Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 10 lut 2015 - 07:02:09

Nigdy nie miałem zastrzyku na łuszczycę. No, ale tobie zwoje nie działają, więc masz prawo pomylić osoby, do których piszesz.

I nie twierdzę, że wiem więcej od ciebie. Twierdzę, że za dużo gadasz i wszystkich wkurwiasz, w tym mnie.

I nie twierdzę, że medycyna naturalna nie działa. Pewnie, że działa i sam z niej korzystam.

Za to twierdzę, że ziej nie potrafi odnieść sie do własnych słów. Nakłamał wiele w tym wątku i pytany o te kłamstwa unika odpowiedzi.
DLATEGO TWIERDZĘ, ŻE ZIEJ TO OSZUST!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: Helena Branicka (---.146.rev.vline.pl)
Data: 10 lut 2015 - 11:01:55

Dzień dobry.
Wracając do początku - do diety. W łuszczycy z diety nie można żartować, bo to jeden z ważniejszych czynników (przyczyn) choroby. Nie wszystkich dotyczy ale przeważającej większości. Dużo też zależy od wieku i trybu życia chorego. Znam przypadki (zakończone sukcesem) stosowania bardziej rygorystycznej diety niż to opisał "Say131". Łuszczyca to nie jest choroba dla "kucharzy i smakoszy" (tych, którzy lubią sobie dogadzać). W łuszczycy nie jesteśmy "wszystkożercami" (jak pisze dermosynek) - jesteśmy "małożercami", a nawet "monożercami" (często nadają się tylko nieliczne, pojedyncze produkty). Nie możemy jeść wszystkiego i tego samego co zdrowi ludzie czy nasi współdomownicy, bo inaczej nie damy rady ze skórą.

Ale też nie ma co robić tragedii, popadać w czarną rozpacz. Nie żyjemy po to, żeby jeść - jemy po to, żeby żyć. Jest wiele chorób genetycznych (nieuleczalnych), które ściśle zależą od diety - jak choćby fenylokotenuria czy mukowiscydoza. Gdyby tym chorym zaproponować zdrowie - za dietę, wzięliby taką zamianę w ciemno, zgodziliby się na każde wyrzeczenia. W łuszczycy na szczęście jeszcze cokolwiek daje się zjeść.

Ludzie zupełnie zdrowi (bez łuszczycy) też muszą właściwie się odżywiać, dbać o dietę, w przeciwnym razie czekają: miażdżyca, cukrzyca, choroby układu krążenia, nowotwory. Żywność, jedzenie to śmiertelna choroba przenoszona drogą pokarmową (tak by powiedział Krzysztof Zanusssi). Kroplówka, o której pisze (żartobliwie) "Marrgott" nie jest rozwiązaniem, bo to przecież też pokarm.

Właściwa dieta może wiele pomóc, nawet zdziałać cuda. Zła będzie utrwalać, powiększać łuszczycę. Sposób, w jaki odżywia się dermosynek jest przykładem złej diety, stąd m.in. jego kłopoty ze zdrowiem. (Głodówka, weganizm, wegetarianizm to nie jest dobry pomysł na łuszczycę). Trudność polega też na tym, że dieta nie jest jedynym czynnikiem w łuszczycy, dlatego wiele prób, eksperymentów kończy się niepowodzeniem.

Nie warto wykonywać kosztownych badań (są często bezwartościowe, niemiarodajne). Najlepiej odstawić na kilka miesięcy niektóre produkty (całe grupy produktów) i obserwować zmiany na skórze. To nie są jakieś nadzwyczajne poświęcenia.
Pozdrawiam
Helena

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 10 lut 2015 - 11:38:44

Wiesz Helena, jak nie nakłaniasz do zakupu książki, to naprawdę przyjemnie się Ciebie czyta.
I choć jak zwykle brakuje mi trochę konretów, to w zasadzie zgadzam się z Tobą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 10 lut 2015 - 12:52:22

To zdaje się było do mnie nie do zeja
cyt
Sławek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> N-basia ty nie możesz chodzić do rzeźnika. Z
> resztą w ogóle nie możesz nigdzie chodzić,
> zapytaj swojego guru zieja, on ci powie. Zarażasz
> i nie możesz się z nikim kontaktować.
> Kto wie, może nawet razem z ziejem zarażacie
> przez internet tongue sticking out smiley
II cyt
Wysłane przez: Sławek (---.satfilm.net.pl)
Data: 09 lut 2015 - 16:10:00

No ale smarujesz się maścią na zarażanie, więc po części się z nim zgadzasz



Wysłane przez: Sławek (---.play-internet.pl)
Data: 10 lut 2015 - 04:25:07

A ty Baśka tak jak i ziej, razem psioczycie na cały system farmaceutyczny. Ciekaw jestem tylko ile razy z ich usług korzystałaś. Ile to razy byłaś w aptece...ile razy sama lub z dzieckiem byłaś u lekarza...a teraz nic tylko kartel farmaceutyczny, takie masz o służbie zdrowia zdanie. Lekarze są według ciebie chuja warci? To powiedz im to następnym razem jak pójdziesz po zwolnienie, lub chociaż po antybiotyk!

