Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2
Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe???!!!
Wysłane przez: ZEN (82.160.13.---)
Data: 24 sie 2010 - 21:47:06

Pytanie tak jak w temacie. Proszę o naprawdę rzetelne odpowiedzi a nie Porady po fakcie typu: nie powinno sie stosować sterydów na skórę twarzy itp. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe???!!!
Wysłane przez: sisi (---.tktelekom.pl)
Data: 01 wrz 2010 - 20:40:09

miałam ten sam problem. nie chcesz żeby pisać, że nie powinno się stosować sterydów na skórę twarzy, ok, juz to wiesz więc tego nie rób. wg lekarza u którego byłam po tym jak dostałam posterydowego zapalenia można to jedynie łagodzic i czekać aż skóra sama się zregeneruje. uzywałam kremu specjalnego emolium, oilatum i okładów z rumianku który własciwie pomógł mi najbardziej. zeby pozbyc sie tego kłopotu raz na zawsze nigdy już nie używaj sterydów do delikatnej skóry a najlepiej wogole. może początkowo pomagają, ale później tylko szkodzą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe???!!!
Wysłane przez: Nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 01 wrz 2010 - 21:12:53

Ja tez mialam problem z twarza po sterydach pomoglam sobie mascia rumiankowa i cynkowa przemywalam tez twarz ziolami [kora debu ,skrzyp,dziurawec ]

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe???!!!
Wysłane przez: BIOARP (---.hypnet.pl)
Data: 01 wrz 2010 - 21:57:39

Witam

zwróć uwagę na krem naturalny z 25% ekstraktem uczepu trójlistnego

Krem naturalny z ekstraktem uczepu trójlistnego (25%) przeznaczony jest dla skóry podrażnionej, przesuszonej, zaczerwienionej. Jest produktem, który przeszedł kliniczne badania. Wysoki procent olejowego ekstraktu uczepu trójlistnego w składzie kremu pomoże usunąć stany zapalne, zaczerwienienie skóry i świąd. Odbuduje jej hydro-balans i siły ochronne, zwróci skórze jej elastyczność i jedwabistość.


Zastosowanie:
W stanach zapalnych skóry, AZS, łuszczyca, alergiach skórnych.
Składniki aktywne: ?Uczep trójlistny (Bidens Tripartita Extract) - zawiera karoten, witaminę C , garbniki, flawonoidy . Aktywnie usuwa stany zapalne i świąd skóry.
?Szałwia ( Salvia Officinalis ) ? wpływa na skórę tonizująco, napina ją.
?Oman wielki (Inula Helenium) ? oczyszcza pory, lekko wybiela i wygładza skórę.
?Arnika górska (Arnica Montana Flower Extrakt) - używana na wszelkie wysypki skórne jak również na inne zapalne problemy skóry.

Strona sklepu www.bioarp.pl

pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe???!!!
Wysłane przez: ZEN (82.160.13.---)
Data: 05 wrz 2010 - 15:01:19

Dzięki wielkie za odpowiedzi smiling smiley mam nadzieję że coś z tego pomoże.... ehh oby oby oby

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez pudry???!!!
Wysłane przez: ZAZU (---.lan-177.netconnect.pl)
Data: 18 lip 2011 - 22:18:40

Nova Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ja tez mialam problem z twarza po sterydach
> pomoglam sobie mascia rumiankowa i cynkowa
> przemywalam tez twarz ziolami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Retongue sticking out smileyomóżcie!Gdy byłam bardzo młoda poparzyłam skóre twarzy.Odtąd bardzo się wstydziłam i ukrywałam ją pod grubą maską z pudrów.Mam juz dośc.Jak choć troche zregenerować skóre na twarzy?
Wysłane przez: ZAZU (---.lan-177.netconnect.pl)
Data: 18 lip 2011 - 22:23:49

Nova Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ja tez mialam problem z twarza po sterydach
> pomoglam sobie mascia rumiankowa i cynkowa
> przemywalam tez twarz ziolami

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe???!!!
Wysłane przez: ps (---.kotun.arxnet.pl)
Data: 19 lip 2011 - 20:53:29

