Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
cygnolina?
Wysłane przez: Ania (89.238.39.---)
Data: 26 kwi 2011 - 15:30:59

Czy w aptekach jest nadal dostepna cygnolina? Czy jest możliwość otrzymania jej?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina?
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 kwi 2011 - 15:52:03

Tak,jest dostępna przynajmniej u mnie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina?
Wysłane przez: k. (---.tktelekom.pl)
Data: 26 kwi 2011 - 18:42:05

Oj, chyba jest tylko na zamówienie i jest tylko robiona. Byłam w paru aptekach i tylko jako robiona, tak mi farmaceutki śpiewały. Więc już sama nie wiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina?
Wysłane przez: teresa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 kwi 2011 - 19:20:42

Tak, moja była na receptę i jest to maść robiona,odebrałam na drugi dzień,a jest jakaś inna nie robiona ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina?
Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 26 kwi 2011 - 19:47:31

Cygnolina to masc robiona na recepte.Nie ma gotowej masci w aptece.Trzeba miec recepte z konkretnym składem i wtedy apteka jest w stanie ja zrobic.Są obecnie trudnosci i nie wszystkie apteki robia te masc.Co do cygnoliny to wystepuje :masc cygnolinowa,pasta cygnolinowa i pasta Farbera.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina?
Wysłane przez: AGA (---.dynamic.chello.pl)
Data: 03 maj 2011 - 16:10:34

Witam.Po anginie tak mnie wysypało że masakra ,lekarz przepisał mi Cygnoline 0,25,do tego przez tydzień maść Novate ,po tygodniu ją odstawić i dalej smarować tylko cygnoliną.Mam pytanie jak długo trwa leczenie ta cygnolina?,smaruje juz tydzien i gdzie niegdzie robi sie ładnie juz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina?
Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 03 maj 2011 - 19:52:08

Jezeli przepisał ci Novate...najsilniejszy ze sterydów to po co ci przepisał cygnoline?jeżeli chodzi o stosowanie cygnoliny to dokładne wiadomosci znajdziesz na forum www.luszczyce.pl
Jest cała procedura stosowania tej masci a jak znam życie to napewno stosujesz ją ....zle.Niestety nie bardzo moge w tej chwili dokładnie ci napisac...mam stawówke i...ten czas nie jest naklepszy dla moich rak.Zapraszam na tamto forum...dokładnie wszystko napisane a w razie potrzeby...tam tez mnie znajdziesz wiec popytasz...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina?
Wysłane przez: Marta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 maj 2011 - 19:55:44

AGA na jak długo zostawiasz cygnolinę na ciele?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina?
Wysłane przez: AGA (---.dynamic.chello.pl)
Data: 04 maj 2011 - 07:22:38

Doświadczenia nie mam z cygnolina stosuje ja pierwszy raz w zyciu,po ataku anginy tak mnie wysypało ze masakra,ostatni wysyp miałam z 15 lat temu.pani dermatolog przepisała mi właśnie tą cygnoline ,nakładam ja wieczorem na 1 godzine i zmywam potem jakas maść robona ,trwa to juz tydzien .Zmiany zrobiły sie wieksze i gdzie niegdzie zaczyna wypalać.Tylko zastanawia mnie to Novate,posmarowałam sie nia 2 razy ,ale z tego co czytałam to nikt nie miał takiego połączenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina?
Wysłane przez: szater (109.110.216.---)
Data: 04 maj 2011 - 08:57:01

.....na cóż teraz lekarze tworzą swoje własne pomysły na leczenie,wszedzie liczy sie czas bo...każdy sie spieszy i chce mniec szybko efekty.Uwazam ze nie ma potrzeby stosowania sterydu w połaczeniu z cygnoliną mozna duży efekt uzyskac sama cygnoliną.Lecze sie cygnoliną 40lat,stosuje ja starym sposobem bo jest to stara metoda,która kiedys oprócz dziegci królowala na oddziałach-ale leczenie trawało 6tyg.Zawze stosuje najpierw z tydz.masc siarkowo-salicylowa-likwidyje ona łuske i przygotowuje do cygnoliny.Cygnoline zaczynamy od najniższego stezenia czyli 0.10%-02% dla dzieci...0.25%;030%;0,5%;0.75%....1% dorosli.Cygnoline trzyma sie do 2h bo tyle czasu działa(1h to za krótko)potem sie zciera,zmywa,kąpie całe ciało i nawilza lub natłuszcza.Stezenie zmienia sie co 7-14dni na wyzsze...potem można włączyc okluzje aby wzmocnic siłe działania masci...dobrze tez działa słonce,naswietlanie UFB(nie PUVA!)....lub solarka.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina?
Wysłane przez: AGA (---.dynamic.chello.pl)
Data: 04 maj 2011 - 11:15:02

Tak jak pisałam u mnie był swiezy wysyp ,także luski nie miałam tylko czerwone krostki,takze odd razu cygnoline dostałam tyle że 0,25 i kazała mi przez miesiac ja stosowac i broń boże na słońce sie nie wystawiać.Zwariowac mozna

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: cygnolina?
Wysłane przez: Marta (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 04 maj 2011 - 12:49:55

Z łuszczycą jest tak, że na każdego działa coś innego, ja mogę reagować na coś dobrze a ktoś inny zupełnie na odwrót. Przestałam jeździć do lekarzy, bo każdy ładował we mnie masę leków, albo lepiej, oczekiwał, że ja mu powiem co ma mi przepisać. Od 2 miesięcy nie zwracam uwagi na łuszczycę, wcześniej patrzyłam w lustro ze złością, drapałam, smarowałam wszystkim co mi lekarze przepisywali, było raz lepiej raz gorzej. A teraz od 2 miesięcy jedyne co robię to myję głowę szamponem leczniczym i to od czasu do czasu. Nie oglądam w lustrze myśląc jakie to straszne i dlaczego mnie spotkało. Patrze tak jakbym nic tam nie miała. Aha... taki dobry stan mojej skóry głowy jaki mam od 2 miesięcy jeszcze nie miałam w tej chorobie. Dlatego myślę, że każdy musi sam znaleźć na tą chorobę sposób.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.