Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
całe życie myślałam, że to łuszczyca
Wysłane przez: oliczka (---.autocom.pl)
Data: 05 lis 2005 - 10:00:47

Kochani. Całe życie lekarze dermatolodzy przekonywali mnie że mam łuszczycę. Wysypy miałam głównie na dłoniach, troszkę na nogach. Nigdy nikt nie zlecił mi wykonania badań histopatologicznych czyli wycinku zmienionej skóry. Wreszcie zupełnie inna pani dermatolog skierowała mnie na wycinek. Zrobiłam go i wynik jest : egzema.
Czy egzema to to samo co łuszczyca? Tyle lat ponad 20 lat leczyłam się na łuszczycę, hyłam o niej przekonana, a tu nagle egzema. Czy to to samo albo coś podobnego?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: całe życie myślałam, że to łuszczyca
Wysłane przez: Redshirt (---.icpnet.pl)
Data: 05 lis 2005 - 10:41:40

Egzema jest chorobą skóry, podrażnieniem charakteryzującym się czerwoną, łuszczącą się skórą, czasami pękającą lub z bąblami. Jest bardzo swędząca, a drapanie uszkadza wrażliwą skórę i powoduje eskalację problemu, więc jest ważne dla ludzi w egzemą, aby starali zostawić swędzące miejsca w spokoju.

Jeżeli egzema ma podłoże alergiczne (atopowe), jest określana jako atopowe zapalenie skóry...

Jak widzisz, to dosc podobna chorobasad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: całe życie myślałam, że to łuszczyca
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 06 lis 2005 - 14:43:20

ale oliczka ma egzeme, a nie luszczyce skat ma widziec podobienstwo
wszyscy lekarze przechodza przechodza etapy nauki i praktyki
moim zdaniem skromnym przez moja chora skore przeszlo i ogladalo tylu adeptow pszyszlych lekarzy ze w glowie nie miesci mi sie ,aby postawic
prawidlowa diagnoze nie potrafil lekarz ,a maja caly arsenal laboratoryjny
oliczka mialas pecha iz trafilas na lekarza dopiero po 20 latach

ps ja mam luszczyce i co jakis czas jestem w szpitalu i tam mnie ogladaja
studenci medycyny i to prawie od 20 lat:-(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: całe życie myślałam, że to łuszczyca
Wysłane przez: oliczka (---.autocom.pl)
Data: 09 lis 2005 - 21:33:50

Dziękuję wam za odpowiedzi. Tak, naprawdę ciężko teraz o dobrego dermatologa. A robiliście sobie wycinki skóry do badania, żeby upewnić się w 100% że to łuszczyca?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: całe życie myślałam, że to łuszczyca
Wysłane przez: ARLINA (---.icpnet.pl)
Data: 10 lis 2005 - 19:02:13

No właśnie czy każdy jest tu pewien , że ma łuszczycę ? Komu nigdy nie badano skóry laboratoryjnie i do tego nie występuje łuszczyca w rodzinie ? Czy są tu takie przypadki ?

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: całe życie myślałam, że to łuszczyca
Wysłane przez: karusia (---.man.bydgoszcz.pl)
Data: 10 lis 2005 - 19:14:04

Kilka lat temu tez robilam badanie histopatologiczne. Wycieli mi kawalek skory i jak dostalam wynik to nie wiedzialam czy mam sie smiac czy tez plakac. Wynik byl taki ŁUSZCZYCA ???? i tyle dowiedzialam sie z tego wyniku

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.