Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 23 sty 2006 - 13:18:18


Dzięki Wam wielkie, naprawdę sądze że w Naszym przypadku to ważne żebyśmy dzielili się swoimi ,, patentami,, na ten problem....

Ja np. jak miałam to mydło w mazi... to wkładałąm sporą część do słoika i zalewałąm go bardzo ciepła wodą zamykałam słoik i poptrząsając zrobiłam sobie taki niby szampon.....

Jarku, pozdrów Lublin... to w zasadzie tez częściowo moje miasto, może poproszę moich znajomych o kupno tego mydła u Was i o przysłanie....
Czy to jest na tej ulicy na której jest klinika dermatologii ? (Radziwiłłowska... o ile pamietam jeszcze nazwy ulic) ??? Powiedz mi prosze jaki jest koszt i jak to się kupuje? Na wage na pudełka, wiaderka... ??

Mnie kiedyś pan profesor, wiekowy człowiek z tejże kliniki ( jak zaczynały sie moje problemy i nikt nie diagnozował tego jeszcze jako łuszczycy... ) 10 lat temu, kazał leczyć mi to tylko myciem codzienym głowy w szarym mydle...
No i uciekłam z krzykiem z tamtąd.....

I dziękuję za cenne i rzeczowe rady... widze ze tez Cię nie oszczędza nasza wspólna koleżanka Ł..ucja..;-)

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 23 sty 2006 - 13:21:04


Do : Ona

dziwię sie że lekarz Cię tak męczył z maścią Daivonex, przecież ten lek występuje w postaci lotio..... aplikuje sie z buteleczki i nic nie tłuści...

Na mnie nie działa ... ale skoro Tobie pomagało, może warto zapytać lekarza czy nie mógł by Ci dać postaci przyjemniejszej do zmywania....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 24 sty 2006 - 02:16:37


Czyżby to były juz wszystkie porady na ten temat ???

sad smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: jacek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 24 sty 2006 - 03:55:47

najbardziej sprawdzony srodek to plyn do mycia naczyn pozdrowienia wszystkim luszczykom

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Jarek (62.233.192.---)
Data: 24 sty 2006 - 09:24:11

Cześć Aga, apteka znajduje się przy ulicy Staszica lub bardzo dobrze zaopatrzona apteka przy ulicy Fabrycznej tuż obok sklepu komputerowego RETURN. A co do tego wiekowego profesora z kliniki to facet nazywa sie Urban i jest jednym z najlepszych w dziedzinie leczenia łuszczycy a to co powiedział o szarym mydle sprawdza sie po dziś .

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: ona20 (80.54.0.---)
Data: 24 sty 2006 - 19:30:24

ja mam tylko oliwke salicylowa i plyn elocom i szampon raz dziennie normalnie to zmywa bez zadnego ale. jesli natomiast ktos stosuje tluste masci na glowe to tydzien czasu szamponem. nie ryzykowalabym uzywajac plynu do myxcie naczyn, przeciez to ulny srodek chemiczny ktory pewnie tylko dodatkowo podraznia i tak juz chora skore. predzej juz moze tpo mydlo tak jak tu pisza jak cos.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 24 sty 2006 - 22:33:22


Witaj Jarku, dziękuję bardzo za info... dam zadanie znajomym...
wiesz.. nei wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś co do pana Profesora...
z całym szacunkiem... ja mam świadomosć że szare mydło ma pewne właściwości odkarzające ... w końcu używa się go leczniczo w przypadku wrastających paznokci...

Ale głowa z łuszczycą... co prawda z małymi zmianami.... sądzę że samo mydło jako lek.. to ciut za mało....

Z resztą dermatolodzy z Szaserów i Wołoskiej .. byli bardzo zdziwieni .... a to modzi ludzie .. ale po doktoratach...

A swoją drogą ... widocznie tak miało być, lekarka miała mnie wtedy połozyc na oddział, on mnie zniechęcił do tego... i niedługo po tym .. zmieniłam pracę i przeniosłąm się do Wawy.... Co komu pisane.... smiling smiley

dziękuję tak czy inaczej za info o tym mydle.. bo byłam w desperacji..smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Basia (---.ladek.pbsi.pl)
Data: 25 sty 2006 - 00:10:52

aGa ja stosowałam do mycia bardzo tłustych maści mydło potasowe to taka
mazia i robiono mi je w aptece według recepty lekarza doskonale zmywało maśc i jeszcze działało leczniczo ale to było kilka lat temu a teraz nie wiemczy to mydlo jeszcze robią musisz zapytać w aptece.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 27 sty 2006 - 20:41:32


