Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: Robert (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 kwi 2006 - 18:40:35

Jest jeszcze szampon PIX ale trudno go dostać choć w niektórych aptekach można go trafić

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: agacinka (87.207.254.---)
Data: 06 kwi 2006 - 18:50:12

Robert dziekuje a mozesz mic cos jeszcze polecic?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: AŚKA (---.tys84.1000lecie.pl)
Data: 06 kwi 2006 - 22:38:44

Witam wszystkich!

Ja też borykam się z tym paskudztwem. Sprubóję zastosować parę polecanych przez Was leków a przede wszystkim wyprubóję kuracji solnej na głowę.
Drugą rzecz to taka, że nie byłam u fryzjera ładnych parę lat ( powód wiadomy ). Po pierwsze się cholernie wstydzę a po drugie nie znam odpowiedniego fryzjera. Proszę pomóżcie mi! Jeśli ktoś zna "przyjaznego" fryzjera, proszę dajcie namiar!!! Jestem z Katowic.


Pozdrawiam serdecznie i trzymamy się razem! To pomaga! smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: agacinka (87.207.254.---)
Data: 07 kwi 2006 - 08:52:06

oj biedna nie masz sie czgo wstydzic ja poszlad do fryzjera ale to byl kolega mojej siostry ale uwierz nie bylo mi latwo i poszlam jak mi luska zeszla i jak mialam tylko czerwone plamy na glowie a jemu powiedzialam ze kupilam nowa odzywke i szampon i ze mnie mocno uczulilo wiem ze klamstwem nic nie zmienie ale balam sie przyznac co mi jest naprawde nie martw sie napewno bedzie dobrze tylko poszukaj odpowiedniego salonu a tam cie zrozumieja buziaczki i nie martw sie bo zlosc pieknosci szkodzi kochana=*

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: marta (---.c27.msk.pl)
Data: 07 kwi 2006 - 10:36:07

czesc! polecam na skrupe na glowie takie mazidlo:

4lyzki oleju rycynowego
1/2 soku z cytryny
1/2 kostki drozdzy

wymieszac,papke wetrzec w glowe min. na godzinke,zawinac folia i zmyc.Zmywa sie w spoko!! Luska schodzi super ,,wyczytalam to na drugim forum i dziala ,musze zrobic kilka takich kuracji,na dodatek super odzywia wlosy.Na noc smaruje Elokomem,zobacze co bedzie...pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: EWA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 kwi 2006 - 12:08:38

zamiast rycynowego można dodac oleju z oliwek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: ZAŁAMANA :( ( asia ) (---.tys84.1000lecie.pl)
Data: 07 kwi 2006 - 18:53:07

dzięki agacinka. ale z drugiej strony wejdź do fryzjera i powiedz "mam łuszczycę. obetniecie mnie?" A głowę mam całą.................. zafajdaną. DLatego potzrebuję kogoś kto zna osobę, która podejmie się obetnięcia mnie. Ty się miałaś spoko.Mimo, że znajomy siory ale jednak kogoś dorwałaś kto Cię obciął.

Pozdrawiam serdecznie!

I jeszcze raz. SZUKAM FRYZJERA Z OKOLIC KATOWIC! H E L P !!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: Daniela (---.slowianin.pl)
Data: 07 kwi 2006 - 20:48:57

O tych drożdżach to ja pisałam, nie ma jakichś specjalnych proporcji. Po prostu trzeba trochę na oko. Zeby nie było za gęste no i odwrotnie. A po umyciu w przesuszone włosy wetrzyj płyn Afrodyta, tani w aptece, działa przeciwświądowo. Po takiej kuracji załamana Asiu możesz iść spoko do fryzjerki. Poza tym fryzjerki też się orientują co to za choroba i że nie jest zaraźliwa. Nigdy nie miałam takiego problemu a choruję już 46 lat z ponad 20letnią przerwą. Acha.. tą papkę wcieramy pod folię i zawijamy głowę ścisło np. ręcznikiem albo chustką no i przynajmniej na 3 godz. Będzie dobrze. Pa pa Biedroneczki

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: Izabela (---.proxy.aol.com)
Data: 08 kwi 2006 - 09:40:26

