Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Naświetlania
Wysłane przez: Monika (---.aster.pl)
Data: 06 lip 2005 - 18:33:04

witam mam pytanko j.w
czy te naswietlania pomagaja pozbyc sie luski czy czerwonych plam pozostalych po kuracjach ? w jakich odstepach czasu najlepiej sie poddac naswietlaniu ? i wogole co powinnam wiedziec jeszcze na ten temat bo wybieram sie do lekarza i chce wiedziec o czym mowie

pytam bo mam takiego lekarza ze jak sama czegos od niej nie wyciagne to nic nie powie

pozdrawiam


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlania
Wysłane przez: borówa21 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 06 lip 2005 - 19:40:23

naswietlania to naprawde jedyna pomocna metoda w leczeniu łuszczycy. sa to promienie uvA i sa one szkodliwe dla zdrowej skory. nam chorym pomagaja wiem bo sama sprawdziłam. pomagaja jesli dostajesz naswietlania połaczone z masciami. to tyle co wiem zycze zdrowia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlania
Wysłane przez: Monika (---.aster.pl)
Data: 07 lip 2005 - 15:12:09

dziekuje za odp czy ktos ma jeszcze cos do dodania ?


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlania
Wysłane przez: KasiaŁ (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 09 lip 2005 - 11:52:24

Tak Borówa ma racje naświetlania super sprawa oczywiście +maści

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlania
Wysłane przez: Lolek (---.chello.pl)
Data: 09 lip 2005 - 12:33:50

A czy można stosować naświetlania na wybrane fragmenty (te chorobowe) skóry, bo gdy byłem w gabinecie z lampami to pani doktor powiedziała, że szkoda zdrowej skóry.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlania
Wysłane przez: pawel (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 lip 2005 - 16:42:59

Monika !

Tylko lampy UVB 311
UVA to przeżytek i poza tym trzeba brac solareny ( leki uczulajacej na swiatlo)

Jest to bardzo dobra metoda. i pomaga skutecznie pozbyc sie łuszczycu nieraz na długi czas, jest to na pewno lepsze od wszelkich smarowideł nalezy oczywiscie natłuszczac skóre kosmetykami ponieważ naswietlanie wysusza.

Lampy dzialaja w bardzo prosty sposób hamują w sposób ( no nazwijmy go naturalnym) nadmierny podzial komórek do którego dochodzi w łuszczycy. Należy jednak ostrożnie stosować naswietlania NIE DO PUSZCZAC DO POPAŻENIA SKÓRY, ograniczyc oczywiscie do miejsc chorych i z sumowac ilosc promieni ze swiatlem slonecznym którego w lecie mamy dużo smiling smiley

pozdrawim
Pawel

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Naświetlania
Wysłane przez: andrzej85 (---.idea.pl)
Data: 09 lip 2005 - 20:49:14

Naświetlanie to najlepsze co działa w mojej kilkunastoletniej walce z ł.
Trzeba przed nimi doprowadzić do złuszczenia wszystkiego co się da najlepiej maścią, której podstwaowym składnikiem jest mocznik.
Zaczyna się naświetlanie od kilkunastu sekund. Nie słyszałem o naświetlaniu tylko fragmentów ciała. Wchodzi się do kabiny nago. Najlepiej po kilku naświetlaniach stanąć w kabinie np. na niskim stołku bo można spiec twarz na murzyna albo inny heban. Trzeba oczywiście zakładać specjalne okulary.
Działanie jest rewelacyjne i szybkie ale niestety po kilku miesiącach od zakończenia naświetlań nasza"przyjaciółka" wraca.
Warto jednak chociaż trzeba pamiętać, że promieniowanie kumuluje się w naszym organizmie i nie można przesadzić bo podobno można zachorować na raka skóry. Co prawda nie słyszałem o takim przypadku ale lekarze ostrzegają. U mnie w przychodni płaci się symboliczną opłatę.
a.

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.