Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 wrz 2005 - 22:42:24

czy ktos z was bierze sterydy ... ja mam elocom na glowe jeszce w miare pomaga ale slabsze leki czyli te polskie odpowiedniki nie daja rady Czy wiecie jak i czym mozna to zaastapic od elocomu dostalam juz tradziku sterydowego Wiec jak to sie mowi jak nie urok to sr..... na cale szczescie nie mam tak bardzo mocnej luszczycy i po kilku zabiegach naswietlan naprawde mam spokoj tylko ta glowa...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: Mat (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 01 wrz 2005 - 22:59:02

miałem elocom maść i płyn (na głowe) stosowałem długo... za długo... teraz stosuje od 3 dni DCT... zmiany które nie były smarowane elocom`em zeszły praktycznie bez śladu... ale tam gdzie był stosowany elocom mam narazie nieładne blizny...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: oliczka (---.autocom.pl)
Data: 02 wrz 2005 - 20:45:18

Iza a gdzie ci wyszedł trądzik posterydowy?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: marta (212.244.115.---)
Data: 03 wrz 2005 - 10:48:42

Witam wszystkich.
Mam pytanie do Izy, napisz coś wiecej o tym trądziku. Czym go leczysz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: kwark (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 03 wrz 2005 - 11:59:51

stosuję sterydowe maści od 25 lat - lorinden T, A, flucinar - kiedyś
teraz dermovate, diprosalic - bardzo skuteczne, prawie nie mam zmian
nie zauważyłem żadnych niepożądanych efektów - stosuję jednak małe ilości - jedna tubka maści starcza mi zwykle na 2-3 miesiące. Smaruję czasem kilka dni pod rząd, czasem robię przerwy jak znika, ogólnie trzymam w ryzach chorobę
na głowie miałem kiedyś nawet cała głowę czerwoną i łuszczącą, ale kilka dni regularnego stosowania płynu dermovate likwiduje wszystko całkowicie
Aktualnie nie stosuję nic na skórę owłosioną głowy po 10 dniowym leczeniu i po tygodniu od odstawienia leku nic się nie pojawia. Wydaje mi się, że czasem trzeba stosować leki zewnętrzne trochę dłużej niż nam się wydaje - jeszcze kilka dni po zniknięciu zmian

rzecz oczywista- trzeba myć głowę codziennie i zmywać pot, łój i brud
u mnie zaostrzenia są ewidentnie po tym jak na przykład głowa spoci się po wysiłku fizycznym - to jakby uczulenie na własny pot - wtedy zmiany są bardziej czerwone
higiena - to rzecz, która nie podlega dyskusji, choć niektórzy nie myją głowy dłuższy czas co jest dla mnie nie pojęte
ponieważ częste mycie nadmiernie wysusza skórę należy stosować środki nawilżające, balsamy ( hipoalergiczne)

kiedyś stosowałem sterydy doustnie - efekt był mierny, ale zaostrzenie po odstawieniu ewidentne - dużo małych zmian. Doustnie stosowane sterydy powodują spustoszenie w organiźmie. Nie powinno się w ogóle ich tą drogą stosować. W innych chorobach to i owszem, ale u nas nie.

największym problemem wydaje się, że są zmiany na twarzy
u mnie czasem pojawiają się na czole, na granicy włosów, na policzkach
cygnolina nie jest dobra do leczenia twarzy - skóra jest zbyt wrażliwa - mogą powstać długo utrzymujące się szpetne zmiany uniemożliwijące wyjście z domu - raz tak miałem sad smiley

na twarz stosuję bardzo małe ilości Lorindenu - dosłownie malutką kropelkę wmasowuję w miejsca chore na noc- nie zdarza mie się przez to mieć jakiś niespodzianek rano, gdy idę do pracy

to są moje opinie i doświadczenia - nikt nie musi ich powielać jak ma inne sposoby
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 wrz 2005 - 19:04:46

tradzik pojawia mi sie nie na calej twarzy Jedynie w okolicach uszu i przy wlosach na "czubku" Sadze ze to efekt tego ze w tych okolicach akurat mam dosc duze skupiska luszczycy Elocom mam w plynie wiec moze dlatego zawsze sie cos rozmaze i efekt jest niezbyt mily Nie sa to duze pryszcze raczej kilka malutki kolo siebie Moj dermatolog przepisal mi robiony plyn ktory kosztuje niewiele bo 5 zl a jest naprawde skuteczny PODAM SKLAD OCZYWISCIE MOZE GO PRZEPISAC TYLKO LEKARZ moge przekrecic litery ale dobry dermatolog bedzie wiedzial (mam nadzieje) dertomycylin 5,0 Ac.Salicylici Resorcini...1,0 Aether sult (sulf?) 100 i cos 70%....ciezko mi odczytac co to jest poniewaz spisuje to z tw. kwitka ktory wydala mi apteka Jest to dosc popularny plyn wiem bo zna go wielu lekarzy ....Moga byc problemy z dostaniem leku poniewaz niektore apteki nie chca go wyrabiac tlumaczac sie brakiem eteru (ponoc duzo roboty traca eter a niewiele zarabiaja) jezeli ktos jest z czewy to apteka kolo orbisu (IIaleja) napewno go zrobi Mnie lek pomogl od czasu do czasu stosuje elocom bo rowniez mi pomaga a czasem musze sie szybko pozbyc luszcycy wiec odrazu tez smaruje twarz plynem na tradzik i mam spokoj