Witam wszystkich
Wykryto u mnie łuszczyce głowy jakies pół roku temu,a borykam się z nią dwa lata.Staram się , używam leki,ale nic z tego nie wychodzi.Dziękuje za podpowiedzi spróbuje użyć czegos co proponujecie,na pewno mazidla z olejem i drozdzami.Luszczyca objeła mi też inne części ciała i paznokcie u stóp.CZasami bardzo mnie to załamuje.Dziekuje za podpowiedzi
Trzymajcie sie
Pozdrawiam


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: Robert (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 kwi 2006 - 10:31:51

Mój sposób na łuszczyce głowy był następujący: zmieszać pół na pół LORINDEN A z 0,5 OLIWKĄSALICYLOWĄ.Wetrzeć w głowę na noc i założyć czepek foliowy<używany we fryzjerstwie lub w kuchni>.Rano sciągnąć grzebieniem to co puściło w nocy pod tą okluzją foliową, a następnie zmyć głowę mydłem siarkowym lub szarym parę razy.Póżniej umyć szamponem PIX <JEŚLI DOSTANIECIE W APTECE LUB INNYM Z DZIEGCIEM >.Po tych zabiegach i wysuszeniu natrzeć głowę 2-3 raxy dziennie PŁYNEM<nie szamponem> FIRMY GARNIER NERIR HAAR-REAKTIV>troszkę popiecze.Cena 21-23zł. A wieczorkiem powolutku zaczynamy aż do skutku!!!!Efekty sami zobaczycie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: basia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 08 kwi 2006 - 10:53:40

ja polecam masc lenartowicza (robiona) jest tlusta i ciezko schodzi
ale naprawde pomaga polecam nbakladac na noc
a pozniej rano nalozyc na kilka minut nafte kosmetyczna i schodzi dosyc latwo na a pozniej jakis szampn najlepiej dziegciowy

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: agacinka (---.chello.pl)
Data: 08 kwi 2006 - 14:18:02

misq nie ma sie co martwic choroba to nie wstyd to najpierw natlusc sobie ta glowe zeby nie byla tylko taka przesuszona a idz nie martw sie powiedz tak jak ja ze jestes alergikiem da ci szampon hipoalergiczny ale musze ci powiedziciec ze dla mnie pierwszy raz ztez byl najgorszy nie spalam cala noc i sie denerwowalam i plakalam i w ogole a wiesz jak na nas dziala stres ja tez mam cala glowe ale musisz nauczyc sie z tym zyc powodzenia i nie martw sie ja mialam tak samo i u fryzjera bylam dopiero 3 razy ale tak samo sie balam za kazdym razem mimo ze to znajomy czuje sie skrepowana ale coz na to poradze taki juz los luszczyka kocham cie i sie nie denerwuj bo tym tylko pogarszasz "stan" twojej slicznej glowki misq=*

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 kwi 2006 - 19:55:55

Ja natomiast wchodząc do fryzjera od razu podchodzę do fryzjerki i mówię że mam zmiany łuszczycowe i czy mogę np podciąć włosy. I nigdy jeszcze nie spotkałam się z odmową. Nawet często fryzjerka mówi że przecież to nie stanowi żadnego problemu i nawet daje rady co ewentualnie zastosować co by mogło mi pomóc. Oczywiście nie znaczy to, że cała ta sutuacja mnie nie krępuje! oczywiście, że tak ale tak właśnie sobie radzę.
Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowyja jej n
Wysłane przez: gienia (---.elb.vectranet.pl)
Data: 09 kwi 2006 - 00:06:34

ja jej nie mam ale chyba zaczynmmiec depresje n jej punkcie mam na ciele ochyda

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: halszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 kwi 2006 - 01:20:50

Witam znalazłam sklep -aptekę jest tam bardzo duży wybór leków ,ziółek i innych na naszą chorobę warto poczytać i poszukać ,ceny są względne a przesyłka kosztuje 6 zł.Opłaca się kupić kilka różnych medykamentów .Temat nas interesujący to confused smileykóra,włosy ,paznokcie oraz poszperać też w ofertach producentów Dermena, Boniderm i innych tych co produkują kosmetyki.Można znależć lekarstwa maście,kremy, szampony wklejam tu ofertę preparatu na głowę i skórę :Node K emulsja o działaniu przeciwzapalnym i przeciwświądowym
[100ml.] 33,99zł



Wskazania: uciążliwe i chroniczne łuszczenie się skóry, pokłady suchej łuski (owłosiona skóra głowy i ciało).

