Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: kluzik (91.194.241.---)
Data: 28 maj 2009 - 16:17:53

Witam wszystkich serdecznie. Bardzo proszę o wskazanie adresu gdzie mogę jeszcze nabyć lek przeciwko łuszczycy - "DELATAR"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-05-28 16:21 przez kluzik.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: czarna (79.97.144.---)
Data: 28 maj 2009 - 17:28:01

tez bym bardzo chciala to wiedziec..

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: aaa (---.uni.lodz.pl)
Data: 28 maj 2009 - 17:59:31

delatar jest wycofany z sprzedaży i w aptece rczej go nie znajdziecie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: kacha1402 (---.digicom.net.pl)
Data: 28 maj 2009 - 20:58:42

witam...delataru juz nie masad smiley(( a to byl jedyny lek ktory pomagal...ale moja znajoma aptekarka powiedziala ze warto zapytac w jakiejs aptece bo moze sie gdzies zawieruszyl...ale ja pytalam nie nie ma ale odpowiednikiem jest exorex

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 maj 2009 - 13:42:31

kacha1402 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> witam...delataru juz nie masad smiley(( a to byl jedyny
> lek ktory pomagal...ale moja znajoma aptekarka
> powiedziala ze warto zapytac w jakiejs aptece bo
> moze sie gdzies zawieruszyl...ale ja pytalam nie
> nie ma ale odpowiednikiem jest exorex


A gdzie kupić exorex?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 29 maj 2009 - 14:51:42

jest również Cocois,to trochę silniejszy odpowiednik Delataru.Jest dostępny w aptekach bez recepty.Kosztuje między 30-45zł.Exorex jest drogim lekiem.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: kacha1402 (---.digicom.net.pl)
Data: 29 maj 2009 - 14:52:06

EXOREX... niestety nie mozna juz kupic na allegro ale wyszukalam i jest do kupna na ebay.pl to tez jest sklep internetowy i kosztuje cos ok 200zl ale jest bardzo dobry...niestety w Polse go nie mozna kupic tylko w Angli jesli macie tam kogos znajomego to moze wam zalatwic na recepte to bedzie kosztowal ok 50zl...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: kacha1402 (---.digicom.net.pl)
Data: 29 maj 2009 - 14:54:14

NO TAK ALE NIE KAZDEMU POMAGA cOCOIS.JA STOSOWALAM 2TYG I ZERO POPRAWY ON JEST NA SKORE GLOWY I MOZE TAM POMAGA LEPIEJ ..NIE WIEM...ALE MI DELATAR POMAGAL A COCOIS NIE CHCE

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 29 maj 2009 - 16:29:10

może spróuj tak jak ja.Smaruję się maścią Cocois i wychodzę na słońce,używam jej do całego ciała.Zakładam krótkie spodenki i koszulkę i wychodzę na jakieś 30 minut na słońce.Wtedy mi pomaga.A co do Delataru to zgodnie z dyrektywami unijnymi jest wycofany ze sprzedaży.Kiedyś miałam kapiele borowinowe i potem smarowałam się maścią cocois też były efekty.Jeśli Ci to pomoże.Łykaj też 2 razy dziennie Capivit a+c,oraz omega 3.Życzę powodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Asia 25 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2009 - 09:01:27

Beti a moglabyś napisac cos wiecej o tej masci Cocois tj.czy jest to steryd i jaka dokladnie jest to masc bo z tego co sie zorientowlam jest ich wiele rodzai ...hm no i cenka jesli mozna winking smileyczy po tym naswietlaniu sloneczkiem potem to zmywasz odrazu czy jak n i czym smarujesz potem ..buziaczki i z gory dziekuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Zygfryd (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2009 - 09:45:12

Skład:
100g preparatu zawiera:
Substancje czynne: 12g dziegci (smoła węglowa), 4g siarki strąconej i 2g kwasu salicylowego.

Działanie:
Redukujące (utleniając się zabiera tlen z tkanek i wydzielin tkankowych) złuszczające, przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwwysiękowe, antyseptyczne (odkażające), przeciwropne. Inhibitor oddychania, mitozy i mejozy. Hamuje procesy życiowe w komórkach. Zapobiega rogowaceniu naskórka. Zmniejsza wydzielanie łoju. Rozmiękcza skórę. Poraża receptory nerwowe w skórze, tłumiąc objawy bólowe i swędzenia. Zwiększa wrażliwość na promieniowanie słoneczne i UV sztucznego pochodzenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Zygfryd (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2009 - 09:47:02

i jeszcze
Wskazania:
Schorzenia skóry głowy: wypryski, przyłuszczyca grudkowa, łojotokowe zapalenie skóry głowy, łuszczyca, łupież.

