Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 2 z 7
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Jacek (---.ilot.edu.pl)
Data: 05 sty 2006 - 11:16:46

Dołanczam się do tego co mówi Gosia (głodówka) z małą modyfikacja jedz potem dużo surowych owoców i warzyw bo te kwasy i enzymy które posiadaja daja takie same efekty A NAWET LEPSZE niz głodówka czyli detoksykuja organizm i "czyszczą". (wszystkie enzymy rozkładaja sie w temp. pow. 48 stopni C).
A to ze będziesz miał pogorszenie i wysyp to efekt odtrówania i jak to WYTRZYMASZ TO W KONCU PRZEJDZIE-CIERPLIWOŚCI. Ogranicz białko które zakwasza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Edyta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 05 sty 2006 - 11:41:50

Do mycia głowy najlepiej używać szamponu DIOLEN - jest to szampon dziegciowy. Kosztuje ok. 10 zł. Jak są bardzo tłuste włosy to kiedys uzywałam mydła szarego. tarłam je na tartce potem zalewałam gorącą woda i robiła sie taka lejąca masa. Myłam głowę tym mydłem trzy razy a potem szamponem Diolen.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 sty 2006 - 21:12:34

Jednak oliwa z oliwek schodzi bez problemu z głowy wiec nie musze używać specjalnych szamponów ale dziekuje:-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: mafik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2006 - 13:41:59

witam mam proglem ostatnio sie przewrocilem i mam ubite 2ostatknie palce<kostki> juz opuchlizna powoli schodzi ale czym moze przyspieszyc dojenie sie opuchlizny

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2006 - 14:03:36

altacet-takie tablekti lub płyn-rozpuszczas w wodzie i zamaczasz w tym opatrunek

kwaśny okład (działa tak samo) - na pół szklanki letniej wody jedna łyżka octu i robisz oparunek

szybkiego zejścia opuchlizny Ci życze i pozdrawiamsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: mafik (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2006 - 16:03:34

dzieki Julka pozdrowionka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 sty 2006 - 21:05:57

szun przepraszam ale czy cos sie dzieje z nasza strona mam brak polaczenia
prosze o info [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Andrzej (217.153.42.---)
Data: 25 sty 2006 - 21:54:13

Cześć, łuzkami na gowie eleminuje szamponem "FREEDERM"- różowy, naprawde pomaga, a na czerwone ogniska używam kremu "ELOKOM" NAPRAWDĘ POMAGA, smaruje na noc .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2006 - 19:37:01

ble mi to nie pomagasmiling smiley

w ogóle mam pytanko bo przeczytałam w innym poście,ze ktoś sie kąpie w krochmalu, czy to jest skuteczne? Ile krochmalu trzeba wlać do wanny?

ja do kąpieli zawsze wlewam troszke oliwy z oliwek i ogólnie polecam bo fajnie zostaję na skórze (nie jest jej za dużo ani za mało).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Basia (---.ladek.pbsi.pl)
Data: 26 sty 2006 - 22:55:47

Witam mam pytanie czy sama oliwa z oliwek pomaga czy tez jest z czymś
łączona.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 sty 2006 - 23:27:44

ja używam w połączeniu z różnymi nawilżającymi i łagodzącymi kosmetykami ale nie wiem czy dobrze robiesmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: sara (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 25 kwi 2006 - 11:32:18

JULKA CO TO I GDZIE MOZNA KUPIC TE OLIWKE OZONOWA

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: sara (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 27 kwi 2006 - 21:34:33

dwa dni stosuje oliwke z oliwki z aloesem i ogniska sie zmniejszyly jeszcze do tego sprubuje kapieli z dodatkiem soli zobaczymy jakie efekty beda

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: sara (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 07 maj 2006 - 19:16:47

cieplo sie robi a czlowiek wyglada jak czerwona luszczaaca sie bulwa kiedy to sie skonczy teraz smaruje sie oliwka zoliwek z aloesem zcytryna i kapie sie w wodzie z dodatkiem soli aloesu itroszeczke oliwki aglowe myje szamponem podanym na innym forum jest troche lepiej zmiany znikaja powoli i martwie sie ze do lata sie nie zniknie jak pojade na wczasy ale juz tego nie rozdrapuje bo nie swendzi po tej kuracji a jak u was czy ktos znalazl zloty srodek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Hania (---.adsl.alicedsl.de)
Data: 15 wrz 2008 - 17:24:05

kwark Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Spoko, nie potrzeba przypływu gotówki, bo
> buteleczka kosztuje mniej niż 10 zł. Nie jest to
> syrop, a roztwór - miesznina wyciągów
> ziołowych - ma działanie wspomagające w
> łuszczycy - mało prawdopodobne, aby się nim
> wyleczyć, ale na pewno zmniejsza nasilenie
> choroby - sam sprawdzałem na sobie. Wypiłem w
> sumie chyba 5 butelek. Potem straciłem
> cierpliwość i nie chciało mi się już tego
> stosować.
>
> Ma słabe działanie moczopędne, napotne,
> regulujące pracę wątroby itp.
> Może dodatkowo jeszcze moduluje procesy zapalne,
> ale nikt tego jeszcze nie udowodnił.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Ulka (212.2.99.---)
Data: 18 wrz 2008 - 10:46:35

