Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 123456789-->
Bieżąca strona: 1 z 9
Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Darek (---.hsd1.il.comcast.net)
Data: 17 sie 2009 - 02:05:39

Oil Pulling czyli plukanie ust olejem dziala na luszczyce ! (wiem to z autopsji) Dysponuje darmowymi materialami na temat tej metody ktore moge udostepnic zainteresowanym. Piszcie na adres [email protected]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: vanilla (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 17 sie 2009 - 02:13:15

to moze udostępnij te materiały tutaj ?smiling smiley Jestem pewna, że wszyscy chetnie by poczytali na ten temta.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Gosia (---.hsd1.il.comcast.net)
Data: 17 sie 2009 - 02:58:19

Serdeczne dzieki za materialysmiling smiley)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Darek (---.hsd1.il.comcast.net)
Data: 17 sie 2009 - 02:59:06

nie wszystko da sie "wkleic"

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Daniela (---.uznam.net.pl)
Data: 18 sie 2009 - 18:03:45

Darek dzięki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: vanilla (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 18 sie 2009 - 19:46:18

Również dzieki Darku! No ciekawe...czy ta metoda naprawde jest taka super smiling smiley Ja kupiłam olej lniany, nie wiem czy sie nadaje ale innego z tych o których byla mowa w artykule nie mogłam dostac;/ zrobiłam dzisiaj to płukanie tylko, że cięzko mi dotrwac do 30minut bo albo mam odruch wymiotny albo mam ochote polknac ten olej. a Wam jak idzie???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Carlos (---.chello.pl)
Data: 18 sie 2009 - 21:33:44

Czy możesz spakować wszystko w jedno archiwum zip,rar cokolwiek i wrzucić to na darmowy serwer dostępowy jak np www.rapidshare.com a potem opublikować link? Dzięki temu nie trzeba będzie posyłać to każdemu z osobna na maila..

Dziękuję!
smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: vanilla (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 18 sie 2009 - 23:01:27

OIL PULLING ? Terapia olejowa


Oil pulling to nic innego jak zwykła czynność higieniczna polegająca na płukaniu ust olejem. Metoda ta mająca poprawić ogólny stan naszego zdrowia stosowana była już tysiące lat temu. Głównym założeniem terapii olejowej jest stwierdzenie faktu, że większość znanych chorób zaczyna się w ustach.

W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiedni gatunek oleju. Tutaj w zależności od autora i ?szkoły? należy wyróżnić zwolenników oleju słonecznikowego, sezamowego i kokosowego. Zdecydowanie nie należy stosować oleju rzepakowego lub choćby oliwy z oliwek (jak na razie nie spotkałem się z materiałami wskazującymi że się do tego nadają). Ja zaczynałem od oleju słonecznikowego ale bardzo szybko zamieniłem go na kokosowy, który wydaje się być ciekwaszą i bardziej skuteczną alternatywą.
. Najlepiej aby płukanie odbywało się na pusty żółądek, z tego też powodu najefektywniejszy wydaje się być ?zabieg? wykonywany zaraz po przebudzeniu. Od siebie dodam, iż powinien on być poprzedzony usunięciem toksyn, które w czasie snu organizm sam wyrzucił nam do jamy ustnej, a konkretniej na język. O ile nawykowo większość z nas myje rano zęby o tyle niewielu zdaje się mieć świadomość, że do czynności tej należy dołączyć usuwanie białego osadu z języka. Do tego celu możecie użyć specjalnej szczoteczki, zwykłej szczoteczki do zębów (ale innej niż tej którą myjecie zęby) lub po prostu łyżki stołowej. Jeśli masz już za sobą czyszczenie języka przepłucz jamę ustną wodą a nastęnie 1 łyżką stołową oleju rozpocznij właściwy pulling

Usta płucz minimum 20 a najlepiej do 30 minut. Z niezweryfikowanych informacji wynika bowiem, że do 20 minut olej ?zbiera? z organizmu metale ciężkie, pomiędzy 20 a 30 minutą pozostałe toksyny. Płucz więc jamę ustną około 30 minut.
Ważne jest aby w tym czasie olej w ustach podlegał ciągłej cyrkulacji, metoda nie jest skuteczna kiedy trzymamy olej w ustach nie wprawiając go w ruch.

