nie mam obiawow luszczycy od kilkunastu lat
Wysłane przez: Aga (---.play-internet.pl)
Data: 05 sty 2013 - 18:31:11

Witam,

byc moze moje doswiadczenia w walce z luszczyca komus pomoga...
15 lat temu zdiagnozowano u mnie luszczyce krostkowa dloni - biorac pod uwage,ze pracowalam dlonmi jako fizjoterapeutka byl to dla mnie cios - dodatkowy oprocz tego jakim jest chyba dla kazdego wiadomosc ze ma te chorobe.

Minelo troche czasu leczenia mascia dziegciowa, masciami sterydowymi-efekty byly krotkotrwale, a po okresie remisji za kazdym razem coraz wieksza powierzchnia dloni zaatakowana zmianami.

W koncu uslyszalam przypadkowo o glodowkach. Bylam juz tak zdesperowana, ze sprobowalabym absolutnie wszystkiego. Nie pamietam juz ile czasu zajelo znikniecie wszyskich zmian, moze 2 moze 4 lata, ale na pewno po kazdej glodowce byly coraz mniejsze. Na poczatku robilam glodowki 2-tygodniowe, teraz 2-3 razy w roku 4-dniowe. Nie bylo latwo, ale na pewno warto, ciagle pamietam jak probowalam ukryc dlonie przed ludzmi, jak ciezko bylo w kontaktach damsko-meskich.

Gdyby ktos zdecydowal sie na glodowke, radzilabym najpierw poczytac na ten temat, klasyka jest ksiazka Kingi Wisniewskiej-Roszkowskiej. Nie jest to metoda - cud, tzn. w czasie glodowki zmiany zanikaja i potem znow sie moga pojawic, ale predzej czy pozniej znikna, trzeba byc tylko patrzec w przyszlosc i byc konsekwentnym.

Powodzenia,

Aga

Re: nie mam obiawow luszczycy od kilkunastu lat
Wysłane przez: Pienislaw (---.static.multimetro.pl)
Data: 06 sty 2013 - 14:03:15

Pewnie jest to jeden ze sposobów cofania objawów łuszczycy, sam zauważyłem, że objawy się cofają po różnego rodzajach szoków dla organizmu, jak się latem opalę a nawet trochę poparzę słońcem, czy w czasie innych chorób czy infekcji, itp... Także niektóre osoby opisują cofanie łuszczycy po operacjach czy róznych przeżyciach psychicznych.

Re: nie mam obiawow luszczycy od kilkunastu lat
Wysłane przez: Aga (---.play-internet.pl)
Data: 06 sty 2013 - 14:44:42

Jesli objawy luszczycy tylko mi sie cofna, ale do konca zycia, to mnie to satysfakcjonuje smiling smiley.
Jak na razie ponad 10 lat za mna.

A.

Pienislaw Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pewnie jest to jeden ze sposobów cofania objawów
> łuszczycy, sam zauważyłem, że objawy się
> cofają po różnego rodzajach szoków dla
> organizmu, jak się latem opalę a nawet trochę
> poparzę słońcem, czy w czasie innych chorób
> czy infekcji, itp... Także niektóre osoby
> opisują cofanie łuszczycy po operacjach czy
> róznych przeżyciach psychicznych.