Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: Paulina33 (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 21 wrz 2012 - 13:24:50

Witam, moja córeczka ma pół roku, niedawno zopserwowałam u niej czerwone plamki na rączkach i brzuszku. Panie doktor dzisiaj rano wstępnie zdiagnozowała to jako łuszczycę, ale mała dostała jeszcze skierowanie do dermatologa aby ten potwierdził diagnozę. Trochę poczytałam na ten temat i jestem załamana, skąd to się mogło wziąć skoro u nas w rodzinie nikt nie chorował? Czy możecie mi coś poradzić? Sama nie wiem o co pytać, chyba jestem w szoku po tej diagnozie...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 21 wrz 2012 - 15:58:38

Na początek co ci mogę doradzić poczytaj tu wypowiedzi rodziców
http://www.forum.biedronkowo.info/viewtopic.php?f=22&t=5541
http://www.forum.biedronkowo.info/viewtopic.php?f=44&t=5987
nie daj sobie zaordynować na początek sterydów wypróbuj najpierw naturalne metody a dopiero potem rozważ leczenie konwencjonalne
Jak duże mała ma te zmiany

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: mania (95.141.28.---)
Data: 24 wrz 2012 - 14:05:07

Wybierz się jeszcze do innego lekarza niech potwierdzi diagnozę bo łuszczyca bywa często mylona z innymi dolegliwościami.
No i tak jak pisze mój poprzednik nie daj sobie wcisnąć leków zawierających sterydy, to niemal na pewno w dłuższym przedziale czasu bardziej zaszkodzi niż pomoże.
A do tego poczytaj sobie na forach, albo tu: http://luszczyca-blog.pl/category/luszczyca-u-dziecka/

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: . (---.play-internet.pl)
Data: 24 wrz 2012 - 14:22:10

Leczenie dzieci sterydami to wręcz zbrodnia, więc w żadnym wypadku się na to nie zgadzaj, wypróbuj metody tzw "domowe", poczytaj o nich w sieci jest tego sporo, ewentualnie jakieś naturalne dermokosmetyki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: iwciaG (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 24 wrz 2012 - 17:37:32

Jeśli diagnoza się potwierdzi radzę użyć SALICYLOL- A jeśli nie to też GO polecam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 24 wrz 2012 - 18:00:46

Ja go jednak dla tak małego dziecka nie polecam są delikatniejsze rzeczy na tak delikatną skórę

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: GB (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 26 wrz 2012 - 14:18:29

N Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ja go jednak dla tak małego dziecka nie polecam
> są delikatniejsze rzeczy na tak delikatną
> skórę

Dokładnie, może powodować podrażnienia. Być może dobry dla tak małego dziecka będzie jakiś dermokosmetyk, pojawiło się tego trochę teraz w sprzedaży są całkiem skuteczne w leczeniu objawów, a do tego w większości są neutralne dla skóry.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: iwciaG (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 wrz 2012 - 09:59:52

Jak mój synek był malusi to zastosoałam Salicylol u niego na ciemieniuchę Ponieważ jestem łuczykiem to miałam oliwę w domu! Szybko pomogła a żadna oliwka czy wazelina nie dała rady. Nie podrażniło go tylko pomogło. Dlatego poleciłam właśnie ją.
Ale z całego seca życzę Twojemu maleństwu zdrówka i gładkiej skóry smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: rybcia (62.87.152.---)
Data: 27 wrz 2012 - 14:36:55

GB Napisał(a):
>
> Dokładnie, może powodować podrażnienia. Być
> może dobry dla tak małego dziecka będzie jakiś
> dermokosmetyk, pojawiło się tego trochę teraz w
> sprzedaży są całkiem skuteczne w leczeniu
> objawów, a do tego w większości są neutralne
> dla skóry.


możesz sobie sprawdzić maść od dr majkels nie jest tania ale o ile się nie mylę jest na bazie naturalnych składników więc nie zaszkodzi maluszkowi. masc dobrze nawilża skórę, działa kojąca i ładnie pachnie, a to chyba najważniejsze wprzypadku malutkiego dziecka. Ewentualnie coś w tym stylu poszukaj.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 28 wrz 2012 - 07:03:18

GB Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> N Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ja go jednak dla tak małego dziecka nie
> polecam
> > są delikatniejsze rzeczy na tak delikatną
> > skórę
>
> Dokładnie, może powodować podrażnienia. Być
> może dobry dla tak małego dziecka będzie jakiś
> dermokosmetyk, pojawiło się tego trochę teraz w
> sprzedaży są całkiem skuteczne w leczeniu
> objawów, a do tego w większości są neutralne
> dla skóry.