Jeśli robisz pulling w ciągu dnia nie rób go po posiłku. Odczekaj, aż organizm skończy proces trawienia (w zależności od wielkości spożytego posiłku od 2 do 4 godzin).
Zużyty olej wypluwamy a następnie dobrze przepłukujemy usta czystą wodą. Olej po zabiegu powinien mieć barwę białą i być mętny. Jeśli taki nie jest oznacza to że pulling był nieskuteczny

to jest tak w skrocie, to co najwazniejsze...nie rozumiem czemu nie mozna bylo od razu zamiescic tego na forum....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Darek (---.hsd1.il.comcast.net)
Data: 19 sie 2009 - 09:12:59

witam !

Nie bede podawl linkow na oleje bo mnie posadzicie o kryptoreklame, ale wystarczy wpisac w wyszukiwarke haslo olej kokosowy,olej slonecznikowy ekologiczny itp i znajdziecie ile chcecie z dostawa do domu. Co do zarzutu ze nie dalo sie wkleic...dalo sie , tylko ze terapia olejowa to nie tylko luszczyca i o tym jest m.in to opracowanie. Ty wrzucilas sama matode ja saralem sie w opracowaniu uchwycic cos wiecej niz tylko....poplucz pomoze. Jestem przeciwnikiem az takich skrotow smiling smiley, no ale moze niektorym to wystarczy.

Olej lniany bym odradzal, bo tu na miejscu nikt go nie stosuje (i nie ma ne ten temat zadnych opracowan).

Dla niedowiarkow - luszcyce mialem od 10 lat i to nie jakies tam male wykwiciki, zajeta skora glowy, twarzy, plecow brzuch. Po pierwszych tygodniach stosowania zniknely te paskudne biale luski, potem skora zrobila sie z ogniscie czerowonej w rozowa, rozpczal sie proces gojenia od srodka - ale to bylo u mnie z tego co wiem u kazdego proces moze przebiegac odmiennie. dzialanie uboczne - na pewno wiecej ENERGII !!!!! smiling smiley


aha - mozna nie stosowac oleju i pobawic sie w diete (wiecej wyrzeczen), ale dla zainterswoanych podaje namiary (niestety ksiazka niedostepna w polskiej wersji jezykowej)

John O.A. Pagano, D.C "Healing Psoriasis - The Natural Alternative. The Drug-Free Program That Really Works" wydawnictwo John Wiley&Sons, Inc 2009

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Darek (---.hsd1.il.comcast.net)
Data: 19 sie 2009 - 09:16:42

Witaj Carlosie !

nigdy nie probowalem, moze jak zaleje mnie fala maili.... to pewnie sprobuje smiling smiley

Pozdrawiam serdecznie smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Maryla (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 19 sie 2009 - 09:34:13

Mam pytanie do Darka. Ile razy dziennie należy robić ten zabieg i czy codziennie?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Darek (---.hsd1.il.comcast.net)
Data: 19 sie 2009 - 09:43:52

Witam Marylu !

leczniczo 2 do 3 razy dziennie, pozniej 1 dziennie do konca zycia...i jeden dzien dluzej smiling smiley, bo jak juz pisalem to dziala nie tylko na luszczyce.

