Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Jak radzić sobie z ,,motylem''?
Wysłane przez: Raf (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 pa� 2007 - 19:21:18

Witam
Mam 42 lata, na łuszczycę choruję od ponad 6. Zaczęło się od głowy (ładnego ,,kasku'' się dorobiłem...). Później wysiewy na łokciach i zewnętrznych częściach nóg. Wizyty u dermatologów, to wielka pomyłka - eksperymentowali na mnie ze sterydami. Szkoda tylko zdrowia, nerwów, zawiedzionej nadziei i pieniędzy. Dzięki internetowi i dobrym radom ludzi m.in z tego forum doszedłem do etapu, że dzisiaj łuszczycę mam w dużej części pod kontrolą - praktycznie żadnych nowych wysiewów. Jest w miarę dobrze, choć bez rewelacyjnej poprawy. Ale... Od jakiegoś roku mam problemy z ,,motylem''. To paskudztwo atakuje twarz - brwi, skrzydełka nosa, skórę pod wąsem, nos. Nie jest tak, że wszystko od razu i równocześnie - raz to, raz tamto. Skóra robi się w zaatakowanych miejscach czerwona, jest obsypana łuskami - no wiecie jak to jest z łuszczycą. Wzięło mnie to znów dwa dni temu - nie chce mi się wówczas patrzeć w lustro sad smiley Sprawę zwalczam w ten sposób: myję twarz łagodną pianką Pharmaceris T firmy I.Eris - 2/3 razy pod rząd, za każdym razem wycierając twarz do sucha. Po tym zabiegu łuski praktycznie znikają, choć skóra jest wciąż czerwona. Po kilku godzinach wklepuję delikatnie krem natłuszczająco-łagodzący Pharmaceris P - też Eris. Po następnych kilku godzinach jest już OK. Nie mam problemu przez ok. dwóch tygodni. A później znienacka znów się pojawia ,,motyl''... I znów problem. Macie jakieś doświadczenia, pomysły w tej sprawie? Może tą ,,powtórkę z rozrywki'' da się jeszcze skuteczniej opóźnić?
Pozdrawiam
Rafał

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.