Oliwka zawiera kwas salicylowy dlatego odradzam u takiego maluszka
lubi uczulać np mnie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: Paulina33 (---.ssp.dialog.net.pl)
Data: 29 wrz 2012 - 12:24:27

Wczoraj miałam z mała wizytę u dermatologa i niestety diagnoza potwierdziła się ... Nie ukrywam że jestem podłamana ale dużo czytałam na temat tej choroby i trochę się już oswoiłam. Mam tylko nadzieję że to się nie rozwinie i w miarę szybko uda nam się zwalczyć objawy... dziękuję wszystkim za rady.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 29 wrz 2012 - 12:25:59

A jakie zalecenia lekarza????????????????
i co zastosowałaś????????????????????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: Karola Wrocław (---.play-internet.pl)
Data: 01 pa� 2012 - 15:22:51

Ja zmagam się z tą chorobą u córeczki dermokosmetyki, dermatolog mi polecił maść nie pamiętam nazwy a nie mogę teraz sprawdzić bo jestem w pracy, maść ma takie białe pudełko z pomarańczowym logiem i paskiem w około pudełeczka. Na początku smarowałam dwa razy dziennie, córeczka nie narzekała bo maść ładnie pachnie i zauważyłam że niwelowała swędzenie, nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych, działanie tj. zanikanie łuski i redukcja zaczerwienienia pojawiło się po ok 3 tygodniach kuracji, później było już tylko lepiej i od jakiegoś czasu tylko okazyjnie pojawiają się plamki w okolicach łokci ale po kilku dniach smarowania zanikają. Gdybyś miał dodatkowe pytania - pisz na maila.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: edysia (---.internetia.net.pl)
Data: 10 pa� 2012 - 13:47:27

MOJ SYNEK MA MIESIESIAC I MA SKAZE BIAŁKOWA ALE TO MNIE NIE MARTWI.MARTWI MNIE JEGO LUSZCZACA SIE SKORA NA BRWIACH I USZKACH.CZY TO MOZE BYC ŁUSZCZYCA??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 10 pa� 2012 - 14:47:40

Może ale nie musi
jak piszesz skoro ma skazę białkową może to być wszystko nawilżaj te miejsca i obserwuj

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: edysia (---.internetia.net.pl)
Data: 10 pa� 2012 - 16:24:43

CZY TO MOZLIWE ZEBY MIAL LUSZCZYCE SLESLI ANI U MNIE ANI U MEZA W RODZINIE NIE BYLO LUSZCZYCY??

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: MARIUSZ14 (83.1.196.---)
Data: 10 pa� 2012 - 16:47:06

NIEWIEM CZY TO MOZLIWE ALE W MOJEJ RODZINIE TEZ NIKT NIECHOROWAL.
JA ZACHOROWALEM NA LUSZCZYCE W WIEKU 6 LAT A OBECNIE MAM 33.
WYOBRAZ SOBIE TERAZ CO JA CZUJE ZA STRACH I LEK ZEBY MOJE DZIECKO TEGO NIEMIALO A SZANSE NA TO WEDLUG JAKIS TAM BADAN SA 25% NA DZIEDZICZENIE TEJ CHOROBY PO MNIE.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: edysia (---.internetia.net.pl)
Data: 10 pa� 2012 - 16:54:15

WIEM JAKI TO STRACH BO SAMA NIE MOGE W NOCY SPAC I CO CHWILE PLACZE JAK POMYSLE ZE MOJ MALY SYNEK MOZE MIEC LUSZCZYCE.MIALAM ZNAJOMEGO KTORY CHOROWAL NA TA CHOROBE I JAK BARDZO CIERPIAL I NIECHCE TEGO DLA SWOJEGO MALENSTWA.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 10 pa� 2012 - 21:56:56

Edysiu nie nakręcaj się, że to ł. i nie przyciągaj złych myśli. Obserwuj, natłuszczaj, pokaz lekarzowi i nie panikuj, bo niepotrzebnie stresujesz siebie i maluszka. Życzę zdrówka i więcej pozytywnych myśli.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: łuszczyca u noworodka
Wysłane przez: edysia (---.internetia.net.pl)
Data: 12 pa� 2012 - 14:07:33

DZIEKUJE BARDZO ZA SLOWA OTUCHY.CZYTALAM OSTATNIO ZE TO MOZE BYC TEZ CIEMIENIUCHA ALBO ATOPOWE ZAPALENIE SKORY I TROCHE SIE USPOKOILAM.POZDRAWIAM.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.