Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Elosalic
Wysłane przez: Stefek Burczymucha :D (---.skynet.net.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 15:14:58

Witam wszystkich, łuszczyca pojawiła się u mnie jakieś pół roku temu. Mam wysypane uda, kilka placków na plecach i brzuchu, no i prawy łokieć woła o pomstę do nieba grinning smiley. Lewy Bogu dzięki trzyma sięod początku z dwoma plamkami. Przyznam szczerze że mimo tak krótkiego okresu leczenia wypróbowałem już kilka maści. Diprosalic ( niecały tydzień ), Elosalic - troszku dłużej ( chyba nawet były jakieś rezultaty - czy może mi ktoś powiedzieć czy to steryd ?? ) i od groma ( z jasnego nieba ) maści robionych. Ostatnio byłem nawet w szpitalu na ul. Szaserów w Warszawie gdzie miałem zabiegi takie jak kąpiele w siarce - super sprawa - polecam i naświetlania PUVA. Dodatkowo bylem smarowany ( przez b. miłe Panie pielęgniarki ) maściami - Cygnoliną 1% i Salicylowo siarkową - musze przyznać że w moim przypadku super łuska zeszła. Na plecach rany się powolutku goją ( stosuje na przemian Delatar i Maść salicylowo-siarkową) natomiast na nogach i spółce rezultatów jakichś poważniejszych nie widzę ( łuska się nie pojawia ). Macie może jakiś sposób na te czerwone plamki ?? (PLAMISKA) grinning smiley. Ze szpitala mnie wyrzucili ( trzymają wszystkich po 5 dni ) po 5 dniach grinning smiley mimo niewyleczenia. Mogę tam wrócić dopiero za miesiąc spowrotem na 5 dni. Delatar stosuje dopiero 3 dni...
Pozdrawiam wszystkich


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: anita (---.acn.waw.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 15:22:16

stefkusmiling smiley
na szaserow 5 dni!!! to malo?!
toz to koszary!!!smiling smiley)))))))

a seriosmiling smiley
moge odezwac sie na maila?
mam namiar do profesora (tego!) - w przyszlym tyg. ma byc... i zastanawiam sie - warto? nie warto? probowac? czy odpuscic?smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: Stefek Burczymucha :D (---.skynet.net.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 15:27:04

Droga Anitko!!!
Proszę uprzejmie - możesz odezwać się na e-mail. No te 5 dni to mało jakby mnie potrzymali jeszcze z tydzień-dwa to może bym się zaleczył. Wiesz co... hmmm co do prof. - miły człek z niego, tez nie wiem czy się z nim nie będę kontaktowal... w sprawie naświetlań... ale to się jeszcze okaże. Co do koszar to fakt grinning smiley - rygor wojskowy - budzili nas o 6.00 rano na mierzenie temperatury ( czyt. Pielęgniarka przyłożyła długopis do karty choroby i jak jej ręka poszła taką temp. miałem ) Pozdrawiam grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: beleczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 17:05:34

elosalic to steryd tak jak elocom tylko z kwasem salicylowym.

maść siarkowo-salicylowa nie wysusza??????mówisz, że nawet działa??moze powiem lekarzowi, żeby mi taką zapisał.

pozdrawiam ciepło.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: Stefek Burczymucha :D (---.skynet.net.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 17:09:50

Z pewnoscia smierdzi rano... trzeba sie przed wyjsciem wykapac... Stosowac regularnie i nie zalowac jej... Mnie pomogla... Serio zostaly mi czerwone plamy ktore nie chca zginac sad smiley - Ma ktos na to sposob??

Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: Kucajka (---.unreg.tvk.wroc.pl)
Data: 14 kwi 2005 - 19:13:37

ja uzywałam elosalic ale tylko przez 5 dni ( tak mi zaleciła dermatolog) ładnie zeszła łuska i zostały tylko czerwone (rózowe) miejsca winking smiley Pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: beleczka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 kwi 2005 - 10:00:55

podobno na różowe plamy najlepszy jest czas lub solarka...........

dużo zdrowia Stefek :-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: gumis (---.kalisz.mm.pl)
Data: 04 mar 2008 - 17:56:13

a jak to sie ma do ciąży?czy mozna tą maść stosować w czasie ciązy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: Waldi (195.205.217.---)
Data: 04 mar 2008 - 18:24:43

Na Twoim miejscu wszystkie leki konsultowałbym z lekarzem prowadzącym. W Twoim przypadku chodzi o "wyższą technikę jazdy". Nie ryzykuj.
Życzę wyleczenia i fajnego bobaska. Hej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: paulina-f4 (---.aster.pl)
Data: 15 lut 2009 - 09:56:49

witam wszystkich ja stosowalam elosalik 2 tygodnie ze znakomitym skutkiem nie mam zadnych pozostalosci na rekach po luszczycy na nogach niestety nic mi nie pomoglo teraz lecze sie u zielarza ta terapia trwa dlugo ale mam juz przeswity normalnej skory

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: siwy1956tbg (---.tsm.tarnobrzeg.pl)
Data: 19 lut 2010 - 21:41:57

witam wszystkich i Paulinę też. Pauline dlatego bo, mam w zastosowaniu Elosalic, kttórego stosuję od pótora tygodnia- na noc oraz Bedicort G na dzień, czyli rano. Ale, że na łuszczyce leczę sie dość długo, więc doszedłem do wniosku, że co ogranicm, człowiek to inna odmiana. Mam troje znajomych co mają ta przypadłość, w różnych- jak by to napisać- nasileniach, że tak ujmę. Jeden na niemal że na całym ciele, i nic mu nie pomaga, nawet tabletki doustne -dla "rakowców". Drugiemu na łokciach, rękach, w okolicach łydek i sanatorum, i naświetlanie zabardzo nie pomogły- przygładziły. U mnie, jak u ciebie- na rękach czyli przedramionach i łokciuach, dość szybko widzę zmiany, ale na nogach, czyli kolanach,a przede wszystkim w okolicach stóp, na ścięgnach achillesa trudniej schodzi. Ale to dopiero półtora tygodnia. zobacze co będzie po drugiej tubce. Tak jak wyżej pisałe- co organizm... tk i ze mną. Pocieszam się jedynie tym, że mam Tylko" tyle do leczenia co mam w porównaniu z wcześniejszymi przypadkami- całe ciało- i z porównaniem z innymi. Tylko co sie stało z preparatami na bazie "smoły"?- szkoda że w ministerstwie zdrowianie ma "silnego" łuszczyczowca. Mam za to zapytanie;...teraz lecze sie u zielarza... na czy to leczenie polega i ewentualnie czym, jeśli można wiedzieć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: monia (---.skierniewice.vectranet.pl)
Data: 09 cze 2010 - 13:05:46

Ja nie uzywam elosalicu na czerwone plamy jak na mnie dziala lorinden a,rewelacyjny jest na miejsca takie jak lokcie i kolana na reszte ciala uzywalam delataru ale ta masc juz niestety wycofali poniewaz jest na dziegciu a tez dzialala super tymi masciami wyleczylam luszczyce ale niestety dostalam bielactwa a to jest jeszcze gorsze w razie pytan prosze pisac moze pomoge
[email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Elosalic
Wysłane przez: juastka (185.17.162.---)
Data: 17 lis 2014 - 08:19:59

anita Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> stefkusmiling smiley
> na szaserow 5 dni!!! to malo?!
> toz to koszary!!!smiling smiley)))))))
>
> a seriosmiling smiley
> moge odezwac sie na maila?
> mam namiar do profesora (tego!) - w przyszlym tyg.
> ma byc... i zastanawiam sie - warto? nie warto?
> probowac? czy odpuscic?smiling smiley

witam. ja stosowałam elosalic przez 3 tygodnie , tak zalecił mi lekarz, wszystko ładnie zeszło ,śladu nawet nie ma

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.