Witam, polecam krem firmy svr xerialine...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe???!!!
Wysłane przez: patti (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 lip 2011 - 19:10:07

ja polecam PILARIX
Celem tego kremu jest właśnie regeneracja skóry po stosowaniu maści sterydowych.
Ja stosuję go na zmiany na twarzy, choć nie miałam posterydowego zapalenia skóry. Ale sporadycznie stosuję Elocom na twarz i na wszelki wypadek co jakiś czas używam Pilarix. Jest stosunkowo niedrogi,o neutralnym zapachu.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe??utografpl!!!
Wysłane przez: iwona (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 22 cze 2015 - 10:23:02

Ja mialam przepisywana masc Elocom przez prawie dwa lata na cale cialo cierpie juz bardzo dlugo i mimo iz w dzien skora jest lepsza w dzien to po nocy przez posciel sie pogarsza.Dostalam skierowanie do szpitala to p.dr.chciala przepisyac mi jeszcze mocniejsze i wieksza dawke sterydow do zazycia,przerazilam sie i nie zgodzilam sie zostac.Lecze sie sama i jest duzo lepiej.Pije szalwie i rumianek,nawilzam kremem dexeryl super jest,calmapherol no i oczywiscie jem duzo warzyw,nie jem slodkiego,ani tez pszennego chleba i makaronu,dobry jest tez sudokrem jak bardzo swedzi mnie skora usmierza.Zycze duzo zdrowia.Ja czekam na wyzdrowienie,bo mam cla skore od stop do glowy.Ale efekty sa.Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe??utografpl!!!
Wysłane przez: emilia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 25 lip 2016 - 21:07:52

Witam. Dwa miesiące temu zrobiłam maseczkę nawilzajaca na twarz i zostawilam na noc do wchłonięcia...I to był błąd za który pokutuje...basenem dnia miałam ekstremalne przesuszenie i sciagniecie twarzy, aż ciężko było nią ruszac...różne kremy Stosowalam i nic. Poszłam do dermatolog i przepisał a mi masc okulistyczna dexamytrex, niby mała ilość sterydu bo to stosuje się do oka. Stosowalam na cala twarz 3 dni, tak jak kazała lekarka...zeszło te zapalenie skóry ale powstał obrzek twarzy...potem bralam clatra, leki moczopedne i niby zeszło ale teraz z kolei mam nie swoją skórę. ..jakby mi się poluzowalo, jest wiotka,obwisla, rozmiekla, nadmiernie miekka i ruchliwa, jakby mi latala...jestem załamana bo to jest okropny dyskomfort...boje się ze to zostanie...czy jest coś co mogłoby pomoc?żeby odbudowac ta skore? Picie oleju lnianego? Wit.c lewoskretnej? Jakieś kremy? Retinol? Zabiegi? Proszę o pomoc...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe??utografpl!!!
Wysłane przez: N (193.106.129.---)
Data: 26 lip 2016 - 05:34:03

Okłady z ziół kora dębu,dziurawiec,skrzyp,jałowiec,zaparzyć razem a potem nawilżyć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe??utografpl!!!
Wysłane przez: emilia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 lip 2016 - 08:22:09

Dziękuję bardzo za informacje...jestem załamana ta twarzą bo skora jest cienka,jakby sie jej struktura rozregulowala i pod skora nierownosci...normalnie jakby mi w okolicach oczu scieniala i oczy mam jakby zapadniete i obwisla skore przy ustach...okropne uczucie...juz 3 - ci miesiąc to trwa...I temu moje obawy ze tak zostanie...Sterydy to zło...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe??utografpl!!!
Wysłane przez: emilia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 lip 2016 - 08:32:04

Dziękuję bardzo za informacje..juz nie mam siły z ta twarzą.trwa to już prawie 3-mce a czuje jakby bardziej mi się robiła rozlazla i rozciagnieta ta skora no i cienka szczególnie okolice oczu które jakby się zapadły...juz nie wspomnę o zmarszczkami i nierownosci ach skory jakie mi się porobiły...I że niby 3-dniowe smarowanie sterydowa mascia i to w dodatku okulistyczna jest bezpieczne...Ci lekarze to porazka...każdy organizm i skora inaczej reaguje...a oni to każdemu by przepisywali sterydach bo to synkowi załatwia sprawę...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe??utografpl!!!
Wysłane przez: balbina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 lip 2016 - 08:35:13

Witam. Ja tez mam przeboje ze skórą twarzy po kilkudniowy stosowaniu sterydoqej masci ma twqrz i tez czuje jakby była cieńsza i rozmiekla...jakby tam się coś w głębi z nią porobilo...boje się żeby to zeszło. ..lekarz nic nie widzi oczywiście. ..
Długo Wam zajęło doprowadzenie skory do ładu i czy w ogóle to możliwe żeby się odbudowal a i zagościła i napięta była? Bo moja jest sflaczala...jest mi strasznie źle z ta twarzą