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: tomek (---.centrum.punkt.pl)
Data: 09 wrz 2005 - 21:16:54

Na wysyp krost trądzikowych po sterydach pmaga żel i krem Metronidazol. Lek tani, skuteczny ale na recptę. Kosztuje ok. 4 zł.
Z takich bez recepty dobry jest krem Acnofan (ok. 7 zł) na bazie olejku z drzewa herbacianego.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: lukasz (80.51.194.---)
Data: 12 wrz 2005 - 11:30:59

wszyscy bierzemy sterydy niestety

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: Renata (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 wrz 2005 - 19:53:52

O noni jest dużo materiału w Internecie. Sa noni pasteryzowane - te maja znacznie mniej biologicznie czynnych składników i sa noni najwyższej jakości - liofilizowane, produkowane w najnowocześniejszej technologii a zachowaniem wszystkich składników biologicznie czynnych - leczniczo-odżywczych owocu noni. To bardzo ważna różnica, bo pijąc sok noni jedni sa zachwyceni a drudzy piszą, że ni e pomogło. To zależy jaki sok pijesz i również jaka dawkę stosujesz. na temat liofilizacji więcej na www.zarzyccy.pl/liofilizacja.html , a na temat samego soku noni najwięcej napisane jest na najstarszym polskim serwisie istniejącym od początku 2003 roku - www.noni.com.pl
To produkt liofilizowany, a to również oznacza, że jego wchłanialności jest znacznie zwiększona przez tzw.. higroskopijność jaka wytwarza się podczas liofilizacji. Poczytaj sobie tu, a jak chcesz to również na www.faceci.com.pl/noni.html
Masz dośc duży wybór produktów z noni - soki, kapsułki, produkty pasteryzowane oraz liofilizowane. Za tym idzie równiez cena - buble kupisz tanio - to oczywiste.
produkty wysokiej jakości kosztuja, ale kto je stosueje ma z nich faktyczna korzyść.

Najlepszego wyboru musisz dokonac samodzielnie - najlepiej poczytaj troche na temat tych produktó i sam oceń kto ma rację i gdzie jest prawda?
czy pasteryzopwane soki sa lepsze od liofilizowanych czy tez to bzdura?
A ten z Lublina -polska podróbka pasteryzowana - to lepszy czy gorszy?
Jak myslisz?
=================

Na łuszczyce stosujemy cały zestaw naturlanych suplementów najlepszej jakości z certyfikatami GMP i FDA - zobacz więcej - www.noni.com.pl/suplementy.html .

W tzw. synergii składniki naturalne wzmacniają się jeszcze bardziej wzajemnie, zatem jest to bardzo korzystne, aby stosować wiele składników naturlanych ( to nie leki farmakologiczne), a nie tylko samo noni.

Więcej na temat łuszczycy - recepty: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/recepty.html

Jak wazna jest prawidłowa mikroflora, której nawet noni nie zastapi piszemy na www.gronkowiec.pl/heczko_piotr.html oraz na www.noni.com.pl/acidophilus.html
Bakterie acidophilne nalezy dodac w oddzielnej suplementacji.
A błonnik w postaci NOPALIN, który jak miotełka oczyszcza jelito u wspomaga usuwanie resztek pokarmowych?
tego noni tez nie zastapi.
Zresztą poczytaj o detoksykacjia: www.gronkowiec.pl/detoksykacja.html

NONI jest bardzo dobre, ale nie zawiera wszystkich składników tego śwaita, niezbednych w łuszczycy.

Szczególnie ważna jest w łuszczycy OMEGA3 - zastępuje leki sterydowe, C PLUS bioflawonoidy oraz produkt sztandarowy - OCEAN21 !!!

Ocean21 to cenny produkt leczniczy stosowany w przypadku chorób skórnych. Opis znajdzeisz na www.algi.pl

Zawsze należy dbać o jelito i jego higienę. Jeśli masz problemy ze skórą, oznacza to, że Twoje jeslito jest chore - jest tam zła mikroflora i dużo gnijących i zalęgających resztek. Co na ten temat artykuły?

Poczytaj: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja.html
Wpisz się również do subskrypcji na www.zarzyccy.pl/subskrypcja.html

Poanietaj tez o pomocnej tlenoterapii - www.faceci.com.pl/oxymax_tlen.html
oraz enzymoterapii -
www.faceci.com.pl/enzymoterapia.html

Również bardzo pomocny i leczniczy jest VITAMOIST - http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr3.html

natomiast należy pamiętać, iz podstawa jest zawsze prawidlowe odzywianie, a zatem unikanie szkodliwych pokarmów + dieta zgodna z grupą krwi to jest to.
Wiecej: www.gronkowiec.pl/dieta.html

A sprawdziłeś. łaś czy masz drożdżaki - to podstawa rozowju infekcji w jelicie i całym organizmie - www.faceci.com.pl/grzybica.html

Życzę dużo cierpliwości oraz powodzenia w kuracji.

Pozdrawiam
R.Z.
www.zarzyccy.pl
www.zarzyccy.com.pl

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: czy ktos z was bierze sterydy..
Wysłane przez: ??? (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 29 wrz 2005 - 11:21:00

co za noni co to jest Znowu jakis specyfik sprzedawany przez jakiegos handlarzyka

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.