Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12345
Bieżąca strona: 5 z 5
Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: drac (---.cable-modem.tkk.net.pl)
Data: 17 maj 2011 - 13:48:27

Mirek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Czy może ktoś wie, jak najlepiej leczyć
> łuszczycę na twarzy, ja używam maść
> dermowate, ale chyba przesadzam, tyle że to w
> zasadzie jedyna maść, która mi pomaga. Inne
> jakieś salicyle mi nie pomagają.

Mi krem nivea pomaga nie tylko na twarz. Używam exorexu (żadnych sterydów) a później kremu nivea (po półgodzinie jak balsam dobrze się wchłonie) Po 3 tygodniach zauważam zmiany na lepsze smiling smiley))) Nie tak jak w przypadku sterydów znika momentalnie tylko tak, jakby się goiło! łuska przestała narastać i powolutku od obrzeży skóra staje się NORMALNA!! Tylko pamiętajcie, że Exorex wymaga cierpliwości i systematyczności. Do tego jem tabletki z olejem wisiołka i ostropest na oczyszczenie wątroby. JEST DOBRZE grinning smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: Kasia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 maj 2011 - 20:26:21

Czytam Wasze komentarze i się zastanawiam, czy jest różnica w leczeniu zmian z łuską jak i bez łuski.
Mam na twarzy suche plamy. Nigdy żadnej łuski. Lekarka przepisała mi advantan. Plamy tylko wyjaśniały, ale po odstawieniu z powrotem zabarwiały się. Teraz mam locoid i jest to samo. Nivea, maść rumiankowa, cynkowa, krem z wit.A nie działają. Te plamy to suche i lekko twardsze miejsca. Jakbym nie wiedziała, że to ł. to myślałabym że to efekt zbyt małego natłuszczania skóry, bo mam suchą cerę, czasem trochę piecze albo ściąga od suchości. Czytam o lampach, ale boję się że u mnie by jeszcze bardziej wysuszyły skórę.
Lekarka ma to w d..e, co najwyżej powie że widocznie nic się z tym zrobić nie da.
Dodatkowo mam te plamy jeszcze w okolicach oczu. Mam przepisany cortineff, ale też bez efektu. Czy ktoś sobie z tym poradził?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: N (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 17 maj 2011 - 21:44:19

przerabiałam leczenie twarzy tymi maściami co wymieniasz i u mnie działały do tego maseczka z glinki kambryjskiej i mam spokój z twarzą

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: Kasia (---.adsl.inetia.pl)
Data: 17 maj 2011 - 23:38:27

Tak, pamiętam N że o tym pisałaś. Ale z tego co też pamiętam miałaś łuskę, a ja jej nie mam.
U mnie NIE DZIAŁA. A ponieważ niewiele znalazłam na forach w tym temacie, to zadaję pytanie. Może ktoś tez miał taki problem i podzieli się tym, jak sobie poradził.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 09 maj 2012 - 10:54:54

rafal Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ja na twarzy poradzilem sobie mascia FLUCINAR
> ..wiec i TOBIE moze pomoze..powodzenia


ALE FLUCINAR TO BARDZO MOCNY STERYD

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: n (188.95.29.---)
Data: 09 maj 2012 - 11:15:46

Ale z tego co też pamiętam miałaś łuskę, a ja jej nie mam.

Raczej suchą łuszczącą się skórę niż łuskę,to taka skóra spalona gorączką jaką wtedy miałam na twarzy paliło niemiłosiernie po wyjściu na dwór.
Robiłam okłady z ziół (kora dębu,ziele skrzypu,dziurawiec,jałowiec) do tego rumiankowa a na to cynkowa dwa razy w tygodniu maseczkę z glinki kambryjskiej do cery trądzikowej.
Lekarz nie wiedziała jak mi pomóc bo nic nie działało co dała.
Na brwiach i w okolice oczu pomaga większa dawka wit B2
Piszesz Kasia że u ciebie nie działa a jak to stosowałaś????????????????????


FLUCINAR po tym i wielu innych sterydach nie mogłam dojść z twarzą do ładu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: daga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 maj 2012 - 08:19:40

tez mam łuszczaca sie skore na twarzy i na szyi,ja pomagam sobie przez masaze twarzy u kosmetyczki,masuje mi raz w tygodniu twarz szyje i dekold przez 40 min ,do masazu uzywa bardzo tłustych kremow,oliwek nadajacych sie do masazu i powiem szczeze ze efekty sa super,na noc nakładam na twarz czysty kolagen zeby skora sie zregenerowała jak narazie jest dobrze.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: mayna (---.sm-rozstaje.pl)
Data: 16 maj 2012 - 15:15:37

Czytam niektóre posty i włosy staja mi dęba.Ludzie niektórzy prosicie się sami o następne choroby.NIE WOLNO STOSOWAĆ STERYDÓW NA TWARZ bo grozi to zapaleniem które jeszcze trudniej wyleczyć.Onośnie sterydów typu flucinar czy lorinden stosować tylko w/g wskazań lekarza ale nie na twarz bo można nabawić sie różnych chorób typu nadciśnienie tętnicze , półpasiec i wiele innych .Lepiej znosić uwagi od nieznajomch odnośnie łuszczycy niż przeżywać te wszystkie w/w choroby a wiem to z własnego doświadczenia.Wiem że młodzi sa niecierpliwi i oczekują natychmiastowego uleczenia ale niestety nie ma lekarstwa na nasz a chorobę . Trzeba szukać .Mnie osobiście pomagają zioła oraz minerały z morza martwego a na twarz w szczególnych przypadkach od czasu do czasu stosuje protopic

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: eksa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 07 sty 2013 - 19:31:29

A jakie zioła i jakie kosmetyki z minerałami z morza martwego Ci pomagają?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: N (188.95.29.---)
Data: 07 sty 2013 - 20:19:37

tu masz cały temat krok po kroku opisany co ja stosowałam
http://forum.luszczyce.pl/zycie-z-luszczyca/jesien-natura-szykuje-sie-do-snu-a-luszczyca-sie-budzi-t460.html

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Łuszczyca na twarzy
Wysłane przez: krystian (---.play-internet.pl)
Data: 27 gru 2019 - 23:54:18

Mirek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Czy może ktoś wie, jak najlepiej leczyć
> łuszczycę na twarzy, ja używam maść
> dermowate, ale chyba przesadzam, tyle że to w
> zasadzie jedyna maść, która mi pomaga. Inne
> jakieś salicyle mi nie pomagają.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345
Bieżąca strona: 5 z 5



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.