Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: Ula (153.19.206.---)
Data: 02 gru 2005 - 00:32:58

cześć!mam łuszczycę krostkową.zmian jest coraz więcej i coraz bardziej mnie swędzi cialo.najbardziej nogi i plecy.caly czas się kremuję,ale kremy b.szybko się wchlaniają.czy może mi się pogorszyć jeśli się będę drapać?czy będą blizny?proszę niech ktoś odpowie.może wiecie co zrobić żeby nie swędzialo.pozdrawiam


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2005 - 02:42:57

mam ten sam problem:-) Drapania sie jeszcze nie oduczyłam ale pracuje nad tym, ono pogarsza sprawe i należy nie drapać.... A najbardziej pomaga mi oliwka z oliwek, może też spróbuj bo wolno sie wchłania ale pamietaj każdemu pomaga co innego.
Aha..dobrym sposobem na drapanie jest powiedzenie znajomym,zeby Ci zwracali uwage i zeby sie nie krepowali nawet chwycić Cie za ręke jak nie bedziesz mogła sie oderwać od rozkosznego drapaniagrinning smiley
Pozdrawiam:-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: Marta (---.chopina.sys-net.pl)
Data: 02 gru 2005 - 11:03:03

Witam serdecznie!
Jesli chodzi o swedzenie, skuteczne sa tabletki ALERTEC [ i inne ], likwidujace swiad, lecz nie pamietam, czy sa na recepte;jednak w czasie leczenia pomogly powstrzymac sie przed niebiansko przyjemnym drapaniem grinning smiley Warto zapytac w aptekach o specyfiki przeciwswiadowe, na ile to bedzie mozliwe - bez recepty. Serdecznie pozdrawiam winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: sirius (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2005 - 14:55:33

drapanie odpada - podrażniając zmianę nasilamy stan zapalny co z kolei powoduje wzmożoną proliferację komórek skóry i tak w kółko - objawy trwają bez końca.
Zmiany skórne trzeba po prostu zaleczyć - zastosuj maści - pochodne wit. D3 plus lekki steryd (w minimalnej ilości) - zlikwidujesz łuskę i zaczerwienienie, nie będzie swędziało i nie będziesz drapać.
Popularne leki antyalergiczne i hydroxyzyna zmniejszają świąd.
Kup sobie syrop z melisy - niezły jest - czujesz się wyluzowana i ograniczasz rozwój choroby

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 02 gru 2005 - 15:25:29

aha.. ja w ogóle zaczełam od tego,że bardzo krótko obciełam paznokcie,żeby sie nierozdrapywać do krwi bo zdarzało mi sie chodzić na uczelnie w jasnej blusce i nie miałam pojęcia,że na kardku mam plame z krwi i siara była:-) Fajnie,że poruszyłaś ten temat bo nie miałam pojecia co zrobic,żeby nie swędziało:-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: Ula (153.19.206.---)
Data: 02 gru 2005 - 15:40:18

w nocy nie spalam do 3ciej,tak się drapalam,az w końcu obcięlam paznokcie i zasnęlam.przy pierwszym wysypie mnie nie swędzialo,a to już jest któryś z kolei i jest strasznie.mam zamiar spróbować tej calej GŁODÓWKI o której tyle się mówi:-)może pomoże.pozdrawiam serdecznie i zyczę wszyśtkim miłego weekendu:-)


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 gru 2005 - 17:23:36

eh...daje Ci rady a i tak wczoraj przy grze rozdrapałam sobie tylnią strone policzka do krwi...wyglądam pięknie...:/ Widocznie opanowałam juz drapanie z obcietymi paznokciami.... Ja głodówki nie zastosuje bo za mało waże ale chyba zapytam sie o leki na alergie, przeciwswiądowe w aptece bo tez brak mi sił...
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 gru 2005 - 23:58:34

moja rada jak sfedzi to chydroksyzyna


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 gru 2005 - 00:07:13

sory mam lzs i do tego dyslekcie przepraszam za moje bledy ortograficzne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 gru 2005 - 00:23:19

hydroxyzinum zawsze biore jak mam wyjatkowy swad calego ciala
ale na drapanie ja mysle to jestesmy skazani
nigdy nie widzialem na sobie wiekszych zmian czy sie drapalem czy nie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: Aneta17 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 gru 2005 - 19:38:15

ja mialam luszczyce krostkowa i mi zostaly biale plamki jak blizny jupi ale fajne co jak swedzi to se rece zwiarz ale problem

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: kkk (---.chello.pl)
Data: 05 gru 2005 - 19:32:49

Jeny Aneta ale Ty się nakręciłaś wszędzie Cię pełno. Wyluzuj, bo dziadostwo i tak wróci....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: a co jeśli się drapie chore miejsca?
Wysłane przez: Romana (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 gru 2005 - 09:40:12

Mnie pomaga oliwka z oliwek przynajmniej na skórę na głowie. Od kilkunastu lat praktycznie zmiany łuszczycowe występuja u mnie tylko na głowie, czasami pojawiają się gdzieś na ciele drobne punkciki . Wiem, że łuszczycę mam na tle nerwowym, czyli syrop z melisy napewno jest skuteczny. Ktoś tu napisał, że dobre są maści z witaminą D3. Ja już niepamiętam od kiedy zjadam codziennie jedną kapsułkę witaminy Capivitu A+E i używam do codziennych posiłków tylko masło. Możliwe, że coś w tym jest. Pozdrawiam wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.