Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lis 2005 - 21:20:59

Jestem zdiagnozowana od niedawna i szczerze mówiąc to nie za wiele wiem na temat domowych sposobów leczenia... Z tego co doczytałam się na tym forum to kosmetyki z minerałami z moza martwego pomagają i nic wiecej nie wiem.

Ci z was którzy znają fajne sposoby niech je tu wpiszą,żeby tacy jak ja wiedzieli jak sobie pomóc:-)

Z góry dziękuję i pozdrawiam:-)

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: aga (87.207.157.---)
Data: 12 lis 2005 - 13:44:50

hej szkoda ze nie napisałaś jak mocne masz objawy ja choruje juz 10 lat i moim zdaniem nie ma domowego sposobu na to gówno jedyne co stosuje to oliwa z oliwek na głowe i oliwka jonhson w żelu na cialo po kąpieli zapobiega łusce ale nie likwiduje ognisk

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lis 2005 - 00:34:58

mam na duzo na g?owie i ca?ym ciele... A na oliwke jonhson'a jestem uczulona.. kurcze.. na wiele rzeczy jestem uczulona... Od k?d wchodze na te forum to ?apie do?ka... Nie mia?am poj?cia,?e ta choroba mo?e tak d?ugo trwa? i tak post?powa?... 1,5 roku temu mia?am tylko kropeczke na skronii a 1,5 tygodnia temu mnie zdiagnozowano bo w wakacje mia?am pierwsze nasilenie...

Dzieki w og?le za rade.. postaram sie zaopatrzy? w oliwke..
A w?a?nie oliwka z w?os?w bardzo cie?ko schodzi? Pytam sie bo po mojej ostatniej masci tydzien my?am g?owe...

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: jola (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lis 2005 - 08:19:21

Jest szampon, który bez problemu zmywa oliwkę to T/Gel z Neutrodeny. Ja miałam niewielki problem z jego kupieniem. W drogeriach nie dostałam, ale zamówiłam w aptece. Cena spora 35 zł, ale działa.

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: aga (87.207.157.---)
Data: 13 lis 2005 - 19:14:22

glowe najlepiej smarowac oliwa z oliwek na noc zawiazac chusta i rano umyc najlepiej szamponem do przetłuszczających sie wlosów lekarz mi to polecił

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 lis 2005 - 02:46:01

ok.. dzieki już sobie zrobiłam spis rzeczy które kupie i bede próbować a z tymi włosami ale i tak spróbuje w sobote na wszelki wypadek,zeby na uczelnie nie isc z tłustymi włosami:-) Jakby wam sie coś jeszcze przypomniało to prosze piszcie:-)

Pozdrawiam!

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 lis 2005 - 19:15:19

czesc ja tez choruje i doszlam do wniosku ze im wiecej masci to wiecej wysiewu teraz pije preparat firmy akuna alveo zobaczymy wkrotce sie okaze jak podzialal

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Chomiczka:) (---.kryry.eu.org)
Data: 15 lis 2005 - 19:43:14

Julka jak będziesz miała problem z umyciem włosów normalnym szamponem, to umyj szarym mydłem...myśle że po szarym mydle powinno Ci zejść...ja tylko tym umiem domyć włosy po maściach...i myśle że szare mydło jest wspaniałe jeżeli o to chodzi smiling smiley

Pozdrawiam

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Agata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 lis 2005 - 12:00:04

Mój facet stosuje od jakiegoś czasu wazelinę zmieszaną z olejkiem pichtowym i muszę przyznać że zmiany nie są tak zaognione i troszkę zaczęły znikać.

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2005 - 01:56:09

oliwka troche działa ale jednak troche zmian mi sie namnożyło dlatego kupiłam dziś sobie jeszcze oliwke ozonową(opisana na forum) i musze powiedzieć,ze ta ozonowa super sie wchłania i ze od razu znikły mi łuski z moich zmian na skórze.

Dzieki za rady a szczególnie dot. włosów bo nienawidze mieć przetłuszczonych -mam chyba bzika na tym punkcie:-)

Agatko co to za olejek?

