Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Szczepienia na COVID, a łuszczyca
Wysłane przez: Majka (---.torservers.net)
Data: 26 lut 2021 - 15:45:41

Ktoś już zaszczepiony? Jeśli tak, to jakie wrażenia odnoście stanu skóry z łuszczycą? Bez zmian, a może gorzej niż przed szczepieniem? Piszczcie o waszych spostrzeżeniach w tej kwestii, jednocześnie zaznaczając producenta szczepionki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szczepienia na COVID, a łuszczyca
Wysłane przez: Maks (---.play-internet.pl)
Data: 27 lut 2021 - 00:49:08

Jestem nauczycielem, mogłem się zaszczepić, ale odpuściłem właśnie przez strach związany z zaostrzeniem choroby. W sumie, to nie wiem czy dobrze robię, bo koleżanka, która również choruje na łuszczycę, złapała covid19 i ledwo ją odratowali. 5 tygodni w szpitalu, w tym 2 tygodnie pod respirstorem. Młoda kobieta, 29 lat. Obecnie cień człowieka. Kilka szybkich kroków i nie ma siły, by iść dalej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szczepienia na COVID, a łuszczyca
Wysłane przez: kkkkkk (---.play-internet.pl)
Data: 05 mar 2021 - 09:45:22

i jest problem, szczepić się czy też nie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szczepienia na COVID, a łuszczyca
Wysłane przez: Zygmunt (---.146.224.158.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 07 mar 2021 - 10:52:20

Rzecz w tym, że każdy organizm jest inny, reakcja immunologiczna może być skrajnie różna. Dlatego trudno o jednoznaczna odpowiedź.
Moim zdaniem, rozważając wszystkie "za i przeciw" powinieneś się zaszczepić. (Jeśli nawet wystąpi reakcja skórna, będzie tylko przejściowa).

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szczepienia na COVID, a łuszczyca
Wysłane przez: Człowiek (---.centertel.pl)
Data: 19 mar 2021 - 00:58:22

Nie szczepilem się, ale również wychodzę z założenia że nawet jeśli wpłynie to na skórę, to będzie to chwilowe. Oczywiście wiadomo, jeden dłużej drugi krócej będzie się z tym borykał, jednak z dwojga złego chyba lepiej się zaszczepić. Z drugiej strony szczepionka działa na nasz układ immunologiczny również, więc może można spodziewać się pozytywnych efektów?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szczepienia na COVID, a łuszczyca
Wysłane przez: Maciekk (---.play-internet.pl)
Data: 24 mar 2021 - 08:18:23

Dzień dobry, co wpisać w kwestionariuszu przed szczepieniem przeciwko covid w pytaniu 5....czy choruje na inne choroby układu immunologicznego? TAK czy NIE?
Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam Maciek

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szczepienia na COVID, a łuszczyca
Wysłane przez: a. (---.gtnet.net.pl)
Data: 24 mar 2021 - 14:05:02

Jak masz tylko samą łuszczycę wpisz w tę rubrykę - NIE WIEM. Niech lekarz decyduje.
Tak mi się wydaje, tak bym postąpił.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szczepienia na COVID, a łuszczyca
Wysłane przez: Zygmunt (---.146.226.173.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 26 mar 2021 - 15:25:13

Andrzeju, łuszczyca jest bez wątpienia chorobą immunologiczną - nie żadną dermatologiczną. Dzisiaj już nie wypada powiedzieć "NIE WIEM". Na lekarza bym nie liczył.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szczepienia na COVID, a łuszczyca
Wysłane przez: musztarda po obiedzie (---.digitale-gesellschaft.ch)
Data: 06 kwi 2021 - 23:31:16

Majka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ktoś już zaszczepiony? Jeśli tak, to jakie
> wrażenia odnoście stanu skóry z łuszczycą?
> Bez zmian, a może gorzej niż przed szczepieniem?
> Piszczcie o waszych spostrzeżeniach w tej
> kwestii, jednocześnie zaznaczając producenta
> szczepionki.


Daj sobie spokój z tym forum. Nie ma szans na jakąkolwiek sensowną wymianę uwag i spostrzeżeń. Tutaj ostali się już tylko handlarze i przegrywy życiowe skomlące o spotkanie w wątkach "towarzyskich".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szczepienia na COVID, a łuszczyca
Wysłane przez: maniekkkk (---.play-internet.pl)
Data: 25 maj 2021 - 09:05:57

Od wielu lat miałem problem z łuszczycą pod kolanami i poniżej łokci. Pozbyłem się przez przypadek już cztery lata mam jak na razie spokój nie muszę nosić długich rękawów mogę normalnie chodzić po plaży. Opisywałem ten problem w kilku miejscach i temat znikał no bo to nie była reklama jakiegoś tam produktu , mam nadzieję , że tutaj wpis pozostanie .
Cztery lata temu wywróciłem się na rowerze , mocno stłukłem sobie łokieć i to w miejscu chorym to mnie dobiło. Idąc z żoną na zakupy dostaliśmy ulotkę Konopnej Farmacji z Poznania i w ulotce była maść ,uwaga - to nie jest reklama ,,Maść z olejem konopnym na łuszczycę 24% Dr. Retter" https://konopiafarmacja.pl/masci-i-kremy/325-masc-z-olejem-konopnym-na-luszczyce-24-.html no bo taki obrzęk uznałem , że trzeba smarować. Po około dwóch tygodniach zauważyłem, nie tylko poprawę stłuczonego miejsca ale i miejsce łuszczycy zmalało. W związku z tym postanowiłem smarować tym maścią drugi łokieć i pod kolanami również po sześciu tygodniach smarowania problem u mnie zniknął. Na medycynie to ja się nie znam to nie moja działka , ale naprawdę mam spokój już cztery lata, myślę może to nie była łuszczyca jak twierdzili fachowcy, może to jakiś inny grzyb i tak sobie żyłem w przekonaniu przez dziesiątki lat ,że mam łuszczycę. Teraz już zapominam o tym a był to zwykły przypadek, może ktoś się wyśmieje z tego wpisu zdaję sobie z tego sprawę ,uważam ,że będzie śmiech pusty , ja mam spokój . Życzę wszystkim zdrowia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Szczepienia na COVID, a łuszczyca
Wysłane przez: Gosia (---.play-internet.pl)
Data: 25 maj 2021 - 12:09:47

tą konopną Dr. Retter maść również stosowałam w tamtym roku i bardzo pomogła plus zamiast mydła dodawać do wody troszkę zsiadłego mleka. To stary babciny sposób polecam w połączeniu z maścią będzie bardzo dobrze smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytujAkcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.