Własciwosci i działanie: intensywnie złuszcza i usuwa, nagromadzone pokłady łuski, zapobiega ich ponownemu powstawani, łagodzi świąd, działa kojąco na podrażnioną skórę.

Sposób użycia: Przez pierwsze 3 tygodnie stosować 2 razy w tygodniu. Następnie 2 razy w miesiącu. Nanieść na suchą i nie umytą wcześniej skórę głowy (lub ciało), na miejsca pokryte łuską. Pozostawić na ok. 15 min. (gęsta konsystencja emulsji sprawia, że utrzymuje się ona na skórze i nie spływa). Następnie użyć szamponu Node K shampooing.

Przeciwwskazania: Unikać kontaktu produktu z oczami. Nie stosować u dzieci (preparat zawiera kwas salicylowy). W przypadku pojawienia się intensywnego zaczerwienienia zmniejszyć częstotliwość stosowania. Dużo medykamentów na naszą chorobę pod tym adresem.... http://www.aquavitae.com.pl/catalog


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: lalala (---.tys84.1000lecie.pl)
Data: 11 kwi 2006 - 18:49:05

Witam wszystkich.

Proszę Was o jakąś maść albo płyn niewiem cokolwiek na te łuski na głowie. Pani Daniela miała jakiś "przepis" z drożdżami. Bardzo panią proszę o dokładny skład i użycie. A jeśli ktoś ma coś innego to bardzo proszę.

Pozdrawiam wszystkich!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: EWA (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 kwi 2006 - 18:53:59

lalala........ maseczka z drozdzy to tak : poł paczki drozdzy , polowa cytryny i oliwa z oliwek .... mieszasz drozdze z sokiem z cytryny i dolewasz oliwe tak aby powstala taka nie zbyt gesta masa do smarowania , pozniej nakladasz worek na glowe , recznik i przynajmniej ze 4 godz trzymasz , ja po umyciu glowy wcieram ostatnio plyn Afrodyta ( kupisz w aptece ok 4 zl ) i widze poprawe, sprobuj ......powodzenia pa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: Daniela (---.slowianin.pl)
Data: 13 kwi 2006 - 10:41:41

lalala....wszystko się zgadza, nie ma dokładnego przepisu, jak wyjdzie za gęste do dolewasz trochę oliwy i też wcieram płyn afrodyta.Do reszty ciała stosuję też teraz tulko oliwę z oliwek, po to żeby skóra odpoczeła od cygnoliny. Jak się nie denerwuję to widzę poprawę na skórze. pozdrowienia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: Oliweczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 kwi 2006 - 11:17:13

dzisiaj zupelnie przez przypadek odkrylam fajny sposob na luske: najpierw zalecany juz wczesniej peeling z soli, sol zostawilam na ok.1o min; po splukaniu soli maseczka:nafta kosmetyczna z dodatkiem drozdzy (gotowa w aptece, cena 5zl)-dwie lyzki, sok z polowy cytryny, jedno zoltko, trzymac rowniez ok 1omin. Kiedy zdjelam recznik z glowy to sie przestraszylam bo ta nafta miala poprawic tylko wlosy, nie sadzilam ze na skore tak podziala. Skora odeszla calymi platami a tam gdzie zostala wystarczylo doslownie dotknac grzebieniem i kolejny plat odchodzil.
Zostaly czerwone plamki ale chociaz nic sie nie sypiesmiling smiley
Pozdrowionka!


mam jeszcze jeden niekonwencjonalny sposobwinking smiley
sciagnijcie utworek Enigma Sweet Lullaby (natural trance), przygotujcie kapiel- koniecznie przy swiecachwinking smiley ta muzyczka....uhmmm....
wszystkie stresy powodujace pania ł musza zniknac w takim nastrojuwinking smiley
polecamsmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca głowy
Wysłane przez: adam (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 kwi 2006 - 12:49:02

witaj,
ja używam cały czas emulsji squamax, łuska schodzi rewelacyjnie,
robi to polska firma, strona to www.lefrosch.com
powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--123-->
Bieżąca strona: 2 z 3



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.