Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: pnianka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 lis 2005 - 20:07:54

hej wszystkim. na łuszczycę zachorowałam na studiach- 16 lat temu, miałam o tyle szczęście, że moje łuski były głównie we włosach i nie specjalnie dużych ilościach. Stosowałam różne maści i inne specyfiki, coś zeszło wyszło i tak w kółko, po urodzeniu drugiego dziecka - 7 lat temu nagle chodzenie zaczęło sprawiać mi ból i od tego czasu choruję na łuszczycowe zapalenie stawów. ciągle na sterydach i innych paskudztwach, lekarze twierdzą że jak na mój stan zdrowia jestem w niezłej formie, a zmiany łuszczycowe mam ciągle we włosach, paznokcie et cetera. czy ktoś az was ma podobny problem i jak się leczy pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lis 2005 - 17:40:55

cze ja jestem chora na łuszczyce już od 11 lat mam zajęte dosłownie całe ciało łącznie ze wszystkimi paznokciami i twarzą a 2 lata temu stwierdzono u mnie łuszczyce stawową. najpierw pojawiła się w kolanie a teraz bolą mnie dłonie i łokcie. Chodze na zabiegi i czuje ulge w bólu lekarz przepisał mi także Elmetacin w areozolu. pomaga

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: pnianka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lis 2005 - 20:21:35

hej na Elmetacin nie reagowałam, najpierw zajęło mi całe nogi- stopy, kolana i biodra, chodziłam jak pokraka, potem po prochach encortolon i metotreksat zaczęłam chodzić normalnie, musiałam dzieci były małe, potem co jakiś czas zajmowało mi jakiś staw, był moment jak mi siadły ręce nawet przekręcenie kluczyka w samochodzie sprawiało problem, wysyp na ciele odbywa się od czasu do czasu zawsze w kretyńskim miejscu twarz, biodra, pępek plecy itd, i czy smaruję czy nie schodzi kiedy samo ma ochotę. napewno ma to związek ze stresami i sama nie wiem z czym czasami wyc się chce .Pa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: agrescik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lis 2005 - 20:27:52

ja choruje na łuszczycowe zapalenie stawow bez oznak skornych juz 5 lat albo dopiero 5lat. jeszcze chodzesmiling smiley i poruszam sie samodzielnie choc roznie bywa. caly czas na lekach obecnie: neoral,olfen,methotrexat,encorton, lanzul s.
czasem wydaje mi sie ze na temat stawówki wiem juz wszystko jednak gdy dokucza mi inna dolegliwosc okazuje sie ze to wszystko przez lzs. chcialabym miec drugie dziecko lecz obawiam sie o jego przyszlosc.........


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: pnianka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lis 2005 - 20:58:42

w jakiś sposób cię rozumiem, sama patrząc na dzieci martwię się czy im jakaś plama nie wyskoczy, podobno grożniejsze to jest dla ewentualnych wnuków mnie stawy zaczęły się po urodzeniu syna, ledwo chodziłam, myślałam,że to brak ruchu, wstawałam z potężnymbólem nóg które musiałam rozchodzić, potem trafiłam na lekarza i dzisiaj jestem też neoral,metotreksat i dexametason. jestem na etapie jak mnie nie boli przez dłuższy czas odstawiam, albo zażywam raz na tydzien jak wraca to codziennie, mam stracha zajść w ewent. ciążę, bo jakie skutki uboczne mają te świństwa najgorsze myślę, że też ma jakiś związek ze stresem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: agrescik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lis 2005 - 21:32:15

ze stresem, ze zmeczeniem z dieta i....a masz swiadomosc ze afty w jamie ustnej, lub np.zapalenie spojówki to tez skutek łzs????????????mi ostatnio doskwieral bol w zebrach i ... to tez lzs. moje obawy zwiazane z ciaza wynikaja z swiadomosci ze moge nie zapewnic dziecku nalezytego czasu, zangazownia,podstawowej opieki, mozliwosci rozwoju. corka ma obecnie 9 lat, jest bardzo aktywna rozne kółka, basen, angielski itd a mnie czasem brak sil na te wszystkie sprawy, krepuje mnie tez gdy oglada mnie w zlej kondycji fizycznej i psychicznejwinking smiley
jestem po trzech operacjach i mam nadzieje ze w najblizszej przyszlosci nie bede musiala znow poddac sie zabiegom( choc polecam osrodek w sremie)
takie wygadanie ma bardzo terapełtyczna moc. pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: Mat (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lis 2005 - 21:39:02

zapalenie spojówki ma cos z łzs lub zzsk. mam raczej zzsk i lekarz mi zlacił badanie oka.. na nastepnej wizycie sie zapytam co oko ma do tego smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: Aga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lis 2005 - 22:32:03

mam dopiero 19 lat przez prawie dwa lata chodziłam na różne zabiegi do szpitala np lasery ćwiczenia odciążające stawy a reszty nie pamiętam coś tam z prądami ale przez i z miesiąca na miesiąc lekarz zwiększał mi liczbe zabiegów.
przez ostani miesiąc wogóle nie chodze na żadne zabiegi i narazie odpukać w niemalowane nic mnie nie boli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: Agnieszka (---.z.katowicka.punkt.pl)
Data: 24 lis 2005 - 22:32:05

Witam! Mam dopiero 17 lat i od dwóch lat jestem chora na łuszczycę. Co prawda zmiany skórne pojawiają się u mnie spordycznie i nie mam rozległych "wyprysków" , jednakże ostatnio zauwazyłam nasilenie choroby
;( Chorobę tą przekazał mi w spadku tato. Czytając wasze wypowiedzi bardzo się przeraziłam! Powiedzcie , proszę jak można zapobiec Łuszczycowemu Zapapaleniu stawów? Czy można powstrzymać rozwój choroby? Jestem w takim wieku, że to chyba normalne iż chcę się podobać, a łuski nie wyglądają zbyt zachęcająco. Proszę was bardz o odpowiedź!

Ps. Lekarz przepisał mi Elcom w maści (do ciała) i w płynie na głowę. Czytając poprzednie wypowiedzi na forum, dowiedziałam się ze to steryd. Czy jego używanie jest szkodliwe ?

Pozdrawiam wszystkich "łuskowatych" ;o)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: Aga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 lis 2005 - 22:46:32

Cze ja też tą chorobe otrzymałam od ojca .Temu nie da się zapobiec ta choroba jest nieuleczalna ale można ją zaleczyć.
narazie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: pnianka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 lis 2005 - 20:46:32

czy te operacje były związane ze łzs?? w zeszłym roku pokazał się lek MYOALGIN, podobno na fibromyalgię, zażywam go jesienią i wiosną, 1-2 serie, pomaga mi na złą formę,bóle, huśtawki nastroju,

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca i zapalenie stawów
Wysłane przez: agrescik (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 lis 2005 - 21:47:18

tak operacje to nastepstwo lzs a konkretnie tenosynowektomia i tenoliza palca, synowektomia palca oraz tenosynowektomia sciegna achillesa. obecnie sa sprawne. o myoalgin nie slyszalam, dziekismiling smiley spytam reumatologa. milego

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.