Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
potrzebuje waszej porady
Wysłane przez: Bea (---.armasan.pl)
Data: 08 lis 2005 - 14:41:30

Witam,
Mam swedzenie ( szczypanie)głowy juz od 2 miesięcy. Głowa jest czysta, bez zaczerwien, strupów. Byłam u dermatologa , który na kolejnej wizycie stwierdzil, że moj organizm sam wywoluje takie dolegliwosci i na pewno nie jest to uczulenie ani choroba skóry. Jakas choroba cywilizacji, stres itd Przepisal mi Dermovate. Przyznam, ze boje sie to zastosowac . Naprawde potrzebuje porady bo juz nie wiem co robic.

Bea

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: potrzebuje waszej porady
Wysłane przez: Ela (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 08 lis 2005 - 16:12:46

Ja też bałabym się stosować Dermovate na czystą skórę.
Nie wiem co dolega Twojej skórze, ale ja też miewam swędzenia bez widocznych powodów. Z tym, ze na brzuchu i nogach. Ktoś mi kiedys powiedział, że mam skóre przesuszona. Używam wiec wtedy balsam np. oliwkowy lub bawełniany Ziaji i mam po tym spokój.
Tu na forum ktos pisał, że na głowie smaruje kremem do stóp przesuszonych (ten z mocznikiem i olekiem herbacianym) dr Eris.
Sprobuj pójść tym tropem, może Ci coś pomoże.
Pozdrawiam i życzę sukcesu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: potrzebuje waszej porady
Wysłane przez: piotr (---.icpnet.pl)
Data: 09 lis 2005 - 17:23:50

na samo swedzenie bym tego nie stosowal

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: potrzebuje waszej porady
Wysłane przez: Bea (---.armasan.pl)
Data: 09 lis 2005 - 19:48:37

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Moja skóra chyba nie jest sucha bo od skóry włosy bardzo mi sie przetłuszczają, dosc czesto myję głowę co przynosi mi ulgę ale to swedzenie jest bardzo denerwujące.
To jakas dziwna choroba.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: potrzebuje waszej porady
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lis 2005 - 12:19:30

A właśnie... Wiecie może jak poradzić sobie ze swędzeniem....? Ja nad nie panuje i rozdrapuje sobie te plamki do krwi mimo,że cały czas myśle,żeby tego nie robić... Przyjaciele mnie pilnują ale i tak ciągle się drapie jakby działo się to poza moja wolą.... Zna ktoś jakiś patent na to? Prosze bo zaraz oszaleje.....;(

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: potrzebuje waszej porady
Wysłane przez: magda (80.50.250.---)
Data: 11 lis 2005 - 18:08:59

ponoc uczucie swiadu ma scisły związek z układem nerwowym...stresy więc mogą nasilac swędzenie...niestety oprócz rady żeby się nie denerwowac i nie stresowac lub inaczej umiec odreagowac stresy nie mam innej rady....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: potrzebuje waszej porady
Wysłane przez: sabi (212.244.155.---)
Data: 13 lis 2005 - 19:46:00

hej !! Tez mialam taki problem swedzenie i to okropne ale jak narazie mam spokoj dobrze na mnie dziala balsam do ciala Garnier do bardzo suchej skory moze i wam pomoze pozdrawiam pa smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: potrzebuje waszej porady
Wysłane przez: do Julki (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 13 lis 2005 - 21:13:03

Słońce wiem ze łatwo gadać trudniej zrobić ale nie drap tej głowy bo nim się spostrzezesz pozbedziesz sie włosów. Wiem jak to jest : dopóki nie widać , dopóki jest czym zasłaniać to się drapiesz bo to uspokaja. Wyobraż sobei siebie łysą, mi od razu pomogło jak tylko zobaczyłam ze z tyłu głowy coś nei tak się robi. uwierz mi i przestań sobei szkodzić zanim będzie za pózno. No a poza tym musisz koniecznie zrobić coś zeby nei swędziało i pozbyć się -plamek.jesli nic nei pomoze to trzeba się zgłosić do psychologa bo to moze być nerwica natręctw, paskudne swiństwo ale wyleczalne. Powodzenia

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: potrzebuje waszej porady
Wysłane przez: Julka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 14 lis 2005 - 11:40:47

Buuu... no właśnie ja drapie sie ostatnio przede wszystkim przez sen a do psychologa jestem umówiona,zeby nauczyc sie radzić ze stresem ale mam nadzieje,że zadne swiństwo typu nerwica natrętstw mi nie wyjdziesmiling smiley

Dziekuje wam bardzo za rady-postaram sie zastosować:-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: potrzebuje waszej porady
Wysłane przez: robi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 15 lis 2005 - 18:15:08

mam teraz isc do wojska czy chorujac na łuszczyćę pujdę(ja tam wcale niechce) nie mam za dużo plam na ciele więc postanowiłem sie nie smarować

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: potrzebuje waszej porady
Wysłane przez: Bakus (---.broker.com.pl)
Data: 15 lis 2005 - 19:40:02

Łuszczyca jest na wykazie chorob zwalniajacych ze sluzby wojskowej...Idz do swojego lekarza i niech wypisze Ci od kiedy chorujesz....i oczywiscie ze chorujesz na Luszczyce...dobrze robisz ze sie nie leczysz bo na komisji lekarskiej warto to pokazac...ja tak zrobilem... i mam spokoj...moge spokojnie pracowac bez obawy ze mnie Armia zgarnie...pozdrawiam...

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.