniach zanikały. Przed laty była świetna, skuteczna maść o nazwie Lokacorten Tar, produkowana na licencji szwajcarskiej. Od około 2 lat łuszczyca weszła mi we włosy i to jest jazda bez trzymanki. Wieczorem przed planowanym myciem głowy smaruję zmiany łuszczycowe we włosach i miejsca dookoła tych zmian maścią o nazwie Dermowate. Rano wcześniej wstaję, myję głowę i na ok. 3 - 4 dmi mam spokój. Zauważyłam, że latem gdy chodzę na słońcu łuszczyca zanika. Polecane są także lampy Zeptera ale to jest drogi zakup i narazie nie stać mnie na niego. Pozdrawiam wszystkich naznaczonych tą genetyczną chorobą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: ona (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 27 lis 2012 - 14:22:28

W moim przypadku sprawdził się olejek z konopi pocztajcie sobie: http://luszczyca-blog.pl/naturalne-sposoby-na-pielegnacje-skory-luszczycowej/ !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: hmmmm (78.9.156.---)
Data: 30 lis 2012 - 16:27:12

ona Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> W moim przypadku sprawdził się olejek z konopi
> pocztajcie sobie:
> http://luszczyca-blog.pl/naturalne-sposoby-na-piel
> egnacje-skory-luszczycowej/ !!!


Olejek z konopii... hmmm ciekawy artykuł smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: damian91 (---.unknown.vectranet.pl)
Data: 13 lut 2013 - 02:54:44

witam wszystkich jestm mlodym chlopakiem posiadam łuszczyce i odziedziczona po matce...stosowalismy juz miliony sposobod od kompieli po preparaty alveo,srebro koloidalne czy cos takiego i od poczatki kiedy dego dostalem popadlem w debresje odciolem sie od znajomych nie wiem ale ciezko bylo mi to ogarnac od dermatologa mam przepisane masc na skore clobedern i roztwor w plynie dermovate...moze potrafilibyscie mi jakos pomoc bo nie powiem ze masc wogole nie dziala dosc lagodzi objawy ale teraz od pewnego czasu czesto jestem przeziebiony i mam ale to doslownie na barkach coraz wieksze zaczerwioenione plamy i na szyji coraz wiecej malych kropek identycznych do tych na plecach mogli byscie doradzic jakis domowy sposob by pozbyc sie tego chociaz z szyi?? pozdrawiam wszystkich damiansmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 13 lut 2013 - 08:51:39

Poczytaj ten wątek
http://forum.luszczyce.pl/zycie-z-luszczyca/jesien-natura-szykuje-sie-do-snu-a-luszczyca-sie-budzi-t460-10.html
może i w tym miejscu ci zdadziała
a kąpiele jakie stosowałeś??????????????????????
leki jakie masz to sterydy skoro one już nie działają nie ma sensu ich stosować w dodatku na szyji

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: joannazdw (---.zdnet.com.pl)
Data: 13 lut 2013 - 11:16:13

witaj. Ja nie mam typowo łuszczycy tylko na głowie , podczas wysiewu mam ją wszędzie ale jeśli chodzi o głowe to na łuski stosuje Oliwe salicylową , związuje chustką i zostawiam aż sie wchłonie a pozniej biorę taki grzebień jak się używa do wyczesywania wszy i wyczesuje łuski, ale bardzo delikatnie tak aby nie podrażnić skóry smiling smiley mam nadzieje ze rada się przydasmiling smiley pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 13 lut 2013 - 11:59:42

A próbowałaś maseczki z olejem rycynowym??????????????
czy samego olejku wcieranie w skórę ??
świetna sprawa
Na szyje i barki też może okazać się super warto sprawdzić
warto poczytać
http://alltimetop.pl/zdrowie/olejek-rycynowy-uczyn-swoje-wlosy-mocniejszymi.html
http://w-spodnicy.ofeminin.pl/Tekst/Uroda-domowe-sposoby/527774,1,Olejek-rycynowy--dzialanie-odzywcze-i-zdrowotne-olejku-rycynowego.html
http://rozanski.ch/forum/index.php?topic=219.30
na barkach i szyji może okazać się wspaniałą sprawą ocet jabłkowy
przemywanie nim zmian

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: damian91 (---.unknown.vectranet.pl)
Data: 13 lut 2013 - 13:04:56

gdzies na jakims forom przeczytalem rowniez o penicylinie ze po tym mozna ladnie to zaleczyc probowal juz ktos moze tego? ja bralem kompiele w soli morskiej ale jakiejs znacznej zmiany po tym nie bylo widac

