Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Pimafucort
Wysłane przez: marta (---.pz1-nat.espol.com.pl)
Data: 12 maj 2010 - 12:45:16

Czy ktoś stosował ten krem? pimafucort.to jest krem który pediatra przepisał mojemu maluszkowi na pieluszkowe zapalenie skóry i mnie oświecił ze może zadziała na łuszczyce bo ja zaczełam stosować od wczoraj i widzę fajne rezultaty na skórek łuszczący znika i te zaczerwienione plamy bledną.proszę pisać o swoich doświadczeniach z tym kremem.jest iskierka nadziei.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Pimafucort
Wysłane przez: marta (---.pz1-nat.espol.com.pl)
Data: 12 maj 2010 - 12:51:45

PIMAFUCORT

Skład

1 g maści lub kremu zawiera 10 mg natamycyny, 10 mg hydrokortyzonu i 3500 j.m. neomycyny w postaci siarczanu.

Działanie

Preparat złożony do stosowania miejscowego. Hydrokortyzon jest słabo działającym miejscowo kortykosteroidem o działaniu przeciwzapalnym, obkurczającym naczynia krwionośne i łagodzącym świąd. Neomycyna - antybiotyk aminoglikozydowy - działa bakteriobójczo na Staphylococcus spp., pałeczki Enterobacteriaceae (zwłaszcza Klebsiella spp., Proteus spp., Escherichia coli); nie działa na Pseudomonas aeruginosa. Natamycyna jest miejscowo działającym antybiotykiem polienowym, aktywnym zwłaszcza wobec Candida spp.

Wskazania

Choroby skóry z objawami nadkażenia bakteriami lub grzybami wrażliwymi na neomycynę i natamycynę. Krem zaleca się stosować do leczenia stanów ostrych i podostrych oraz zmian zlokalizowanych w obrębie skóry owłosionej i fałdów skórnych. Maść zaleca się do leczenia stanów przewlekłych, przebiegających ze złuszczeniem, wysuszeniem lub pękaniem skóry oraz do leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, zwłaszcza na neomycynę lub inne antybiotyki aminoglikozydowe. Zakażenia wirusowe (ospa wietrzna, półpasiec), zakażenia grzybicze skóry, kiła. Nie stosować w oporności na neomycynę lub inne antybiotyki aminoglikozydowe. Nie należy stosować preparatu w okolicy oczu i na błony śluzowe oraz do ucha w przypadku perforacji błony bębenkowej. Nie stosować długotrwale na uszkodzoną skórę (ryzyko oto- i nefrotoksyczności neomycyny). W ciąży i okresie karmienia piersią stosować w wyjątkowo uzasadnionych przypadkach, krótkotrwale i nie pod opatrunkiem okluzyjnym.

Działanie niepożądane

Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu może dojść do nieznacznego zaostrzenia objawów choroby. Długotrwałe stosowanie preparatu może spowodować wystąpienie rozstępów skórnych, szczególnie wrażliwe są: skóra twarzy, skóra owłosiona i okolice narządów płciowych. Mogą wystąpić skórne reakcje uczuleniowe, nadkażenia opornymi szczepami bakterii lub grzybami (preparat należy odstawić). Lek stosowany na duże powierzchnie, długotrwale, pod opatrunkiem okluzyjnym lub w fałdach i zgięciach skóry oraz u dzieci może nasilić miejscowe działania niepożądane oraz - w wyniku absorpcji przez skórę - może wykazywać układowe działania niepożądane (zahamowanie czynności kory nadnerczy).

Dawkowanie

Niewielką ilość preparatu nanosi się 2-4 razy dziennie na chorobowo zmienioną skórę.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.