Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Basia (---.bielsko.dialog.net.pl)
Data: 10 gru 2005 - 21:52:42

Cześć kobitki!! Czy zaobserwowałyście może u siebie, jakąś zależność, związaną z wysypem łuszczycy a swoim cyklem miesiączkowym????
Pytam dlatego że u mnie przed miesiączką następuje duże nasilenie objawów. Zastanawiam się czy np. środek antykoncepcyjny : spirala może mieć negatywny wpływ na stan mojej skóry?? Moja Pani doktor powiedziała mi kiedyś na samym początku że to może być wszstko, nawet "ciasne buty".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Kucajka (---.unreg.tvk.wroc.pl)
Data: 10 gru 2005 - 22:11:50

Hmm.. wsumie to żadnej tongue sticking out smiley Ale moze dlatego ze sie temu nei przygladałam grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 gru 2005 - 22:55:58

Ja wyraznie to obserwowałam. Był czas, że miałam łuszczyce krostkową (na szczęscie wyleczyła się), najwięcej na dłoniach. To po kilku miesiacach trwania choroby zorientowałam się, że jak zaczynało mnie mocno wysypywać, to za 2-3 dni będę miała okres. A potem przygasało, goiło się przez miesiąc. I od nowa.
Mówiłam to dermatologom, ale żadnego to nie zainteresowało.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Gosia A (---.netburg.pl)
Data: 11 gru 2005 - 02:53:25

coś jest w tych hormonach... ja zauwazyłam, że po urodzeniu dzieci się nasila albo też na początku ciąży... a to przeciez okresy potężnych zmian w hormonach. właśnie karmię dzidziusiasmiling smiley pozdrawiamy!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: jewka (80.50.250.---)
Data: 11 gru 2005 - 20:11:02

Ja korzystam z wkładki od 5 lat i nie zauważyłam, żeby z jej włożeniem cokolwiek się nasiliło. Bardziej stres skutkuje nowymi wysypami albo na przykład nieudolność konowałów. Moja Pani internistka, która wie o łuszczycy leczyła moje zapalenie oskrzeli, a potem anginę antybiotykami. Jak się moja dermatolog dowiedziała jakie to były antybiotyki to się za głowę złapała. Niestety było już za późno: nie było miejsca na mnie, którego nie oszczędziła łuszczyca.
Wiecie kiedy mi najszybciej zanikają plamy: latem, gdy się ładnię opalę, kremuję, biegam i czuję się kobieco. Wraz z końcem lata zaczyna się horror.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: gosiasz (---.gprspla.plusgsm.pl)
Data: 11 gru 2005 - 20:26:11

Ja też przed mam nasilone objawy ale to może związane jest ze stresem przedmiesiączkowy???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Marta (---.chopina.sys-net.pl)
Data: 13 gru 2005 - 21:51:45

Hej! U siebie tez zauwazylam nasilenie zmian łuszczycowych, powstawanie nowych [ od pol roku jestem czysta, bo zmienilam calkowity tryb zycia ]. Ma to zwiazek, jak mysle- nie tylko z hormonami i stresem, ale tez z dieta, a wiadomo, ze przed okresem siegamy po takie rzeczy jak czekolada, rzeczy bardziej przyprawione, pijemy tz duzo wody. Wlasnie. Unikam płynów, bo mam wrazenie, ze łuszczyca 'nasiaka' i puchnie, od wody mineralnej szczegolnie. Wtedy odwadniam sie lekko i oczyszczam takimi herbatkami jak pu-erh, zielona, figura1 lub*2.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 gru 2005 - 03:08:09