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe???!!!
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.com.pl)
Data: 27 lip 2016 - 16:27:16

Ja smarowałem twarz sterydami przez dość długi okres i nabawiłem się w końcu posterydowego zapalenia twarzy. Cholernie długo walczyłem, żeby doprowadzić policzki do właściwego wyglądu.
8 m-cy mi to zajęło i przez ten cały czas smarowałem je maścią Elocom. Pomogło, ale to długie i żmudne leczenie. Także odradzam stosowanie sterydów na twarz.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe??utografpl!!!
Wysłane przez: N (193.106.129.---)
Data: 27 lip 2016 - 18:54:24

balbina Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam. Ja tez mam przeboje ze skórą twarzy po
> kilkudniowy stosowaniu sterydoqej masci ma twqrz i
> tez czuje jakby była cieńsza i rozmiekla...jakby
> tam się coś w głębi z nią porobilo...boje
> się żeby to zeszło. ..lekarz nic nie widzi
> oczywiście. ..
> Długo Wam zajęło doprowadzenie skory do ładu i
> czy w ogóle to możliwe żeby się odbudowal a i
> zagościła i napięta była? Bo moja jest
> sflaczala...jest mi strasznie źle z ta twarzą

Okładami z wyżej wymienionych ziół do dwóch tygodni mi to zajeło nie wiecej.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe??utografpl!!!
Wysłane przez: emilia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 27 lip 2016 - 19:39:55

8 miesięcy to trochę czasu ale ważne ze się udalo smiling smiley ja to coś czuje ze to grubsza sprawa i ze to siedzi głębiej ze tak powiem ze mi zniszczyło tak jakby strukturę skóry bo czuję jakby ubytek tkanek pod skora,nie równomiernie rozłożenie tłuszczu czy jak...juz sama nie wiem jak to określić...poprostu wiotka opadajaca skora jak u starszej Pani a mam 29 lat...I tak sobie myślę czy takie oklady mogą aż tak pomoc...może w zależności od tego kto jakie miał dolegliwości po ty masciach...bo z reguły wszyscy maja sucha skore a moja jest miękka gładka ale aż nadto...ech okropne to wszystko...

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe??utografpl!!!
Wysłane przez: N (193.106.129.---)
Data: 27 lip 2016 - 21:02:54

emilia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> 8 miesięcy to trochę czasu ale ważne ze się
> udalo smiling smiley ja to coś czuje ze to grubsza sprawa i
> ze to siedzi głębiej ze tak powiem ze mi
> zniszczyło tak jakby strukturę skóry bo czuję
> jakby ubytek tkanek pod skora,nie równomiernie
> rozłożenie tłuszczu czy jak...juz sama nie wiem
> jak to określić...poprostu wiotka opadajaca
> skora jak u starszej Pani a mam 29 lat...I tak
> sobie myślę czy takie oklady mogą aż tak
> pomoc...może w zależności od tego kto jakie
> miał dolegliwości po ty masciach...bo z reguły
> wszyscy maja sucha skore a moja jest miękka
> gładka ale aż nadto...ech okropne to wszystko...


Jak nie sprawdzisz to się nie przekonasz ja miałam zniszczoną skóre po 5 latach sterydów,wyglądała podobnie dopiero ktoś dał mi skład i zastosowałam maści już sama dołożyłam rumiankowa i cynkowa do tej pory okresowo używam ale rzadko.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Jak wyleczyć skórę twarzy zniszczoną przez maści sterydowe???!!!
Wysłane przez: Don Jon (184.75.221.---)
Data: 28 lip 2016 - 01:57:49

U mnie bardzo dobrze się sprawdza krem na trądzik różowaty. Nie dosyć, że łagodzi skutki stosowania sterydów, to na dodatek trochę podlecza łuszczycę twarzy. Są dwa rodzaje; na noc i na dzień z filtrem 15. Polecam opcję nr 2, bo nocny jakoś kiepsko nawilża. Dzienny stosuję od pół roku i jestem zachwycony, bo zniknęła łuszczyca między skroniami i w okolicach brwi. Przestaję stosować i znów wyłazi. Ten http://www.ceneo.pl/37150526

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: 12-->
Bieżąca strona: 1 z 2



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.