Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Luszczyca paznokci...
Wysłane przez: sodex (78.133.255.---)
Data: 13 sty 2018 - 15:53:27

HEj wszystkim,

problemy z paznokciami mam od kiedy pamietam. Bardzo mocno obgryzam i obgryzalem w dzeicinstwie. Dermatolog uwazal ze problemy z plytka paznokciowa (szczegolnie plamy olejne) wynikaja z obgryzania i uszkodzenia skory pod paznokciem.

Przestalem obgryzac, nic sie nie zmienilo, brak grzybicy w badaniach myko - coz diagnoza, grzybica.

Mam 30 lat. Nie mam wielu problemow skornych (czasem liszaj, ale to pare razy w roku i sam szybko znika). Czasem jakies krostki na dloniach, palcach - samo znika wszystko.

Wszedlem do internetu i bang! informacje sa mocno niepokojace. Ze to moze byc poczatek ŁZS, ze generalnie moje zycie moze sie drastycznie zmienic.

Czy jest mozliwe ze choroba ograniczy sie tylko do paznokci? Czy na pewno nastapi atak na skore i stawy?

CZekam na wizyte u dermatologa, ale chcialbym wczesniej sie czegos dowiedziec.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokci...
Wysłane przez: Zygmunt (---.146.rev.vline.pl)
Data: 14 sty 2018 - 18:43:09

U wielu osób łuszczyca instaluje się tylko w kilku wybranych miejscach. U Ciebie są to paznokcie. Prawdopodobnie nie grożą Ci w przyszłości żadne inne, poważniejsze skutki choroby (inaczej już by się ujawniły).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokci...
Wysłane przez: WeronikaDietetyk (---.noc.fibertech.net.pl)
Data: 23 lut 2018 - 13:18:17

Łuszczyca to choroba o podłożu autoimmunologicznym, jest problemem złożonym niezależnie czy widzimy zmiany paznokci czy są one widoczne na całym ciele. Bardzo ważne jest zweryfikowanie dotychczasowej diety i wykluczenie produktów, które nasilają stan zapalny w organizmie.Na co dzień zajmujemy się osobami z łuszczycą, azs, u których wykonujemy test Kod Metaboliczny 200. Pokazuje on, które produkty wywołują gwałtowne reakcje ze strony przewodu pokarmowego. Następnym krokiem jest tlenoterapia hiperbaryczna,która zmniejsza stan zapalny i zmiany skórne. Najlepiej jest zacząć leczenie jak najwcześniej, aby problem się nie nasilał.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokci...
Wysłane przez: Zygmunt (---.146.rev.vline.pl)
Data: 24 lut 2018 - 18:14:39

Proszę, nie używaj określenia "choroba autoimmunologiczna", bo ono oznacza chorobę samą z siebie, nieprzewidywalną; kaprys, fanaberię organizmu; przeczy Twojej dalszej wypowiedzi.

Łuszczyca jest chorobą immunologiczną - odpowiedzią organizmu na określone bodźce wewnętrzne i zewnętrzne, Jest także chorobą metaboliczną.
Jest chorobą przewidywaną.

Łuszczyca to nie tylko kwestia żywności. Z badaniami jest ten problem, że mogą nie wykazywać żadnego uczulenia na dany produkt, a wystarczy niewielka domieszka np.jakiegoś konserwantu, i choroba gotową!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokci...
Wysłane przez: WeronikaDietetyk (---.noc.fibertech.net.pl)
Data: 07 mar 2018 - 14:00:30

Oczywiście do czynników, które nasilają zmiany łuszczycowe zaliczamy poza nieprawidłową dietą czynniki ryzyka takie jak urazy, infekcje, stres choroby towarzyszące, palenie tytoniu. Stosując odpowiednią dietę możemy poprawić stan skóry, paznokci, dzięki polepszeniu pracy jelit i wzmocnieniu układu odpornościowego. Jeżeli będziemy stosować produkty dobrej jakości, nieprzetworzone zmniejszamy ryzyka narażenia na kontakt z konserwantami w żywności. Styl życia ma ogromny wpływ na rozwój choroby, dlatego trzeba wpływać na wszystkie jego aspekty, które możemy modyfikować (w tym dietę, ale nie tylko).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca paznokci...
Wysłane przez: Olga1414 (---.centertel.pl)
Data: 13 mar 2018 - 13:13:04

W zaostrzonym stanie choroby możesz , spróbowac moczyć palce w roztworze Riwanolu , mój lekarz kiedyś mi to zalecił i faktycznie pomogło.

Opcje: OdpowiedzCytujAkcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.