Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 10 z 11
Re: RENTA
Wysłane przez: Mariusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 gru 2013 - 17:19:31

Witam was ja staram sie o rente nie wiem dokładnie co i jak abym coś dostał prowadze firme płace im co mc 1050zł lecze sie juz 4lata i z tego tyułu nicnie mam lekarstwa co 3tyg kosztuja mnie 280zł stwierdzono u mnie łuszczucowe zapalenie stawów prócz tego mam nowotwora w sród piersiu łagodny ale odrasta czyli mam juz następny przerzód nie moga go wyciac całego iz wychodzi on z rdzenia kregosłupa i dyskopatie kregosłupa jesli chodzi o stawy bole mam takuie ze rano wstac nie moge siedziec za długo tretwieja mi palce obrzegi na kosciach jak zegne palce to niemoge wyprostowac palce u nóg robią mi sie jak kiełbasy i co wy na to

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Mariusz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 gru 2013 - 17:27:07

Witam was ja staram sie o rente nie wiem dokładnie co i jak abym coś dostał prowadze firme płace im co mc 1050zł lecze sie juz 4lata i z tego tyułu nicnie mam lekarstwa co 3tyg kosztuja mnie 280zł stwierdzono u mnie łuszczucowe zapalenie stawów prócz tego mam nowotwora w sród piersiu łagodny ale odrasta czyli mam juz następny przerzód nie moga go wyciac całego iz wychodzi on z rdzenia kregosłupa i dyskopatie kregosłupa jesli chodzi o stawy bole mam takuie ze rano wstac nie moge siedziec za długo tretwieja mi palce obrzegi na kosciach jak zegne palce to niemoge wyprostowac palce u nóg robią mi sie jak kiełbasy i co wy na to

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 09 gru 2013 - 19:06:12

Jeżeli pracujesz i masz opłacane składki to możesz się starać o rentę. Musiałbyś dokładnie poszukać na stronach ZUSu, ile konkretnie lat składkowych Ciebie obowiązuje. Dobrze by było jakbyś miał jakieś wypisy ze szpitala, sanatorium itp. Masz takie choroby współistniejace, że powinienieś dostać. Jeżeli leczysz się u dermatologa, onkologa i reumatologa to każdy powinien Ci taki wniosek podpisać. Bierzesz z ZUSu wniosek, prosisz lekarza o wypełnienie (płaci się za to chyba jakieś 20zł) i składasz spowrotem w ZUSie. Czekasz na komisję. Przyznają albo i nie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: maly (---.dynamic.chello.pl)
Data: 09 cze 2014 - 08:58:05

ja zlożylem papiery o rente na łuszczyce i mi nie przyznali. choruje od 16 roku zycia. jak napisac odwołanie ktoś wie to pomózcie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 10 cze 2014 - 21:08:49

jeżeli chodzi o rente na łuszczyce niestety nie bardzo chcą ją przyznawac. Luszczyca nie jest nawet ujeta w spisie chorób przewlekłych,dlatego nie mamy zniżek na masci i leki.
Znam tylko dosłownie kilka osob ,które dostały rente na łuszczyce ale była to łuszczyca o wyjatkowo ciężkim przebiegu.
Musisz poszukac chorób współistniejacych:tarczyca,kregosłup,serce,jelita-to wszystko mamy chore ale nie od razu wiec nie wiem co ci w wynikach wyjdzie.
Proponuje rozpocząc leczenie u lekarza psychiatry,to jedyne najpewniejsze aby dostac jakas rente w chwili obecnej,dodac depresje do łuszczycy.Zalezy tez ile masz lat pracy i wogóle ile masz lat bo otrzymanie renty gdy wszystkim wokoło zabieraja nie jest prostą rzeczą.Powodzenia smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 11 cze 2014 - 08:50:46

szater - Ty i Twoje dobre rady - poszukać chorób współistniejących albo iść do psychiatry. Śmiać się czy płakać z takich "rad" :/

Aby otrzymać rentę chorobową z ZUSu, trzeba być baaardzo chorym, leczyć się i mieć przepracowane lata i odkładane składki. Nie wiemy czy nie dostałeś renty bo masz mało zmian, czy dlatego że Ci się nie należy według przepisów.
Może spróbuj starać się o rentę socjalną w MOPSie. Zachorowałeś w wieku lat 16, więc przez chorobę może nie miałeś możliwości wogóle pracować. W sprawie odwołania, od tej decyzji którą masz, jest informacja na tym druku, z drugiej strony. Trzeba to zgłosić w ZUSie do 14 dni od dnia doręczenia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 11 cze 2014 - 09:05:42

xBx to ze tobie wydaja sie złe nie znaczy ze takie są smiling smiley Podpowiadam to co usłyszałam od lekarza orzecznika w prywatnej rozmowie.

na chwile obecna jedynym działem medycyny z którego najłatwiej jest otrzymac rente jest psychiatria-tu ciężko podważyc oinie lekarską.

