Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: gośka (---.aster.pl)
Data: 22 sie 2005 - 20:13:41

Wszyscy zachęcacie do opalania i dlatego ja też spróbowałam. Niestety mam czerwone suche plamy na całych nogach.
Pomóżcie - co mam z tym robić.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opalanie a ?uszczyca
Wysłane przez: 'jo (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 23 sie 2005 - 14:28:55

a te plamy to zwyk?e plamy czy ?.?
Jak ?. to nawil?aj to a potem smaruj czym? na ?. heh same ,,?" i je?eli po opalaniu zrobi?o Ci sie tego wi?cej to chyba znak ?e niestety s?o?ce Ci nie s?u?y. Na 10 pacjent?w o?miu pomaga opalanie. Chyba jeste? w tej dw?jce...
Chyba ze, bo jest te? druga opcja, opala?as sie zbyt intensywnie... A TAK NIE WOLNO! trzeba sie opala? tak ,,delikatnie" ?eby sk?ry niepodra?ni?...pozdro!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: gośka (---.acn.waw.pl)
Data: 23 sie 2005 - 22:43:09

dzięki jo

Dermatolodzy stwierdzili, że to Ł., smarowałam się i opalałam w miarę delikatnie.
Na plecach zrobiły mi się białe plamy i one znikają, tylko te nogi są straszne. Czy dalej mam się smarować czymś na Ł po natłuszczaniu?
pozdro!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: Lulu (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sie 2005 - 04:55:18

Witaj Gosiu!
Ja prefwruje opalanie od 2-tygodni (solarium), stwierdziłam że i tego musze spróbować. U mnie na brzuchu znikło wszytko w tępie bardzo szybkim (oczywiście po natłuszczeniu po fakcie), na tomias gorzej z pleckami sad smiley. Także robią mi się czerwone, okropnie swędzące plamy, bardzo zaczerwienione i na nie zaczełam stosować maść siarkową, naturalną, bez żadnych sterydów! Przepisaną przez dermatolog, wykonują ją w aptece na zamówienie (5-10zł). U mnie efekt po drugim opalaniu i >po< sotosowaniu. Nie wiem jak u Ciebie, u mnie podziałało. Jeszcze nie znikło całkowicie, ale tak nie sfędzi i nie jest takie suche.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: agniecha (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 pa� 2005 - 23:02:50

mam tak paskudną odmiane łuszczycy że nic na nią nie działa może ktoś mida jakąś rade jak z nią walczyć

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: aga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 18 pa� 2005 - 23:24:31

cześć może mi ktoś poradzi jak pozbyc się p. Łuszczycy nie mam już na nią sposobu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: J. (195.136.49.---)
Data: 19 pa� 2005 - 07:07:22

Ja pozbyłam się łuszczycy na ciele poprzez mieszankę : solarium i maść Curatoderm. Kosztuje ona 67-78 zł i jest na receptę,jednak z powodu wysokiej ceny sprzedają ją bez recepty smiling smiley spróbujcie, na prawdę warto! Pozdrawiam smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: krystyna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 pa� 2005 - 13:18:33

Czytam z zainteresowaniem o tym Curatodermie, ale szukając obszerniejszych informacji znalazłam niepokojące ostrzeżenie:

"Nie stosować poniżej 21. rż."

A moja córka ma dopiero 18 lat !

Ciekawe skąd się wziął i dlaczego taki akurat wiek...

No i znowu nie wiem, co zrobić...

A wszystko, co o nim znalazłam wygląda tak:

Działanie: Syntetyczny analog kalcytriolu, który powstaje w wyniku metabolizmu wit. D3. Zmiana w położeniu grupy hydroksylowej z C-25 na C-24 powoduje wzrost działania leczniczego, z jednoczesnym zmniejszeniem stopnia wchłaniania do krwiobiegu i wpływu na gospodarkę wapniowo-fosforanową. Stosowany miejscowo reguluje podziały i różnicowanie się keratynocytów, pomaga przywrócić prawidłowe rogowacenie, zmniejsza odczyny zapalne i immunologiczne odpowiedzialne za zmiany łuszczycowe.

Wskazania: Łuszczyca plackowata, bez względu na lokalizację zmian skórnych.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na lek, łuszczyca wysiewna i krostkowa. Niewydolność wątroby i nerek, ciężka niewydolność serca, nadczynność przytarczyc oraz inne choroby przebiegające z hipokalcemią lub hipokalciurią. Nie stosować poniżej 21. rż.

Działanie niepożądane: Najczęściej występują świąd, rumień lub pieczenie (ok. 7% chorych). W większości przypadków są one przejściowe i nie występuje konieczność przerwania leczenia. Zbyt duże dawki leku mogą powodować hiperkalcemię, w takim przypadku preparat należy odstawić do momentu osiągnięcia prawidłowego stężenia wapnia w surowicy.

Ciąża i laktacja: Kategoria C. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie: Raz na dobę, wieczorem przed snem. Maść nakłada się cienką warstwą na ogniska łuszczycowe, które nie przekraczają 10% powierzchni ciała (powierzchnia ramienia), nie nakładać więcej niż 5 g/d. Czas leczenia nie dłuższy niż 8 tyg. Nie stosować z preparatami zawierającymi kwas salicylowy, w środowisku kwaśnym takalcytol ulega rozkładowi.

Uwagi: Naświetlanie promieniami UV (naturalne lub sztuczne) unieczynnia takalcytol. W przypadku leczenia skojarzonego naświetlania należy stosować przed użyciem preparatu (naświetlania rano, maść nakładać przed snem). Jednoczesne podawanie preparatów wapnia lub wit. D może spowodować hiperkalcemię i zaburzenia w wydalaniu wapnia i fosforanów z moczem, zaleca się okresową ich kontrolę w dobowej zbiórce moczu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: opalanie a łuszczyca
Wysłane przez: J. (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 19 pa� 2005 - 21:37:33

Od ok. 10 roku życia używam Curatoderm, który zalecił mi już wtedy dermatolog,nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych... ale oczywiście każdy organizm jest inny...ale ja bym spróbowała smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.