Robisz z siebie N-baśka pustaka. Tak dokładnie, zachowujesz się jak pustak, bo wierzysz ślepo we wszystko co ci ziej mówi. Dokładnie tak samo jak niedawno ci rodzice, co z własnym dzieckiem do znachora chodzili. I efekt taki, że dziecko nie żyje
.................................................


jak i następne których nie będę przenosić
Gadam tyle ile mam potrzebę,to forum publiczne i każdy może do woli co go boli, co niektórzy też dużo gadają czym mnie wkurzają i co mam im to wytykać,
wkurzam cię nie czytaj mnie proste jak budowa cepa.
Każdy ma swoje teorie,swoje spojrzenie na chorobę i ma do tego prawo, tak jak ty do swoich,tak zej do swoich,jak i ja do swoich.
Jeśli chcesz konkretnych odpowiedzi,dyskutuj a nie obrażaj,.....................

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: owszem (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lut 2015 - 14:59:28

N-basia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Staram się kupować mięcho z w miarę
> sprawdzonych źródeł
> nie z supermarketu
>
> Badania wykonuje się na zlecenie kogoś,i ważne
> kto za te badania płaci,dla tego one będą z
> korzyścią.

Warzywa i owoce raczej nie zawierają hormonów wzrostu albo rtęci. Ale nie w tym rzecz.

Rozumiem, że za 'Twoje" badania płaci np. lobby rzeźnickie - ci mają oczywisty interes. Ale jaki interes przyświecał przez lata lekarzom czy dietetykom? I jaki rzekomy interes sprawia, że dziś już nie tak prędko łapią się za głowę, kiedy usłyszą, że ktoś nie je mięsa? Dokąd zajdziemy, powtarzając (nie swoje zresztą) opinie nt. nieistnienia niezależnych badań?

Heleno/Heleno Branicka-
nauczcie się Panie czytać proste zdania ze zrozumieniem. Napisałem, że człowiek jest wszystkożerny jako taki (w odróżnieniu od np. kotowatych), nie w jakimś szczególnym kontekście. A czy w przypadku akurat łuszczycy to dobrze, czy źle to sprawa indywidualnej oceny. Jestem jednak przekonany, że i w tym kontekście "mięsożerność" ma dość pospolite - i wątłe - podstawy.
Proponuję też lepiej obmyślać taktykę dyskredytacji. Mam na myśli słodycze, o których wspomniałem - nie napisałem, że się nimi odżywiam (czy np. opcja spożywania-od czasu do czasu- po dostatecznym okresie wykluczenia z diety, by przekonać się czy przyczyniają się u nas do stanu skóry, nie istnieje?). Apeluję o wdrożenie drobnych procesów myślowych.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 10 lut 2015 - 15:31:49

przez: owszem (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 10 lut 2015 - 14:59:28

N-basia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Staram się kupować mięcho z w miarę
> sprawdzonych źródeł
> nie z supermarketu
>
> Badania wykonuje się na zlecenie kogoś,i ważne
> kto za te badania płaci,dla tego one będą z
> korzyścią.

Warzywa i owoce raczej nie zawierają hormonów wzrostu albo rtęci. Ale nie w tym rzecz.

Rozumiem, że za 'Twoje" badania płaci np. lobby rzeźnickie - ci mają oczywisty interes. Ale jaki interes przyświecał przez lata lekarzom czy dietetykom? I jaki rzekomy interes sprawia, że dziś już nie tak prędko łapią się za głowę, kiedy usłyszą, że ktoś nie je mięsa? Dokąd zajdziemy, powtarzając (nie swoje zresztą) opinie nt. nieistnienia niezależnych badań?