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat nałożyć na chorobowo zmienioną skórę głowy i zmyć po godzinie ciepła wodą i szamponem. Powtarzać codziennie przez 3-7 dni, przy zmianach łagodnych raz na tydzień. U dzieci w wieku 6-12 lat stosować tylko pod kontrola lekarz, nie stosować u młodszych dzieci.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Asia 25 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2009 - 11:06:25

Zygfryd rozumiem to jest opis cocois tak?winking smileystosowałeś to moze?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Zygfryd (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 03 cze 2009 - 13:22:48

Tak to jest opis cocois z Apteki internetowej. Ja mam male doswiadczenie w leczeniu luszczycy bo przez 11 lat leczyli mnie na grzybice i inne schorzenia skorne :/. Takze nie, nie stosowalem tej masci. Ale po skladzie widac ze to ma za zadanie wypalac.

A tak swoja doga to moze banki by sobie postawic. Moze ktos probowal tongue sticking out smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: Beti (---.tktelekom.pl)
Data: 03 cze 2009 - 17:35:35

Asiu to nie jest steryd tylko maść na bazie dziegciu.Cocois jest odpowiednikiem Delataru,tyle,że trochę więcej zawiera smoły węglowej.Piszą żeby posmarować się na 1 godzinę i zmyć.....no cóż ja smaruję się na 2-5 godzin.Wychodzę na słonko.Po tym czasie zmywam i nawilżam skórę balsamem,ale tu sama musisz zorientować jaki ci będzie najbardziej pasował,byle do suchej skóry.Można smarować i 2 razy dziennie.Oczywiście głowę też można tym smarować.Myślę,że samej maści nie musisz się bać.Jakby co to pytaj,jestem.Pozdrawiam serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: beta00 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 04 maj 2011 - 10:49:47

Witam,Delatar nie został wpisany do lekospisu przez Min.Zdr.,nic nie wiem aby był wycofany z produkcji.Robili go Węgrzy,więc może można go u nich kupić przez internet(Gedeon Richter).Cocois jest drogi i mało wydajny,można go zastapić maścią dziegciową robioną na receptę,o różnym stężeniu-100gr za 5 zł,barwi skórę na ciemno,ale jest super skuteczna.Proszę zapytać dermatologa o recepturę,którą może potem powtarzać lekarz rodzinny.

Opcje: OdpowiedzCytuj
SMOŁA WĘGLOWA!
Wysłane przez: pioterek (---.globalconnect.pl)
Data: 06 maj 2011 - 23:37:32

Delatar zawierał 12 g odbarwionej smoły węglowej - Pix Lithanthracis.

Obecnie w Polsce pojawiła się PRODERMINA, czyli smoła węglowa (co prawda nieodbarwiona, czyli ciemnego koloru) Proderminum = Pix Lithanthracis. Jest to surowiec farmaceutyczny do receptury aptecznej.

Z pewnością może zastąpić DELATAR, W grucnie rzeczy składnik jest ten sam, smoła węglowa.

Prodermina po wielu latach wraca na polski rynek. Właśnie zarejestrowała ją firma produkująca surowce do receptury aptecznej: Zakład Farmaceutyczny "Amara" Kraków, ul. Stacyjna 5, tel. 12 657 40 40.

Każda apteka może sprowadzić proderminę i wykonać z niej 2% do 20% maść lub pastę. (W Delatarze było 2%).

Opcje: OdpowiedzCytuj
SMOŁA WĘGLOWA!
Wysłane przez: pioterek (---.globalconnect.pl)
Data: 06 maj 2011 - 23:38:25

Sorry. Delatar zawierał 2% smoły smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Gdzie kupić "DELATAR" - proszę pilne;
Wysłane przez: nati (---.21.199.109.static.rdi.pl)
Data: 25 cze 2014 - 20:13:40

dlaczego leki które pomagaja na łuszczyce wycofują ze sprzedaży?-dziwne

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: SMOŁA WĘGLOWA!
Wysłane przez: Konrad (---.cable-modem.tkk.net.pl)
Data: 19 sie 2014 - 16:07:19

pioterek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Delatar zawierał 12 g odbarwionej smoły
> węglowej - Pix Lithanthracis.
>
> Obecnie w Polsce pojawiła się PRODERMINA, czyli
> smoła węglowa (co prawda nieodbarwiona, czyli
> ciemnego koloru) Proderminum = Pix Lithanthracis.
> Jest to surowiec farmaceutyczny do receptury
> aptecznej.
>
> Z pewnością może zastąpić DELATAR, W grucnie
> rzeczy składnik jest ten sam, smoła węglowa.
>
> Prodermina po wielu latach wraca na polski rynek.
> Właśnie zarejestrowała ją firma produkująca
> surowce do receptury aptecznej: Zakład
> Farmaceutyczny "Amara" Kraków, ul. Stacyjna 5,
> tel. 12 657 40 40.
>
> Każda apteka może sprowadzić proderminę i
> wykonać z niej 2% do 20% maść lub pastę. (W
> Delatarze było 2%).

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.