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: asia (---.gemini.net.pl)
Data: 17 lis 2005 - 14:33:01

Możesz spróbować jeszcze syrop BETASOL-firmy HERBAPOL,jest spsorządzony na bazie ziół.W MOIM PRZYPADKU POMAGA-polecam -POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2005 - 15:16:10

jak odwiedzą mnie rodzice i bede mieć przypływ gotówki to spróbuje:-)
Tylko na co konkretnie jest ten syrop? Jak on działa?

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2005 - 15:25:35

Spoko, nie potrzeba przypływu gotówki, bo buteleczka kosztuje mniej niż 10 zł. Nie jest to syrop, a roztwór - miesznina wyciągów ziołowych - ma działanie wspomagające w łuszczycy - mało prawdopodobne, aby się nim wyleczyć, ale na pewno zmniejsza nasilenie choroby - sam sprawdzałem na sobie. Wypiłem w sumie chyba 5 butelek. Potem straciłem cierpliwość i nie chciało mi się już tego stosować.

Ma słabe działanie moczopędne, napotne, regulujące pracę wątroby itp.
Może dodatkowo jeszcze moduluje procesy zapalne, ale nikt tego jeszcze nie udowodnił.

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 16:00:24

to znowu ja:-) Z ozonelli już zrezygnowałam bo pogarszała mój stan teraz ide na zakupy po krem z toksańską oliwą z oliwek bo miałam próbke i fajnie działa i zapytam się o betasol w aptece:-) AAAA i dziekuje za rade z oliwką z oliwek z tych wszystkich maści i innych oliwek(ozonowa i dla dzieci), oliwa z oliwek jest najlepsza:-)Jutro jeszcze ide do dermatologa pokazać ciałko- bardziej opanowane przez łuszczyce ale zdecydowanie mniej zapalone niż przedtem.

Pozdrawiam:-)

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 22:07:32

Mi tam zadne domowe metod jeszcze nie pomogly.Roznego rodzaju oliwki powoduja tylko usuniecie luski i ulge(kazde szpitalne leczenie zaczyna sie od smarowania glowy olejkiem parafinowym w celu jej odpadniecia).Ale moj tata przez pol rok pil owoce jalowca i to mu pomoglo.


Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Dominik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 lis 2005 - 22:30:47

A na zmycie wszelkiego paskudztwa z glowy najlepiej dziala zwykly szampon familijny. Przetestowalem na roznych masciach i oliwce salicylowej. A ze nie posiadam krotkich wlosow to wiem co mowie winking smiley
Pozdrawiam.

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 lis 2005 - 10:46:10

Andrzej to czemu ty nie spróbujesz skoro tacie te owoce z jałowca pomogły ?I skad je wziął ?

Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 lis 2005 - 15:48:04

Owoce jalowca Teresko mozna kupic w kazdym sklepie jest to teraz normalna przyprawa.Zalewal kilka kulek wrzadkiem i pil to rano i wieczorem.Próbowalem ale w kratke.


Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Gosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 sty 2006 - 10:02:41

Witaj Andrzeju,ja na początek zaproponuję Ci dwu a nawet trzy dniową głodówe,a po tej malutkiej głodówce unikaj kwaśnych warzyw,owoców,soków,staraj sie jeść tylko białe mięso i gotowane.Jeżeli po dwóch tygodniach nie będziesz widział rezultatu to masz pozwolenie aby mnie opiepszyć.Ja również byłam tego samego zdania co Ty ale teraz jest całkiem innaczej.Pozdrawiam gorąco.


Re: Domowe sposoby leczenia
Wysłane przez: Gosia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 05 sty 2006 - 10:04:41

Witaj Andrzeju,ja na początek zaproponuję Ci dwu a nawet trzy dniową głodówe,a po tej malutkiej głodówce unikaj kwaśnych warzyw,owoców,soków,staraj sie jeść tylko białe mięso i gotowane.Jeżeli po dwóch tygodniach nie będziesz widział rezultatu to masz pozwolenie aby mnie opiepszyć.Ja również byłam tego samego zdania co Ty ale teraz jest całkiem innaczej.Pozdrawiam gorąco.