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Szymek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 lip 2014 - 18:44:16

Witam. Mam prpblem od dluzszego czasu dokladnie to trzy lata mam luszczyce na glowie i za cholerke nie moge sie tego pozbyc zawsze nawracala ta choroba i ciagly swiad i glupie udreki z tym byly... co poradzicie jesli uzywalem juz olejku z dziurawca tabletek masci roznych.. dodam to ze sol z morza martwego byla jedynym skutecznym rozwiazaniem;( pomozcie mi bo naprawde chcialbym wygladac jak kiedys i zgolic moje wlosy na glowie by normalnie sobie postawic je na zelu ;( teraz wyglada to jak jakies g.... i rozprzestrzenia sie to coraz bardziej;( pomozcie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: N (185.48.176.---)
Data: 28 lip 2014 - 19:10:36

Ja na głowę używam tylko maść z wit A wcieram porządnie w zmiany
sporadycznie ocet jabłkowy do płukania
czasami żel
http://www.ceneo.pl/9813395#tab=click_scroll
dobrze się sprawdza

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: ania (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 29 lip 2014 - 20:54:12

ja tez choruje na luszczyce glowy i przyznam ze zaczyna mnie juz niezle wkurzac bo niestety zmiany zaczely sie powiekszac a myslalam ze chociaz w lecie bedzie lepiej . , kiedys wyczytalam ze dobre efekty daje spirulina czyli algi kupowalam ja kilka razy dosypywalam do jogurtow i jadlam , ale od dwoch dni postanowilam pomieszac ze zwyklym tlustym kremem i po prostu zamiast jesc to zmiany wysmarowac i musze przyznac ze jest chyba jakby lepiej, zauwazylam ze łuska tak od tych dwoch dni juz tak nie narasta chociaz czerwone plamy jak byly tak sa.
koszt spiruliny jest niewielki 10 zł, na razie bede to stosowac zobacze jakie beda efekty mojego smarowania np za dwa tygodnie .. pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: lemmoni (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 lip 2014 - 11:01:32

Do tych wszystkich, którzy szukają pomocy. Po 15 latach choroby i szukania rozwiązań w postaci różnych cudownych specyfików w ciągu kilku miesięcy prawie wyleczyłam łuszczycę i to w tak banalny sposób, że teraz się załamuję dlaczego to nie mogło nastąpić wcześniej.
Próbowałam już chyba wszystkiego... Kiedyś sobie obiecałam, że jeśli tylko znajdę jakiś skuteczny długoterminowy sposób na wyleczenie łuszczycy, to podzielę się z nim ze wszystkimi, którzy tak jak ja żyją z tym paskudztwem. I stało się. Nadeszła ta chwila smiling smiley I już dokładnie wiem, dlaczego żaden lekarz nie mógł i nie chciał mi pomóc. Ponieważ nigdy w życiu by na tym nie zarobił! Bo sposób na wyleczenie łuszczycy jest tak oczywisty, że maści są niepotrzebne. Ostatnio potrzebuję ich nie częściej niż raz na dwa tygodnie, a myślę, że wkrótce w ogóle odstawię. Wystarczy tylko odpowiednia dieta.
Zaczęło się od tego, że na początku roku wyszło, że mam nietolerancję na gluten. I postanowiłam z dnia na dzień wykluczyć go. Potem doszedł nabiał i jaja, na które mam silną nietolerancję. Zaczęło się ewidentnie poprawiać. Ale w końcu stwierdziłam, że tak wiele produktów wykluczyłam, że muszę wybrać się do dietetyczki, żeby mi ustawiła dobrze zbilansowaną dietę. I trafiłam do cudownej kobiety, która zajmuje się leczeniem chorób autoimmunologicznych dietą. Wykluczyła mi jeszcze dodatkowo trochę produktów z diety. Minęły dwa miesiące a łuszczyca bez smarowania prawie zniknęła. Do tej pory w to nie wierzę, ale plamy zaczęły jaśnieć. Okazało się, że mam tak jak WSZYSTKIE osoby cierpiące na łuszczycę zespół jelita nieszczelnego. W skrócie chodzi o to, że do organizmu przez jelita dostają się cząstki niestrawionego białka i organizm z nimi walczy co się objawia właśnie łuszczycą. U innych może to być niedoczynność tarczycy a u innych zapalnie stawów, czyli wszelkie choroby autoimmunologiczne.
Jest ciężko, moja dieta jest bardzo ograniczona, ale chyba cudowny stan pozbycia się łuszczycy zdecydowanie mi to wynagradza smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 6 z 7



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.