Psychiatra to taki sam lekarz jak chirurg,ortopeda,okulista itp.

Zobacz ilu ludzi jest na Dziennych Oddziałach Nerwicy i ilu z nich szuka możliwosci uzyskania renty.

Co do renty socjalnej:

Renta socjalna jest świadczeniem, które przysługuje osobom zamieszkującym i przebywającym na terytorium RP, pełnoletnim i całkowicie niezdolnym do pracy.

Owa niezdolność do pracy musi być skutkiem naruszenia sprawności organizmu, powstałego przed ukończeniem 18. roku życia (albo przed ukończeniem 25 lat, w przypadku osób uczących się i studiujących).

Ustalenia całkowitej niezdolności do pracy i przewidywanego okresu jej trwania dokonuje lekarz orzecznik ZUS, ale podstawą do przyznania renty socjalnej może być także aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności wydane przed 1 października 2003 r. lub aktualne orzeczenie komisji lekarskiej do spraw inwalidztwa i zatrudnienia o zaliczeniu do I lub II grupy inwalidów, wydane przed 1 września 1997 r.
http://www.money.pl/emerytury/poradniki/artykul/dla;kogo;renta;socjalna,186,0,265914.html

Co do odwołania to nalezy dokładnie podac przyczyny i dowody na niezgadzanie sie z opinią orzecznika ZUS,do odwołania nalezy dołaczyć NOWE DOKUMENTY POTWIERDZAJĄCE ZASADNOSC OTRZYMANIA RENTY.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 11 cze 2014 - 09:40:22

Taaa, tylko te Twoje rady zabrzmiały tak "co by tu wykombinować żeby dostać rentę", może serce, albo jelita, albo głowa ...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: yura (---.partnet.com.pl)
Data: 20 lip 2014 - 21:24:25

mam rentę całkowitą niezdolność do pracy 2 grupa zus na łuszczycowe zapalenie stawów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: siwy74 (---.play-internet.pl)
Data: 21 lip 2014 - 11:40:06

Witam od 5lat mam łuszczycowe zap.stawów rok czasu byłem na zasiłku rechabilitacyjnym W trakcie leczenia łuszcz od tabletek dostałem przepukliny przełykowej Linia Z zatarta ubytek blony sluzowej o długosci powyzej 5mm obejmującej 75%przełyku stopień C wg LA,owrzodzenia żołądka dwunastnicy.Wynik histopatologiczny Przewlekłe nie aktywne zapalenie błony śluzowej o małym stopniu nasilenia Nadcisnienie tętnicze. Zakaz całkowity przyjmowania leków.(Jak mam leczyć łuszczyce,zakwalifikować sie na biologiczne zastrzyki graniczy z cudem )Dzisiaj miałem komisje o rente dostałem odmowę i uzasadnienie żę jestem zdolny do pracy przedstawiłem wyniki Swieżo zrobione Crp-28 dop 5 Reumatodalne-78 dop 14 Ob-8 i wynik usg barku objawy chondromalacji w stawie ramiennym Nierówne zarys obrabka stawowego,pogrubiała błona maziowa w kaletce podbarkowejpogrubiałe i obrzekniete sciegno głowy długiej mieśnia dwugłowego ramienia,zmiany zwyrodnieniowe i obrzęk w stawie obojczykowo barkowym.Może ktoś podpowie jak sie odwołać.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: siwy74 (---.play-internet.pl)
Data: 21 lip 2014 - 11:52:51

Dodam jeszcze ze jak zaczyna sie atak to w pierwszej kolejności bark a potem wędruje po stawach ręki,kolana łokcie wszystko puchnie i trwa tak przez dwa tygodnie(nie mogę nawet łyknąc tabletki przeciw bólwej zostają zimne okłady

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 21 lip 2014 - 12:31:12

Odwołanie możesz złożyć do 14 dni od otrzymania decyzji. Składasz w oddziale ZUS, najlepiej tam podejść i się dokładnie dowiedzieć. Sprawa jest kierowana do sądu, czekasz znowu na badania przez lekarza sądowego. Powodzenia i przede wszystkim zdrowia.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: siwy74 (---.play-internet.pl)
Data: 21 lip 2014 - 13:33:56

