Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Luszczyca - zaleczona, po chyba 10 latach
Wysłane przez: dgszary (---.static.world-connect.ch)
Data: 30 kwi 2019 - 11:52:13

Witajcie,

Cierpie na luzczyce od conajmniej 10 lat, moze nawet powyzej 15 kiedy blednie ja diagnozowano. Rok temu bylem w stanie, gdzie zajete mialem prawie kazde miejsce na ciele, plamy wielkosci dloni i wieksze. dostawalem sterydy, naswietlanie UVB - bywalo lepiej ale generalnie bylo coraz gorzej. Wygladalo to fatalnie i bardzo wplywalo na moje poczucie psychiczne, fizyczne. Wplynelo tez w sporym stopniu na rozwalenie mojego zwiazku z kobieta ktora kocham, i ktora jest matka mojego synka.

w duzym skrocie: rok temu pojawila sie luszczyca stawowa, a skorna ktora i tak byla wszedzie - rozwijala sie w jeszcze szybszym tempie. Za porada znajomej poszedlem do poradni dermatologicznej ale w SZPITALU a nie w zwyklej przychodni,czy prywanych klinkach typu Luxmed, enelmed itd). Dostalem metotreksat (po badaniach oczywiscie, wywiadach z dermatologiem, ortopeda itd.). Dostalem tez steryd do stosowania miejscowo. Dosc powiedziec, ze kuracje zaczalem chyba w listopadzie. Dzis jest kwiecien - i mam 95% powierzchni skory czystej, wyniki badan watrobowych - swietne, brak objawow luszczyxcy stawowej.

Metotreksat jest stosowany w deramtologii od chyba 30 lat i lekarze potrafia z niego korzystac w sposob bezpiezny dla pacjenta. Ja go dostalem z uwagi na luszczyce stawowa, ale przy okazji dowiedzialem sie ze postac skorna byla juz tak zla, ze i tak powinienem dostac Metotreksat.

Dwa wnioski na koniec:
1) Jesli jest z wami zle, to sprobojcie (oczywiscie nie sami) - Metotreksatu.
2) nie robcie mojego bledu chodzac do dziesiatek dermatologow, ktorzy G Wam pomoga. Dermotolog, to niekoniecznie specjalista w pomaganiu luszczykom, bo zajmuje sie pewnie kilkuser schorzeniami skory. wiec ZNAJDZCIE DERMATOLOGA WYSPECJALIZOWANEGO W LUSZCZYCY. Najlepiej takiego, co pracowal lub pracuje w szpitalu. Trzymajcie sie jednego lekarza.

Powodzenia, i zycze zeby Wasz stan skory byl niedlugo taki jak moj. Szkoda ze tak pozno, ze tyle rzeczy mi sie w zycu spieprzylo. Dodam, ze metotreksat dziala na mnie swietnie, pomimo permanentnego od miesiecy napiecia zwiazanego z rozwodem, zawodem ukochana kobieta ktora znalazla sobie innego faceta, i jeszcze paroma innymi rzeczami dzialajacymi mocno na psychike.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca - zaleczona, po chyba 10 latach
Wysłane przez: xxx (---.146.231.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 02 maj 2019 - 11:29:50

Straszniejsze od choroby jest chyba to,że kobieta o której wciąż mówisz "ukochana" odeszla od ciebie do innego.Jak można zostawić kogoś w chorobie?,przecież ślubowała przed ołtarzem...Naprawdę serio ci wspólczuję,też mam żonę i dziecko ale o rozwodzie mowy nie ma a ł mam mocno nasiloną i powoli zwłaszcza jesienią zimą bierze mi się za stawy.Pozdrawiam i trzymaj się,może spotkasz jeszcze kogoś na swojej drodze z kim zechcesz się związać i dzielić życie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca - zaleczona, po chyba 10 latach
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.com.pl)
Data: 09 maj 2019 - 18:59:48

Zgadzam się z Tobą dgszary. Ja też lecę na methotrexacie i od 2013 roku mam święty spokój z łuszczycą. A biorę do tej pory i żadnych skutków ubocznych nie zauważyłem, a wyniki badań mam zawsze bardzo dobre. Teraz badam się raz na kwartał, a przez pierwsze 2 lata badania krwi robiłem co 5/6 tygodni. Pijam Ostropest plamisty dla utrzymania wątroby w dobrym stanie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca - zaleczona, po chyba 10 latach
Wysłane przez: Gosiaaaa1111 (---.play-internet.pl)
Data: 11 maj 2019 - 10:45:32

Ja łuszczycę mam od 10 lat leczenie sterydami strasznie wyniszczyło mój organizm ostatnio koleżanka poleciła mi produkty , które podobno pomagaja i rzeczywiście czeska maść . a dosłownie Konopna Maść Dr. Muller postanowiłam zamówić też olej CBD essenz bo podobno razem produkty działają jeszcze lepiej tym bardziej że to CBD sotosuję się os środka

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca - zaleczona, po chyba 10 latach
Wysłane przez: dgszary (---.static.world-connect.ch)
Data: 16 maj 2019 - 09:50:18

Gosiaaaa1111

Bez jaj - nie gniewaj sie - zadne masci konopne Ci nie pomoga, jesli masz juz faktycznie zaawansowana postac. NAJGORSZA rzecz ktora mozesz zrobic to leczyc sie we wlasnym zakresie w oparciu o znalezione na forach wynalazki.