Pozdrawiam serdecznie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: vanilla (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 19 sie 2009 - 22:04:56

wiem ze to co wkleilam to skrot ale moze komus wystarczysmiling smiley Ja czytajac o tych roznych olejach natrafilam na diete opierajaca sie na oleju lnianym ktory jest bogaty w nnkw omega 3....dieta nie jest jakas drastyczna i mysle ze warto ja wyprobowac....stosujac rozne masci itp metody doszlam do wniosku ze najlepiej jest zaczac dzialac "od srodka" ....smiling smiley zycze wszystkim zdrowka! i milo jest miec poczucie ze sa ludzie ktorzy maja ten sam problem bo ja osobiscie nie znam nikogo kto by chorowal i potrafil mnie zrozumiec w 100%.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Darek (---.hsd1.il.comcast.net)
Data: 20 sie 2009 - 00:43:02

Witam droga Vanillke !

....i o to wlasnie chodzi...mam na mysli zaczynanie od srodka. Na zewnatrz pojawiaja sie bowiem tylko oznaki tego co sie w nim (to jest srodku) dzieje. niestety konowaly (patrz: lekarze) nie rozumieja tego, bo ich w szkole tfu...jaka to szkola...tego nie nauczyli. Czlowiek to zorganizowana calosc a nie zlepek organow, ktory kazdy sobie rzepke skrobie. Ale nie bede tutaj sie wymadrzal. jesli lniany zadziala TO OK, daj znac dolaczymy go do materialow jako przypadek potwierdzony. Co do zrozumienia...zawsze mozesz napisac na maila, poza forum, jestem z onka "do dyspozycji" . Pozdrawiam goraco, bo u mnie ze 31 stopni i z 90 % wilgotnosci...tak przy okazji ciezko oddychac ale taka parowa pomaga na luszczyce. Polecam wiec wczasy na Jamajce smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: vanilla (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 20 sie 2009 - 01:17:25

na jamajce..jasne ;] marzenie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Daniela (---.uznam.net.pl)
Data: 20 sie 2009 - 10:22:07

Od dzisiaj stosuję olej słonecznikowy. Ciężko wytrzymać 30 min, więc robię to w ten sposób że najpierw 20 min. Wypluwam i biorę następną porcję na 10 min. W wyszykiwarkę wpisałam oil puling i obejrzałam ciekawy filmik o leczeniu olejem łuszczycy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: vanilla (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 20 sie 2009 - 12:41:55

mi sie wydaje ze tak z przerwa to nie powinno sie robic

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Daniela (---.uznam.net.pl)
Data: 20 sie 2009 - 19:32:43

Prośba do Darka, żeby nie uciekał, bo już to nie jego problem. Ale żeby dalej to pilotował.Niedawno zostałam oskarżona przez jedną forumkowiczkę o kradzież praw autorskich. A to dlatego że starałam się pomagać, dzieląc się swoimi doświadczeniami. Pozdrowienia dla wszystkich

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: Darek (---.hsd1.il.comcast.net)
Data: 20 sie 2009 - 21:43:58

Witam !

Odpowidam Danieli - nie uciekam nigdzie. Kochani jestem nieco zajety, spie juz po 5 godzin na dobe i tak mi czasu na wszystko nie starcza (ale to nie z winy forum), poza tym mieszkam kawalek drogi od Polski i mam roznice w czasie 7 godzin, jak wy sie kladziecie spac, to ja dopiero mam wolne okienko smiling smiley Co do plukania, to jesli nie wytzrymujesz 30 minut to rob to 20 az sie nie przyzwyczaisz, "dobiegow" raczej nierob -tak jak pisze Vanilka. PAMIETAJCIE o czyszceniu jezyka, niech wam to nie umyka, to zwieksza skutecznosc samego pullingu i efektu detoksykacji organizmu. Zycze CIERPLIWOSCI a na efekty nie bedziecie musieli czekac latami smiling smiley Pozdrawiam serdecznie.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Oil Pulling - skutecznosc
Wysłane przez: vanilla (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 21 sie 2009 - 14:44:44

Darek, a Ty sam jaki rodzaj oleju uzywasz?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 123456789-->
Bieżąca strona: 1 z 9



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.