łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Ula (153.19.206.---)
Data: 16 lis 2005 - 13:38:00

a co myślicie moi drodzy o opalaniu luszczycy na solarce.Czy ktoś już próbowal?Ja chcę zaeksperymentować.Podobno czasem to pomaga.Dziś bylam na pierwszym opalanku.Zobaczymy co z tego będzie.Napiszcie co o tym myślicie.Pozdrawiam:-)


Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: rere (---.sulechow.net)
Data: 16 lis 2005 - 20:22:41

solarium to chyba najlepszy lek według mnie. Jednak na każą łuszczycę działa inaczej. Ale próbuj.Powodzenia

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Ula (153.19.206.---)
Data: 17 lis 2005 - 00:08:58

Ja mam luszczycę krostkową.Czy możesz mi powiedzieć na jaki rodzj ł. wg. Ciebie solarium najlepiej dzila?


Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Paweł (---.bulldogdsl.com)
Data: 17 lis 2005 - 01:30:20

Ja dziękuje ........... ze zostało wymyślone solarium!!!, po 9 latach wkońcu moge wyjść na pole w pokoszulcesmiling smiley) Myśle że to Ci wystarczy ..... pozdro Paweł .

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Paweł (---.bulldogdsl.com)
Data: 17 lis 2005 - 01:34:23

Myśle Ze warto spróbować !! Powodzenia....Paweł

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Ula (153.19.206.---)
Data: 17 lis 2005 - 12:47:55

Pawle dziękuję za pozdrowienia i słowa otuchy.Po wczorajszym opalaniu już mam wrażenie że jest lepiej.poza tym bardzo lubię się wygrzewać i mieć brązową skórę:-)


Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Kaśka (217.96.74.---)
Data: 17 lis 2005 - 17:09:08

Ja tez w okresie zimowym chodze na solarium,wlasnie zaraz sie ubiore i spadam co mam narzekac

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Ona (---.gdynia.mm.pl)
Data: 17 lis 2005 - 18:57:37

Własnie wrocilam od dermatologa, mam łuszczuce,jestem załamana a tym bardziej ze dotczytałam sie ze nie jest nieuleczalna;( A co do solarium widze ze kazdemu pomaga, mi odwrotnie jeszcze bardziej sie wyostrzyła łuszczyca. Lekarz stwierdził-zero opalania;(;(;( Niby dziedziczna w duzym stopniu, ale u mnie w rodzinie nikt nie miał, jestem pierwsza-załamkasad smiley

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: marta (217.153.220.---)
Data: 17 lis 2005 - 19:01:39

na mnie solarium też nie działa tylko sie opalam a plamy są a przy opaleniżnie widać jeszcze gorzej białą łuskę okropność

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: robert (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 17 lis 2005 - 21:11:03

ja też chodziłem ale żadnego kinkretnego efektu nie widzę .Na razie dam spokój. Za dużo to kosztuje.
Zacząłem stosować ozonelle zobaczymy co będzie

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Klaudia (---.univ.szczecin.pl)
Data: 17 lis 2005 - 22:07:05

hej ludki.mi solarium np pomaga,tylko po pewnym czasie musze robic przerwy,bo skora sie przyzwyczaja itp itd. uzywam dodatkowo daivonexu,idealnie wspolgra z solarka.co prawda kosztuje 70zl,ale wystarcza na dlugo jesli sie posmaruje a na drugi dzien ide na solar.polecam.
a do "Ona" tez mam slowko. nie martw sie kochana,musisz sie po prostu nauczyc z tym zyc.nie bedzie to latwa droga,ale zareczam ci,ze sie uda.pozdrawiam.

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Athina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 lis 2005 - 01:03:28

do Ona:
Nie martw się! Z tą chorobą to nigdy nic nie wiadomo, może zniknąć tak samo szybko jak się pojawiła. Głowa do góry! Pozdrawiam.

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: jarek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 20 lis 2005 - 23:12:33

absolutnie odradzam.mam siec solarium i jestem tez chory,wiec pogrzebalem i wiele obserwowalem.wnioski:metoda PUVA TAK,SOLAR NIE.why?PUVA pomaga bo sa to fale odpowiedniej dlugosci i razem z odpowiednimi'prochami']geralen]naprawde pomaga,solar to rozxne dlugosci fal....w moim przypadku wrecz szkodza,łuska staje sie bardziej biala i odniska sie powiekszaja,mowie o tym bo to prawda[choc mniej zarobie]ale tak jest..pozdrawiam

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 21 lis 2005 - 09:31:23

Wszyscy łuszczyki do jarka na solarke grinning smiley

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Bakus (---.broker.com.pl)
Data: 21 lis 2005 - 10:29:11

kurde widze ze Jarek na kazdy temat tylko u PUV-ie nawija....czyzbys byl dystrybutorem tych lamp....a moze zamiast sieci solarium masz siec salonow z lampami PUVA...mi przynajmniej solara pomaga....wiec skoro juz tak niechcesz zarabiac na solarze to moze wszyscy z forum dostaniemy darmowe opalanie smiling smiley))))) heheh
pozdrawiam

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Ula (153.19.206.---)
Data: 21 lis 2005 - 15:42:05

Bylam ostatnio dwa razy ale mam wrażenie że zero poprawy a wrecz ze jest więcej kropek.Nie wiem co mam zrobić,chyba powinnam zmienić lekarza.Ciągle mnie faszeruje sterydami.Po wakacjach nic nie mialam dopóki nie zachorowalam na anginę.Pozdrawiam serdecznie wszystkich.


Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Jarunioo (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 04 lut 2006 - 10:54:08

Ja mam tyle tych kropek że chyba jednak zaryzykuję z tą solarką a nawet mój lekarz mi to zalecił ale mimo to coś czuję że w tym roku będę miał troszkę przechlapane te wakacje jeśli mi to nie zejdzie sad smiley((

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: dana (---.ceron.pl)
Data: 04 lut 2006 - 18:41:09

ludzie na solarium po złuszczeniu łuski maścią salicylowo- siarkową 3 dni bez kąpania ,potem kąpiel ,łuska odpada i dopiero sie opalać co wy chcecie łuskę opalać-bez sensu

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: lena (---.c154.petrotel.pl)
Data: 04 lut 2006 - 18:55:54

Jarek ma rację, PUVA faktycznie pomaga , solarka niekoniecznie, chociaż na mnie działa jedno i drugie mam ł. krostkową, ale przecież lamp PUVA nie trzeba kupować żeby korzystać, ja mam bezpłatne kabiny w szpitalu, zero kolejek, zero płacenia, poszukajcie w swoich miastach tych przyjemnoścismiling smiley

Lena

Re: łuszczyca a solarium
Wysłane przez: Dariaaaa (---.plustech.pl)
Data: 04 lut 2006 - 19:11:58

czesc !!!
Ja moge powiedziec ze mi solka pomaga. najpierw kuracja aby pozbyc sie łuski a nastepnie solka- pozniej wszystko swedzi ale jest ok jak swedzi tzn. ze sie goi. pozdrawiam warto sprobowac papappa