W moim poscie pisze ze u mnie dobrze dziala Metotrexat, ale to co bylo NAJWAZNIEJSZE to trafienie do lekarzy ktorzy maja do czynienia rowniez z ciezkimi postacamii luszczycy, i ktorzy sa w luszczycy WYSPECJALIZOWANI. jesli pojdziesz po prostu do dermatologa, to to NIE WYSTARCZY.

Wiec olej masci konopne DR Oetkera czy innego tam, tylko idz do kogos kto sie zna, i nie lecz sie sama. Szkoda zycia!!!

XXX iestety - takie jest zycie. Ty dla kogos zostawiasz kraj, , kariere, prace i rodzine zeby z nim (nia) jechac gdzies gdzie ona moze miec troche lepsza prace, a potem dowiadujesz sie ze "juz nie jestes mi potrzebny"... :/ Bardziej od porzucenia - boli egoizm, i totalna bezdusznosc - ze strony osoby ktora wczesniej byla dla Ciebie kompletnie inna.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca - zaleczona, po chyba 10 latach
Wysłane przez: algida (---.interkar.pl)
Data: 21 maj 2019 - 15:59:00

Na mnie Methotrexat nie działał. Niszczył mi wątrobę.Tabletki i zastrzyki stosowałam pod ścisłą kontrolą lekarzy reumatologów w reumatologicznym szpitalu i przychodni w Sopocie.ŁZS i łuszczyca skóry głowy u mnie przebiegała szybko i atakowała silnie stawy wszystkie. Korzystam teraz wg zaleceń lekarzy i swoim wyczuciem z rehabilitacji i NLPZ ( niesterydowe leki przeciwzapalne).Sterydów nie zalecali.Używam tylko szampony i mydła w płynie bezzapachowe ( bez perfum). Do prania stosuję delikatne i bezzapachowe lub mało perfumowane płyny w małej dawce ( pół korka).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca - zaleczona, po chyba 10 latach
Wysłane przez: Korn (---.play-internet.pl)
Data: 26 wrz 2019 - 00:12:48

Na ile pomaga taki metotreksat ? Po miesiącu wszystko wraca i kolejne kłucia?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca - zaleczona, po chyba 10 latach
Wysłane przez: Polonus (---.carolina.res.rr.com)
Data: 10 pa� 2019 - 21:01:12

Gdy czytam takie rewelacje, zawsze mam wrażenie, że jest to "lokowanie produktu", wpis sponsorowany przez firmy farmaceutyczne. A ja tym czasem chciałem się podzielić sposobem na wyleczenie skutków łuszczycy, które nie wymagają żadnych leków. Okazuje się bowiem, że można odnieść sukces zwalczając objawy choroby, które męczyły kogoś cale dziesiątki lat.


Oczywiście nie wiem, czy to uniwersalny "lek", ale wiem, że pomógł pewnej bliskiej mi osobie. Po zmianie diety polegającej na zrezygnowaniu z jakichkolwiek produktów roślinnych, po miesiącu objawy zaczęły znikać i skóra się pięknie goi! Wizualnie jeszcze widać przebarwienia, ale w dotyku jest już gładka i miękka i z każdym tygodniem coraz piękniejsza.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Luszczyca - zaleczona, po chyba 10 latach
Wysłane przez: rawblue (---.146.101.72.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 18 lis 2019 - 12:50:48

32-latek z Warszawy szuka sympatycznej "towarzyszki cierpienia".

Opcje: OdpowiedzCytuj
humira
Wysłane przez: AgaTika (---.adsl.inetia.pl)
Data: 04 mar 2020 - 11:17:39

Witam. Mam 5 ampułek leku humira ze Szwecji. Zostałam zakwalifikowana na nowe leczenie i zostało mi 5 ampułek leku humira z poprzedniego leczenia. Szkoda, żeby się zmarnowały, ponieważ według mnie to naprawdę dobry lek biologiczny. Ja dzięki niemu zaczęłam normalnie żyć i funkcjonować. Więcej informacji udzielę telefonicznie - 602879901.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.