Dzięki za zdrowie.A jakie są szanse przy takich papierach na rente?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: siwy74 (---.play-internet.pl)
Data: 21 lip 2014 - 15:08:04

Bo dla mnie to jest walka z wiatrakami teraz sprawdziłem to miałem panią orzecznik pediatrę która mnie badała i nie zbyt ciekawe opinie ma na internecie nawet z wizyt pacjęntek z dziecmi w jej prywatnym gabinecie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: szater (---.dynamic.chello.pl)
Data: 21 lip 2014 - 18:48:45

Powiem szczerze próbuj,bedziesz miał szczescie to moze faktycznie cos uda ci sie wyrwać-chociaż zasiłek rehabilitacyjny na rok-jak zobacza i stwierdzą ,że istnieje cien nawet nadzieji że wrócisz do jako takiego zdrowia.Rente tak jak pisałam BARDZO CIĘŻKO OTRZYMAC i niezaleznie co kto twierdzi musisz miec konkretne papiery na konkretne stany chorobowe.Na samą łuszczyce renty nie dają,chyba że jest zajete 90%ciała a przy takiej powierzchni to juz są inne schorzenia-watroba,trzustka,nerki
Łzs i owszem ale musi byc zdecydowanie duzo stawów zajetych,stopien sredni lub ciężki zaawansowania choroby.Poza tym ważne sa lata pracy,okresy składkowe i nieskładkowe,aktualny wiek i mnustwo róznych innych warunków.Kiedyś wymagano na komisji pisma od lekarza w tej chwii rządaja SKSEROWANEJ CAŁEJ DOKUMENTACJI i na jej podstawie sami oceniają.Zostaje odwołanie sie i sąd ale jak tam pójdzi,tego nikt nie zagwarantuje.Powodzenia smiling smiley i zdrówka życze

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: siwy74 (---.play-internet.pl)
Data: 21 lip 2014 - 19:10:56

miałem pół roku zwolnienia potem rok rechabilitacyjny przez zniszczony zołądek i przełyk od tableket na ŁZS i wszystko sie jeszcze pogorszyło wogóle nie mogę łykać tabletek(zakaz od gastrologa) a staw barkowy mam taki żę na usg powiedział ze jak coś dzwignę to zawsinie na skórze ręka ale widze ze zus ma swoich fachowców tylko nie od tego co trzeba

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: siwy74 (---.play-internet.pl)
Data: 21 lip 2014 - 19:14:53

dokumentacje mają bo w czasie zasiłku rechabilitacyjnego non stop donosiłem nowe miałem 5razy komisje i wszyscy orzecznicy przyznawali ostatni kazał odrazu składać o rentę bo to nie ma sensu i lepiej nie będzie tylko gorzej i wykrakał a lata przepracowane mam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: kama (---.180.70.158.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data: 14 sty 2015 - 20:00:57

Hej mam pytanie ja coruje na zapalenoe stawow luszczycowych powieccie moge starac sie o grupe bo nie wiem a mam 2coreczki sama wychowuje lekarze nie karza mi podjaci pracy bo choroba daje zle znaki prosze o odp dziekuje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: Z.E.J. (---.icpnet.pl)
Data: 14 sty 2015 - 22:04:06

Witam panią kama,
proszę zadzwonić do mnie jeżeli jest Pani zainteresowana wyleczeniem łuszczycy a zwłaszcza łuszczycy stawowej.
Wyślę Pani potrzebną ilość w zamian za relację z przebiegu leczenia na tym forum.
Pozdrawiam Z.E.J. tel. 661 336 858

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: RENTA
Wysłane przez: xBx (---.dynamic.chello.pl)
Data: 14 sty 2015 - 22:44:53

Kama, nie ma już czegoś takiego jak "grupa". Jest stopień niepełnosprawność - lekki (dawniej III grupa), umiarkowany (dawniej II grupa), znaczny (dawniej I grupa). Możesz się starać o przyznanie stopnia niepełnosprawności składając wniosek w Powiatowym Zespole do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, który działa przy każdym starostwie. Najlepiej na miejscu dowiedzieć się wszystkiego. Należy wypełnić wniosek i zostaniesz wezwana na komisję.

Zanim zdecydujesz się zadzwonić do pana Z.E.J a , proponuję wcześniej poczytać wątek : "łuszczyca i maść Z.E.Ja".

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234567891011-->
Bieżąca strona: 10 z 11



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.