Tak warzywa zawierają za to pestycydy na które od dawna mam alergie smiling smiley
Ja nie potrzebuje badan,tymi się nie najem smiling smiley
Jaki interes przyświeca lekarzom itp np.cholesterol ponoć rośnie po jedzeniu dużych ilości mięcha na ten przykład
a wiadomo sestyny zdrowia nie dają również.
Po za tym jedząc płatki,mleczne i całe te śmieciowe żarcie,chorujesz bo organizm tego nie trawi, a jak chorujesz to stoisz w kolejce do lekarza a nie rzeźnika smiling smiley
i odstawiasz kolejny produkt który daje zdrowie na rzecz tego co powoduje chorobę, i znów jest co leczyć......................
no ale każdy ma swoją teorie
Opinie na temat badan niezależnych czy zależnych znajdziesz w necie jak poszukasz
to co piszesz to twoja opinia czy też wyczytana w necie????????????

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: mirek (---.free.aero2.net.pl)
Data: 10 lut 2015 - 18:29:45

?Psoriasis Hall of Shame?
czyli oszukiwanie chorych poprzez proponowanie ?cudownych leków?
Należy bardzo krytycznie podchodzić do preparatów na łuszczycę oferowanych
w Internecie. Wiele z nich to oszustwa wprowadzające chorych w błąd, a niejednokrotnie
są to produkty potencjalnie niebezpieczne. Należą do nich:
?Ukryte? silne kortykosteroidy
Blue-Cap/Skin-Cap (pirytonian cynku)
Miralex (wyciąg z ziół)
Chińskie zioła
Psorigon (tretinoina i kortykosteroid)
Exorex (dziegcie, tlenek azotu)
Wysokie dawki cynku doustnie
Nystatyna miejscowo
Mira-Cure (estry kwasu fumarowego, Fumaderm)
Psoriasis.com (dieta wegańska)
Lupicare (arnika, dziurawiec, rumianek i oczar wirginijski)
Olej z emu
Olej z drzewa neem
Nalewka z jodyny
Lampy do solariów
Srebro koloidalne doustnie
Preparaty zmiękczające wodęPoradnik dla chorego na łuszczycę
28
Dieta
Wbrew temu, ZNALAZŁEM NA STRONIE PORADNIKA DLA ŁUSZCZYKÓW. WIDZE ŻE TEN SKURWYSYN ZEJ TU SIE PRZENIUSŁ, UWAŻAJCIE NA NIEGO I TĄ BASIEŃKE.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: gosc711 (---.mia.fl.atlanticbb.net)
Data: 11 lut 2015 - 06:55:27

Witam, zgadzam sie calkowicie z say131 dieta to podstawa (cukier, gluten, kozeina, laktoza szkodzi), ja nie choruje na luszczyce ale moj moz zmaga sie z nia od 22 roku zycia ( teraz ma 36 lat) i pierwszy raz od kad pamietam jego skora wyglada znakomicie, nie wstydzi sie chodzic w krotkich ubraniach ( mieszkamy na Florydzie). Probowalismy wszystkich mozliwych metod nic nie dzialalo tysiace$ wydanych na lekarzy, lampy, sterydy, ziola wszystko bylo i nie pomoglo. Nie uzywal niczego przez jakis czas wszystko mu sie pokonczylo po czym straszliwie wysypalo i stwierdzil ze sprubuje cos innego, nowego, znalazl na US eBay produkt PSOR-VAL. Po tym srodku wszedzie zrobily sie skoropy ktore przez tydzien sie luszczyly. Po tym zluszczeniu skora byla sliczna, wprowadzil wieksza diete niz zazwyczaj zakupil jeszcze jeden ten spray, uzywa raz na jakis czas i nie ma niz zupelnie NIC.4

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: j23 (---.gtnet.net.pl)
Data: 11 lut 2015 - 09:20:23

PSOR-VAL tzw. doładowacz. W skład wchodzą m.in mirystynian.., hydrocortyzon.
Skupię się na Miralexie w prostej linii jest klonem klozbetazolu najbardziej podłęgo sterydu. Dlatego pomaga, ale też ostrzegam przed dlugotrwałym używaniem, bo efekt odbicia jest murowany, plus ścienienie skóry masz jak pewność lokaty w banku szwajcarskim. Wiem, że w USA są problemy z jego zarejestrowaniem.
W każdym bądź razie na pewno to działa, ale trzeba uzywać z wielką rozwagą.
Fajnie, że napisałaś,podzieliłaś się nowinką, bo u nas jest nieznanym środkiem. Z pewnością na krótkim odcinku czasowym daje on doskonale radę.(coś w rodzaju-odpowiednika Dermovate) Polecam ci smarowidła czarodzieja-szamana ZIEJA też pomagają, ale wydrązyć dziurę w kieszeni.... Facet zafascynowany jest techniką stosowaną na Rozalce(powieść Antek)
Pozdrawiam

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: owszem, tak! (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 11 lut 2015 - 15:18:53

