Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Neoral
Wysłane przez: Anna (---.broker.com.pl)
Data: 24 wrz 2005 - 22:51:16

Od tygodnia biorę Neoral widzę efekty.Czy brał ktoś może ten lek i jak długo trzeba go brać by mieć remisję .Chyba jestem optymistką.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neoral
Wysłane przez: markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 wrz 2005 - 00:25:16

bylo wiele o tym leku na tym forum , prosze uzyj wyszukiwarki , rozumiem ze bierzesz sandinum neoral ( nazwa handlowa ) czyli po prostu cyklosporyne , pamietaj o regularnej kontroli nerek ( badania moczu ) jak ja kiedys bralem to lekarz kazal mi dac do analizy zbiorke dobowa moczu raz na 2 tygodnie , powodzenia w leczeniu , i pamietaj to nie jest cudowny srodek , jezeli masz tylko luszczyce na skorze a nie stawy ( zalezy tez ile masz tego na skorze ) to takie wynalazki jak metotreksat czy cyklosporyna pozostawilbym na pozniej ( zawsze moze przypaletac sie stawowka ( odpukac w niemalowane smiling smiley )

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neoral
Wysłane przez: markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 wrz 2005 - 00:29:58

jeszcze jedno , proponuje odstawic wszelkie sterydy ( kazdy ci to powie ) i poswiecic troche czasu na smarowanie cygnolina ( obserwoj swoja skore) a wlasciwie to ile masz lat i jak dlugo zyjesz z luszczyca
kiedys lekaz na LZS przepisal mi mtx i metypred ( steryd doustny ) , ludzie NIE BIERZCIE TEGO , przez to cholerstwo 2 razy bylem w szpitalu ( w 3 miesiecznym odstepie ) tak mnie sialo, dziwne ale na mnie dobrze dziala jakis antybiotyk brany przez 10 dni , skutek jest lepszy niz po mtx ( plus smarowanie oczywiscie ) wiec pewnie jakis paciorkowiec we mnie siedzi i wywoluje stany odpowiedzialne za ujawnianie luszczycy ( teoria lekarza ) ale cos w tym jest
sorki za wyjscie poza temat

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neoral
Wysłane przez: markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 wrz 2005 - 00:30:45

chodzilo mi to ze sialo mnie po metypredzie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neoral
Wysłane przez: Anna (---.broker.com.pl)
Data: 25 wrz 2005 - 20:13:43

Na łuszczyce choruję prawie trzydzieści lat w tym od sześciu z rozpoznaniem łuszczyca stawowa.Obecnie biorę mtx +neoral i nareszcie widzę efekty.Wiem że to sterydy i to silne,już mi wszystko jedno.Szkoda mi tylko młodych ludzi bo ta choroba to naprawdę paskudztwo.Muszę poszukać tego wcześniejszego wątku,dzięki.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neoral
Wysłane przez: markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 26 wrz 2005 - 18:09:41

mtx i neoral to nie sa sterydy , neoral to cyklosporyna ( przeciw odrzucaniu przeszczepow ) a mtx to w chemiterapi stosuje sie w duzych dawkach

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neoral
Wysłane przez: Anna (---.broker.com.pl)
Data: 26 wrz 2005 - 21:11:46

Czy mam się cieszyć że to nie sterydy,czy to jeszcze coś gorszego.Fakt faktem że po neoralu widzę poprawę i to bardzo,wcześniej brałam sam mtx 10mg przez około dwa lata.Obecnie neoral 2x100 i mtx 5mg.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neoral
Wysłane przez: Anna (---.broker.com.pl)
Data: 26 wrz 2005 - 21:18:01

Jak długo można brać te leki bez szkody dla organizmu tz.mtx i neoral.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Neoral
Wysłane przez: markus (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 wrz 2005 - 18:06:04

nie chce cie anno wprowadzac w blad ale jednym z kryteriów ( tak mysle - nie jestem lekarzem ) sa wyniki badan : w przypadku mtx robi sie tzw proby watrobowe - jezeli wyniki sa zle ( tzn za wysokie ) to przerywa sie branie mtx , wtedy na szczescie wynik wracaja do normy ( watroba na szczescie sie regeneruje ), a w przypadku neoralu to kontrola nerek ( nie pamietam dokladnie nazwy parametru bo bralem to jakies 8 lat temu )( mysle ze akurat te informacje znasz bo bierzesz te leki, jesli nie to hmmmmm.....)
odnosnie sterydow - ich stosowanie powoduje szybkie nawroty , lepiej pomeczyc sie cygnolina i miec na dluzej spokoj , sterydy stosowane ne glowe np DERMOVATE w moim przypadku robily kask na glowie , teraz jak niczym nie smaruje ( natluszczam czasami ) jest lepiej niz w przypadku nawrotu po dermovate , ale.... kazdy organizm inaczej reaguje na okreslone leki, w szpitalu poznalem np ludzi ktorzy nie tolerowali cygnoliny ( po prostu palila ich niemilosiernie nawet w malych stezeniach) i oni mieli naprwde prze.......ne bo pozostaly im tylko leki doustne typu mtx , neoral lub neotigason, ale ile mozna to brac ,

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.