Basiu, a masz może recepturę tego mydła ?
Mój lekarz nic takiego nie chciał mi dac .. coś amrudziła itp.. odniosłam wrażenie że nie wie o czym mówiłam ....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Basia (---.ladek.pbsi.pl)
Data: 27 sty 2006 - 22:08:00

aGa pytałam w aptece niestety juz nie robia tego mydła nie mają komponentów. przynajmniej w Lądku. Niestety nie mama receptury,
ale zapytam moją dermatolog może coś bedzie wiedziała. To dam znać na forum. Pozdrawiam.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Ewcia (213.155.185.---)
Data: 28 sty 2006 - 19:40:47

ja wlasnie zaczelam to stosowac i nie mam problemow z umyciem glowy.
stosuje polytar liqiud no i potem odzywke zeby mozna bylo rozczesac wlosy
pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: szun (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 28 sty 2006 - 21:16:17

jestem przekonany dla nas do mycia tylko szare i parafina ciekla po oleju salicylowym na owlosiona
oczywiscie dotyczy to wielkich zmian

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 29 sty 2006 - 02:49:16

Basiu,
dzięki że sprawdzałaś w aptece.
Gdyby Twoja dermatolog była taka miła i zdradziła recepturę ...
Wiesz... ja muszę nasmarować głowe maścią ( salicylowo-siarkową) robiona na wazelinie a póżniej to zmyć ... bo na głowie mam teraz jedną wielką skorupę . W zasadzie nie ma kawąłka zdrowej skóry sad smiley


Szun, czy parafinę ciekłą dostane w aptece ???

chyba najpierw zaopatrze się w różne wskazane przez Was sposoby a póżniej zacznę eksperymenty...

Natomiast raczej nie zdecyduję sie na próby z płynem do mycia naczyń.. . Może to i zmywa tłuszcz, ale sądze ze jeszcze bardziej podraznia i tak chorą skórę głowy....

Ale czekam n Wasze wieści...

I dziękuję ze piszecie...

Buziaki dla pobratyńców w niedoli smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: Pałka (---.kolornet.pl)
Data: 29 sty 2006 - 15:46:59

Nieznosze maści tego typu winking smiley Ale zmywam takim sposobem że 3 razy myje włosy mydłem i na koncu raz szmaponem grinning smiley

Pozdrwiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 29 sty 2006 - 23:05:21


Wiecie,

ale poprzednim razem po szpitalu, kiedy zmywałam te maści to zeszła mi cała skorupa z głowy.. widok był koszmarny , zreszta uczucie odchodzenia tej skorupy tez było straszne...

Ale najgorsze jest to , że razem ze skorupą straciłam jakąś 1/4 wszystkich włosów.... wyczesałam a w zasadzie wyjęłam reklamówkę włosów....

Czy Wam tez tak wychodzą włosy w trakcie zmywania ?

Dobrze że zawsze miałam wiecej niż ustawa przewiduje to inni nie zauwazyli, ale ja czuję i widzę jak mam ich teraz mało....

Boję sie że następnym razem tez mi tak wylezą....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aśka 16 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 sty 2006 - 14:04:31

droga edyto tez myje tak glowe i to rano przed szkola i wystarczy do startego szarego mydla dolac wody i zagotowac. a potem wlac do miski (od razu po ugotowaniu) i zalac zimna woda tak zeby nie parzyla ale byla ciepla. wystarczy umyc w tym glowe 1 raz (ale porzadnie i woda z mydlem musi byc goraca) a potem zwyklym szamponem ze 2 razy i to powinno wystarczyc. Mi to swietnie domywa glowe. winking smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aśka 16 (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data: 30 sty 2006 - 14:08:34

droga ago tez myje tak glowe i to rano przed szkola i wystarczy do startego szarego mydla dolac wody i zagotowac. a potem wlac do miski (od razu po ugotowaniu) i zalac zimna woda tak zeby nie parzyla ale byla ciepla. wystarczy umyc w tym glowe 1 raz (ale porzadnie i woda z mydlem musi byc goraca) a potem zwyklym szamponem ze 2 razy i to powinno wystarczyc. Mi to swietnie domywa glowe. winking smiley


Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: ewelina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 sty 2006 - 16:02:01

tez mialam ten problem umyj glowe polytarem potem jajko potrzymaj to 5min. i zmyj na koniec pianka do włosów

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: MLODY (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 30 sty 2006 - 16:19:20

UWIERZCIE MI ZE SWIETNI DZIALA OLEJ ROSLINNY TAKI ZWYKLY UZYWANY DO SMAZENIA smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: maści salicylowo/siarkowe - jak to zmywać z włosów
Wysłane przez: aGa (---.chello.pl)
Data: 31 sty 2006 - 02:07:35


Ewelina,

czy dobrze rozumiem ? na te złażace strupy stosuję Polutar.. myję głowę , spłukuję. Co trzeba zrobić z tym jajakiem i w jakim celu ?
Napisałaś że na konie cmam to zmyć pianka do włosów..???
Wiesz pianka do włosów mnie kojarzy się .. z czymś do ukłądania, co usztywnia włosy....

Proszę podaj przepis .. wiesz ... jak niekumatej .....

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--12345-->
Bieżąca strona: 2 z 5



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.