N-basia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> przez: owszem (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
> Data: 10 lut 2015 - 14:59:28
>
> N-basia Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Staram się kupować mięcho z w miarę
> > sprawdzonych źródeł
> > nie z supermarketu
> >
> > Badania wykonuje się na zlecenie kogoś,i
> ważne
> > kto za te badania płaci,dla tego one będą z
> > korzyścią.
>
> Warzywa i owoce raczej nie zawierają hormonów
> wzrostu albo rtęci. Ale nie w tym rzecz.
>
> Rozumiem, że za 'Twoje" badania płaci np. lobby
> rzeźnickie - ci mają oczywisty interes. Ale jaki
> interes przyświecał przez lata lekarzom czy
> dietetykom? I jaki rzekomy interes sprawia, że
> dziś już nie tak prędko łapią się za
> głowę, kiedy usłyszą, że ktoś nie je mięsa?
> Dokąd zajdziemy, powtarzając (nie swoje
> zresztą) opinie nt. nieistnienia niezależnych
> badań?
>
>
>
>
>
> Tak warzywa zawierają za to pestycydy na które
> od dawna mam alergie smiling smiley
> Ja nie potrzebuje badan,tymi się nie najem smiling smiley
> Jaki interes przyświeca lekarzom itp
> np.cholesterol ponoć rośnie po jedzeniu dużych
> ilości mięcha na ten przykład
> a wiadomo sestyny zdrowia nie dają również.
> Po za tym jedząc płatki,mleczne i całe te
> śmieciowe żarcie,chorujesz bo organizm tego nie
> trawi, a jak chorujesz to stoisz w kolejce do
> lekarza a nie rzeźnika smiling smiley
> i odstawiasz kolejny produkt który daje zdrowie
> na rzecz tego co powoduje chorobę, i znów jest
> co leczyć......................
> no ale każdy ma swoją teorie
> Opinie na temat badan niezależnych czy zależnych
> znajdziesz w necie jak poszukasz
> to co piszesz to twoja opinia czy też wyczytana w
> necie????????????










Skoro nie potrzebujesz badań, to nie cytuj fragmentów publikacji o charakterze ogólnych sądów. Napisz, że jesz, bo Ci służy- tyle.

Kwestia szkodliwych substancji w jednym czy innym jest poboczna- to zasadniczo nie z ich powodu mięso można sobie darować, ale jako takie. natomiast alergię masz na pestycydy, nie owoc sam w sobie.

Cholesterol. Jak sama piszesz- po dużych ilościach, ale nie po małych. A zatem dlaczego obecnie przy braku nawet i małych lekarze rzadziej pukają się w głowę niż kiedyś?

Jakim cudem łączysz automatycznie niejedzenie mięsa z jedzeniem np. mlecznych czy śmieciowego jedzenia??? Nie ma alternatyw?

Ja nie mam teorii. Ja mam naukową podkładkę.

gdyby nie było niezależnych badań, to przeprowadzanie ich nie miałoby sensu. Od razu pani Basieńka albo inna pani skwitowałyby adekwatnie ich wynik i miały w poważaniu. A więc takie (spiskowe - bo lubisz) rozumowanie jest trochę paranoiczne.

Kiedyś papierosy wychodziły w badaniach na nieszkodliwe. Obecnie za szkodliwe. Czy w takim razie, w najlepszym wypadku, należy uznać, że nie wiemy jakie tak naprawdę są, bo i te drugie badania są jako takie sfałszowane? Jak wychodzi, że aktywność fizyczna daje w niektórych przypadkach depresji porównywalne wyniki jak leki, to mamy myśleć że sponsorem badań jest sieć siłowni? Czy może koncern, który wie że tak właśnie pomyślimy i sięgniemy jednak po leki? Lekka paranoja, moim zdaniem. Poza tym sposnorowanie badań nie wyklucza ostatecznie ich niezależności, choć to na pewno rzadkie przypadki.Bo nie kwestionuję tego, że istnieją badania niewiarygodne.
Jak napisałem na samym początku- informacja jest dostępna. Ale trzeba do niej dotrzeć.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 11 lut 2015 - 21:35:08

owszem, tak! Napisał(a):
-------------------------------------------------------





> Skoro nie potrzebujesz badań, to nie cytuj
> fragmentów publikacji o charakterze ogólnych
> sądów.
Napisz, że jesz, bo Ci służy- tyle.



Zanim zaczełam jeść doczytałam jakie ma właściwości



>
> Kwestia szkodliwych substancji w jednym czy innym
> jest poboczna- to zasadniczo nie z ich powodu
> mięso można sobie darować, ale jako takie.