Spróbujcie zmienić sposób odżywiania.Ja zaczęłam stosować się do zaleceń A.Ciesielskiej zwartych w jej książkach,Filozofia zdrowia i Filozofia życia -spróbujcie naprawdę pomaga!Ale nie da się tego powiedzieć w dwóch zdaniach,to trzeba poczytać.Polecam, poczytajcie o tych książkach,wiele osób potwierdza moje zdanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: aga (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 18 wrz 2008 - 12:06:13

Czesc Ulka! A powiedz jak dlugo jestes na diecie PP Ciesielskiej i jak wplynela na Twoja skore? Ja tez ja stosuje + zalecany ostrożeń.
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Skórka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 wrz 2008 - 12:07:49

Witam wszystkich.
Pierwszy raz jestem na tym forum więc może najpierw coś o sobie.

Łuszczycę mam od ok 8 lat. Całkiem długo była to niewielka zmiana na głowie, która stopniowo się powiększała. Na skórze gładkiej łuszczycę mam dopiero od 3-4 lat. Po tym co widziałam w szpitalu, uważam, że mam sporo szczęścia, u mnie nie jest jeszcze źle.

Jeżeli chodzi o domowe sposoby to znajoma opowiadała mi, że jej szwagier miał łuszczyce na rękach i wyleczył ją naftą. Więc kupiłam naftę w aptece (taką kosmetyczną) tam jest przepis z czym ją połączyć żeby dobrze działała na włosy. Mniej więcej tak to brzmi:

1 żółtko, 1 łyżka nafty, sok z cytryny - składniki połączyć ze sobą nanieść na włosy, po 15 min zmyć.

Stosowałam tą mieszankę chyba ze 2 miesiące, na początku codziennie, później co drugi dzień. Najpierw zostawiałam na głowie na całą noc, później jak już było trochę lepiej to zmywałam po kilku godzinach.

Powiem szczerze, że zaczęło działać. Na początku to po prostu łuska dobrze schodziła, ale z czasem zaczęło mniej swędzieć, przestałam drapać i doszłam do tego, że na większości głowy łuszczyca przybrała postać takiego jakby łupieżu (jak zaczynałam smarowanie naftą to miałam na całej głowie skorupę, którą niestety zdrapywałam). Więc jest całkiem fajnie.

Może nie jest to sposób na całkowite wyleczenie, ale jest jakaś poprawa.

Jajko z naftą trochę zastyga na głowie i włosy są sztywne jak druty, ale ze zmyciem nie ma w zasadzie problemu.
Ja najpierw namaczałam włosy w wodzie, żeby zmiękły, zmywałam jajko samą wodą, a później szamponem (używam Else've przeciwłupieżowy, ale chyba każdy inny również będzie działał równie skutecznie).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Skórka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 wrz 2008 - 12:14:38

W szpitalu jedna Pani o pięknych, bujnych włosach opowiadała mi, że zaleczyła łuszczycę żółtkiem z cytryną i zwykłym olejem. Przez 8 lat nie miała łuszczycy, niestety przez sytuację wiążącą się z dużym stresem znów dostała wysypu na ciele, ale na głowie nadal nic nie miała.

Ja zanim zaczęłam eksperymentować z naftą próbowałam tej metody, ale nie widziałam skutku. No oczywiście łuska po tym schodziła.

Pozdrawiam wszystkich
i życzę jak największego załagodzenia łuszczycy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: ewelcia0000 (---.siedlce.domtel.com.pl)
Data: 10 pa� 2008 - 15:19:52

polecam wszystkim zakon bonifratów winking smiley wizyta tam jest praiwe ze bezplatna wrzucasz do skrzynki tylke na ile cie stac! lecza tam ziolami ja mam luszczyce od tego roku nie moge chodzic w krotkich spodenkach bo moje nogi wygladaja strasznie a jestem dziewczyna ;[ zakon bonifratow znajduje sie w wawie na starym miescie winking smiley za ziolka ktore mi przepisali zaplacilam 28 zl a starcza na 2 mce wczesniej od dermatologa dostalam masci ktopre pogorszyly chorobe a kosztowaly mnie 120 zlotych ;( teraz jestem zadowolona bo kropki bledna po tych ziolkach ;]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567-->
Bieżąca strona: 2 z 7



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.