Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
nie mam obiawow luszczycy od kilkunastu lat
Wysłane przez: Aga (---.play-internet.pl)
Data: 05 sty 2013 - 18:31:11

Witam,

byc moze moje doswiadczenia w walce z luszczyca komus pomoga...
15 lat temu zdiagnozowano u mnie luszczyce krostkowa dloni - biorac pod uwage,ze pracowalam dlonmi jako fizjoterapeutka byl to dla mnie cios - dodatkowy oprocz tego jakim jest chyba dla kazdego wiadomosc ze ma te chorobe.

Minelo troche czasu leczenia mascia dziegciowa, masciami sterydowymi-efekty byly krotkotrwale, a po okresie remisji za kazdym razem coraz wieksza powierzchnia dloni zaatakowana zmianami.

W koncu uslyszalam przypadkowo o glodowkach. Bylam juz tak zdesperowana, ze sprobowalabym absolutnie wszystkiego. Nie pamietam juz ile czasu zajelo znikniecie wszyskich zmian, moze 2 moze 4 lata, ale na pewno po kazdej glodowce byly coraz mniejsze. Na poczatku robilam glodowki 2-tygodniowe, teraz 2-3 razy w roku 4-dniowe. Nie bylo latwo, ale na pewno warto, ciagle pamietam jak probowalam ukryc dlonie przed ludzmi, jak ciezko bylo w kontaktach damsko-meskich.

Gdyby ktos zdecydowal sie na glodowke, radzilabym najpierw poczytac na ten temat, klasyka jest ksiazka Kingi Wisniewskiej-Roszkowskiej. Nie jest to metoda - cud, tzn. w czasie glodowki zmiany zanikaja i potem znow sie moga pojawic, ale predzej czy pozniej znikna, trzeba byc tylko patrzec w przyszlosc i byc konsekwentnym.

Powodzenia,

Aga

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nie mam obiawow luszczycy od kilkunastu lat
Wysłane przez: Pienislaw (---.static.multimetro.pl)
Data: 06 sty 2013 - 14:03:15

Pewnie jest to jeden ze sposobów cofania objawów łuszczycy, sam zauważyłem, że objawy się cofają po różnego rodzajach szoków dla organizmu, jak się latem opalę a nawet trochę poparzę słońcem, czy w czasie innych chorób czy infekcji, itp... Także niektóre osoby opisują cofanie łuszczycy po operacjach czy róznych przeżyciach psychicznych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: nie mam obiawow luszczycy od kilkunastu lat
Wysłane przez: Aga (---.play-internet.pl)
Data: 06 sty 2013 - 14:44:42

Jesli objawy luszczycy tylko mi sie cofna, ale do konca zycia, to mnie to satysfakcjonuje smiling smiley.
Jak na razie ponad 10 lat za mna.

A.

Pienislaw Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pewnie jest to jeden ze sposobów cofania objawów
> łuszczycy, sam zauważyłem, że objawy się
> cofają po różnego rodzajach szoków dla
> organizmu, jak się latem opalę a nawet trochę
> poparzę słońcem, czy w czasie innych chorób
> czy infekcji, itp... Także niektóre osoby
> opisują cofanie łuszczycy po operacjach czy
> róznych przeżyciach psychicznych.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.