Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Powiedz coś o neotigasonie
Wysłane przez: Edek (---.satfilm.pl)
Data: 09 gru 2005 - 12:23:15

Po raz pierwszy stosuję nt.
Czy można brać tylko leki nie smarując się?
Po jakim czasie nt. zaczynadziałać?
Jakie może wywołać zaburzenia? (suchość ust, delikatna skóra?)
Jeżeli cośmasz na ten temat do powiedzenia to bardzo proszę.Edek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powiedz co? o neotigasonie
Wysłane przez: janek (---.233.169.70.devs.futuro.pl)
Data: 13 gru 2005 - 22:36:56

Widz? stary ?e tu nikt nie chce z Tob? gada?....
-Ja Neotigason bior? od 1997 non stop, 2x dziennie 25 mg.
-Czy jestem zdrowy? Odpu??my sobie to pytanie. Ale jako? si? kr?c?.
-?uska jest drobniejsza, sk?ra bardziej delikatna, ?atwiej utrzyma? twarz w "czysto?ci".
-Na stawy nie pomaga (mam ?zs),
-jak pij? to pomijam dawk?.
-Komplet 100 tabletek kosztuje ok.170 z?. (na 50 dni).
-Na razie swoje nerki i w?trob? mam na miejscu.
-Na jakikolwiek efekt przygotuj sie za 2-3 miesi?ce. pocz?tkowo mo?esz zauwa?a? nasilenie choroby ale don't panic, we? na przetrzymanie
-R?b na pocz?tku cz?ste badania bo ka?dy reaguje inaczej. Je?li b?dzie OK, to NeoTig. Ci krzywdy nie zrobi.
-S? schorzenia (rybia ?uska) gdzie NT przyjmuje si? przez ca?e ?ycie. (ciulowe ?ycie)
- skutki uboczne: sp?kane usta, ci?g?e pragnienie powoduj?ce pocenie si?, ?cie?czona sk?ra st?p i d?oni, troch? nowych w?os?w na nadgarstkach.
- a smarowa? si? mo?esz ma?ciami oboj?tnymi: np. wazelina+euceryna+woda. dest. ( 100g w aptece na recept? to 5z?), je?eli sterydy to tylko te delikatne, na niewielkie miejsca. B?dzie porawa z ma?ci schodzisz.
powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powiedz coś o neotigasonie
Wysłane przez: Edek (---.satfilm.pl)
Data: 14 gru 2005 - 21:17:49

Dzięki.
Jeżeli chciałbyś jeszcze pogadać?
Czy dobrze cię zrozumiałem? Nie masz czystej skóry?
Też mam (miałem) łzs. Pięć lat temu dostałem "metotreksat" i mam spoko do dziś. Zmarnowałem przy tym wątrobę ale jakoś sobie poradziłem (Esenctiale forte) w przciwnym razie nie dostałbym Neotiga.

Co z alkoholem? Wiesz idą Święta i Sylwester. Przez 7 lat zero alkoholu mały browar latem, szampan w sylwestra. Tego lata będąc nad naszym morzem dowiedziałem się, że Pan Bóg grzech wybaczy a głupoty nie. To popłynąłem... Różnicy żadnej. Toczemu nie łyknąć. A pytam o alkohol bo jak mogłem to nie piłem, teraz nie to mam chęć. Nie mówię o zalaaniu się.
Jutro pijesz , dziś bez neotiga? Czy wystartczy ten sam dzień?

Jaką stosujesz gramaturę? Ja mam 10 i 100 szt. kosztuje ok. 89,00 zł

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powiedz coś o neotigasonie
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 gru 2005 - 21:31:00

ŁZS MTX terz lykam
alkochol pij do momentu aby picie bylo przyjemnoscia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powiedz coś o neotigasonie
Wysłane przez: Bakus (---.broker.com.pl)
Data: 15 gru 2005 - 11:17:40

Edek u mnie z Neotigasonem bylo oki przez 3 miesiace...tylko pozniej dowalilem sobie alkocholem i byl nawrot choroby.....teraz nie biore bo wiem ze czesto wyskakuja imprezki i szkoda tych tabletek....
Janek co do ceny neotigasonu to niewiem gdzie je kupowales ale ja za 100 tabletek placilem 80 zlotych czyzby od wakacji az tak podrozal ??:/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powiedz coś o neotigasonie
Wysłane przez: janek (---.233.169.70.devs.futuro.pl)
Data: 15 gru 2005 - 12:26:01

Moja łuszczyca ma formę erytrodermiii (zajęte jest właściwuie 100% skóry). Neotigason pozwala mi ją "kontolować" ale nie wyczyści mnie. Kąpiąc się 2 x dziennie, 2x dziennie się smarując maściami obojętnymi mogę jakoś funkcjonować. Próby odstawienia leku kończą się potężnym, grubym i bolącym wysypem, łuszczycą krostkową stóp i dłoni. Generalnie syf. Dlatego wybrałem mniejsze zło. Robię 2-3 x w roku bardziej szczegółowe badania i narazie jest OK. NIe myślę o tym co by było gdyby okazało się kiedyś że muszę natychmiast odstawiać Noeotigason.
Co do ceny. Neotigason 10 mg 100 sztuk kosztuje ok 80-90 zł, ale 25 mg 100sztuk to wydatek ok.170-180 zł.
Alkohol. Na 6 godzin przed kielichem nie biorę Neotigasonu, na drugi dzień biorę dopiero wieczorem. Zauważyłem za to że leki przeciwbólowe (diclofenaki, np. Voltaren) można łykać 1 godz. przed i już z rana dnia następnego. Badania krwi potwierdzają smiling smiley że nic złego Ci nie grozi. Chyba że masz już wątrobę po przejściach...
Na kielicha przy mtx nigdy się nie odważyłem, ale znałem takich.
Nie wiem jak u Ciebie to wygląda , ale dla mnie "czysta" jest najmniej szkodliwa dla skóry. Najgorzej gdy piję wódki "kolorowe". Po browarze zaś bardziej bolą stawy.
zdrowia życzę
pozdr.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Powiedz coś o neotigasonie
Wysłane przez: Edek (---.satfilm.pl)
Data: 15 gru 2005 - 16:49:09

Błąd, że wywołałem temat alkoholu. Myślałem jedynie o piwku, mały kieliszek może dobre wino - przecież to Sylwester.
janek masz rację co do alkohol + mtx to głupota. Widziałem gościa, którego przywieźli na oddział Der. po takim zestawie wyglądałjak kula do kręgli. Spuchnięty, że szkoda gadać. Wiem, że każdy reaguje inaczej ale nie chcę się przekonać na własnej skórze czy to prawda.
Dzieki za rady, porady i życzenia. Pozdawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.