Kurcze ja mam inne pytanie ale tez skierowane dla kociet dlatego umieszczam je tutaj...
Powiedzcie mi jesli ma sie łuszczyce w pachwinach i na zewnętrznych wargach sromowych czy mona morze się przenieść na delikatną skórke pochwy.. na cewke moczową?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Basia (---.bielsko.dialog.net.pl)
Data: 14 gru 2005 - 17:37:36

myślę że musisz o to zapytać lekarza, na szczęście nie mam tego problemu ale nie mogę wykluczyć że się pojawi. Jak się czegoś dowiesz daj znać. Pa, Pa!!!!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 gru 2005 - 00:35:05

aj.... nie potrafie rozmawiac o takich rzeczach z lekarzami...bedzie cieżkogrinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: zuza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 gru 2005 - 13:15:06

Witam a ja się zastanawiam, czy to ze od 14 roku zycia stosowałam maści na sterydach(DERMOVATE, CLOBODERM i inne) ma JAKIŚ ZWIĄZEK Z TYM ŻE NIE mogę zajść w ciąże, chociaż bardzo chce. Poradzcie prosze!!!
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 gru 2005 - 16:11:08

A ja sie już od paru lat zastanawiałam czy nie wolałabym adoptować dziecka.... W końcu dzieci do adopcji jest dużo i musi być ktoś kto je bedzie chciał zabrać do domu i kochać jak własne a jestem przekonana,że ja bym potrafiła... Poza tym przeraża mnie poród, boje się tego bardzo. Jak sie dowiedziałam,że mam łuszczyce i że to jest dziedziczne praktycznie podjełam decyzje. Co prawda mam jeszcze dużo czasu ale o takich sprawach się myśli zawsze -nasz instynktgrinning smiley Są oczywiście rzeczy przez które może mi sie to nieudać tj. zdanie mojego przyszłego męża (nie mam go nawet w planachsmiling smiley czy poprostu nie planowana ciąża.

A z racji tego,że Ty chyba marzysz o własnym dziecku, o ciąży, oczekiwaniu na jego przyjście na świat to życze Ci powodzenia i trzymam kciuki. Pochwal nam sie jak Ci sie uda:-)

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Kaśka (217.96.74.---)
Data: 15 gru 2005 - 18:51:47

Do Julki w tych miejscach jak piszesz powyzej raczej luszczyca nie powinna wystepowac to sa wydaje mi sie cos zwiazane z grzybica.Juz o tym gdzies na tym forum czytalamsmiling smileyTrzymaj sie cieplutko i sprobuj clotrimauzoleum bez recepty chyba.Pa pa

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 gru 2005 - 23:40:21

mi tam nie wystepuje ale boje sie,ze może za niedługo wystąpić bo w okolicach mam. No nic chyba bede musiała sie spytac lekarza. A grzybicą już dawno zaraziłabym chłopaka winking smiley a jest zdrowiutki:-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: MADZIA (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 16 gru 2005 - 20:35:36

WITAJ MASZ RACJE ŁUSZCZYCAQ MOZE TEZ W TYCH CZESCIACH CIALA WYSTEPOWAC.JA CHORUJE NA NIA JUZ36 LAT I PRZESZLAM KILKAKROTNIE TAKIE OBJAWY.POMAGALY MI WTEDY STERYDY,ALE KROTKO NIMI SMAROWALAM.NA CWKE NIE POWINNO CI SIE PRZENIESC.MOJ SYN TEZ W TYM ROKU DOSTAL ŁUSZCZYCE I JEST ZALAMANY.WYSIALO GO DOSŁOWNIE CAŁEGO-NAWET NA DOLNYM OWLOSIENIU DOSTAŁ WYSYP I SIE JUZ TOTALNIE ZALAMAŁ.MA 18 LAT.MALO TEGO BARDZO GO WSZYSTKO SWEDZI.MNIE OD TEGO ROKU ZACZEŁY BARDZO SWEDZIEC ZMIANY-ZADRAPYWAŁAM SIE DO KRWI,ALE JUZ POMALU MI PRZECHODZI.POZDRAWIAM SERDECZNIE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: tylko do kobiet z "Ł"
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 16 gru 2005 - 22:44:16

dzieki Madziusmiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.