Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
łuszczyca krostkowa
Wysłane przez: Kasia (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 15 wrz 2020 - 13:47:27

Od kilku miesięcy borykam się z łuszczycą krostkową stóp ( na dłoni tylko w jednym miejscu). Maści sterydowe nie pomagają a za chwilę przestanę chodzić. Stosuję różne domowe sposoby, pomysły zaczęrpnięte z internetu. Poprawy brak. Proszę o radę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa
Wysłane przez: magdula3006 (---.4.62.55.edial.pl)
Data: 23 wrz 2020 - 09:26:32

Witam, też to mam: pięty, spód stóp, boki stóp całe w bąblach. Też tu szukam porad. Ostatnio taki miałam ból stóp (jak wychodzą bąble) że siedziałam i płakałam. Znalazłam u siebie maść ichtiolową tą czarną, śmierdzącą. Posmarowałam, podwinęłam nogawki założyłam gumowe kapcie żeby zaraz nie wytrzeć tej maści i po godzinie mogłam stanąć stopą na podłodze. Nie myję tego tylko wycieram papierowym ręcznikiem i zakładam skarpety (najgorsze lub czarne) jak muszę szybko wyjść. Nie wyleczyły się ale ból minął. Próbuję jak tu na forum sudokremu i jeszcze tormentiolu, co mam pod ręką. Nie mam również 3 paznokci u rąk od łuszczycy-po prostu masakra. spróbuj coś nieraz najtańsze produkty mają najlepszy skutek.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca krostkowa
Wysłane przez: magdula3006 (---.4.62.55.edial.pl)
Data: 23 wrz 2020 - 09:34:08

Moja recepta na to, to uprosić lekarza o przeleczenie antybiotykiem Biseptol.
Moczenie nóg w szałwii i zawijanie na noc w folię spożywczą. Nogi posmarowane grubo czymkolwiek co masz nie sterydy. Tormentiol, maść z witaminą A i E. Maść cynkowa. Ja na zmianę smaruję raz to raz to i codziennie zawijam. Już rok nie mam bąbli, dużo słońca i opalanie. Giry na wierzchu i tyle.
Włączyłam do diety krople Vigantol, biorę 10 kropel na łyżkę z oliwą z oliwek codziennie, po południu cynk dla paznokci bo też mi schodzą od łuszczycy. Od dwóch lat odrósł mi jeden paznokieć, jestem w szoku. Także to moje metody, może pomogą może nie. Na mnie to działa. Czytałam tu też na forum że serwatka z mleka krowiego bardzo dobrze działa, ale bardzo trudno dostać, chyba że mieszka się na wsi i są krowy. Trzeba wypić litr dziennie. Wszystkie porady wyczytałam na tym forum i metodą prób i błędów stosowałam. Powodzenia.

Wkleiłam moje posty które wcześniej dodałam w wątku łuszczyca krostkowa stóp i dłoni.
https://www.luszczyca.pl/read.php?1,2373,page=26
Tu jest link do tego wątku. Przeczytałam cały i znalazłam coś dla siebie.
Powodzenia, nie jesteś sama. Najgorszy jest stres że to cię boli i nic nie pomaga. Jak kiedyś wychodziłam ze sterydów to nie robiłam tego nagle tylko tak:
1 tydzień co drugi tydzień
2 tydzień co 3 dni i tak dalej aż doszłam do 1 raz w tygodniu i w ogóle.
Dalej smaruję na noc stopy kremem mocno natłuszczającym, folia na stopy, solarium 2 razy w tygodniu po 7 minut, witamina d3 5000 jednostek na oliwę i tyle. Na razie daję radę, może tobie pomoże. Trzymaj się

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.