Moim zdaniem nie,jak pisałam wyżej mięso jadałam sporadycznie,pojawiła się łuszczyca i ogólne problemy zdrowotne,teraz jem często i zdrowie wraca.




> natomiast alergię masz na pestycydy, nie owoc sam
> w sobie.


> Dobrze że mnie oświeciłeś smiling smiley przeczytaj jeszcze raz co napisałam na ten temat w zacytowanym przez ciebie poście.




> Cholesterol. Jak sama piszesz- po dużych
> ilościach, ale nie po małych. A zatem dlaczego
> obecnie przy braku nawet i małych lekarze
> rzadziej pukają się w głowę niż kiedyś?


No widzisz a u mnie się pukali skąd on u mnie za wysoki skoro nie jadałam nic co go podwyższa smiling smiley




>
> Jakim cudem łączysz automatycznie niejedzenie
> mięsa z jedzeniem np. mlecznych czy śmieciowego
> jedzenia??? Nie ma alternatyw?



No sporo ale ogólne żywienie najzdrowsze ponoć to płatki z mlekiem na śniadaniesmiling smiley




>
> Ja nie mam teorii. Ja mam naukową podkładkę.


I naukowe zdrowie też smiling smiley????




>
> gdyby nie było niezależnych badań, to
> przeprowadzanie ich nie miałoby sensu. Od razu
> pani Basieńka albo inna pani skwitowałyby
> adekwatnie ich wynik i miały w poważaniu. A
> więc takie (spiskowe - bo lubisz) rozumowanie
> jest trochę paranoiczne.


Być i może,gdyby jednak te wyniki badan były stałe a nie zmienne odnośnie sytuacji.





>
> Kiedyś papierosy wychodziły w badaniach na
> nieszkodliwe. Obecnie za szkodliwe. Czy w takim
> razie, w najlepszym wypadku, należy uznać, że
> nie wiemy jakie tak naprawdę są, bo i te drugie
> badania są jako takie sfałszowane?


No któreś napewno byłysmiling smiley



Jak wychodzi,
> że aktywność fizyczna daje w niektórych
> przypadkach depresji porównywalne wyniki jak
> leki, to mamy myśleć że sponsorem badań jest
> sieć siłowni? Czy może koncern, który wie że
> tak właśnie pomyślimy i sięgniemy jednak po
> leki? Lekka paranoja, moim zdaniem. Poza tym
> sposnorowanie badań nie wyklucza ostatecznie ich
> niezależności, choć to na pewno rzadkie
> przypadki.Bo nie kwestionuję tego, że istnieją
> badania niewiarygodne.
> Jak napisałem na samym początku- informacja jest
> dostępna. Ale trzeba do niej dotrzeć.


I otóż to
z tą różnicą że każdy wybiera według własnego uznania/interpretacji tego co czyta itp.itd.
Odnośnie aktywności fizycznej nie zawsze ona zdrowa bywa,czasami i poleżeć trzeba,żeby odzyskać utracone siły witalne.smiling smiley

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: N-basia (---.internetia.net.pl)
Data: 11 lut 2015 - 23:06:03

Mam taki plebiscyt mały, proszę dajcie swoje komentarze, kto mi ufa a kto nie? Wierzę w Was Wy moje pieszczoszki!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: mirek (---.free.aero2.net.pl)
Data: 12 lut 2015 - 07:27:50

TE MAZIDŁA ZEJA JUŻ NAPRAWDE JEBNEŁY CI NA CZEREP////////

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: łubudubu (---.play-internet.pl)
Data: 12 lut 2015 - 08:31:34

Może te czopki dupne ZEJA wprowadzają w tak dobre samopoczucie.Chyba cipcia myli dziurki. Heheee efekt tak jak by nawąchała się trawki.
Dodam darmocha i po ilosci postów widać że chyba jej płaci od słowa i złowionych łosi.I na dodatek Helga ta z talentem ją podpuszcza. hahaha ata szaleje

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: Helena Branicka (---.146.rev.vline.pl)
Data: 12 lut 2015 - 10:46:03

Dzień dobry. Witam na badaniach.
Po wczorajszych uniesieniach, uroczystościach wracamy na ziemię, do pracy i obowiązków, do diety. Dla nieprzekonanych lub wątpiących jaki wpływ na łuszczycę ma dieta proponuję prosty test. Najedzcie się kaszy z jakąś omastą, do tego kilka jaj gotowanych lub sadzonych (akurat pasują), na przystawkę sałatkę warzywną z oliwą; nasmażcie naleśników i zjedzcie z cukrem lub dżemem; na kolację zróbcie bananową ucztę. Następnego dnia dla odmiany: zupa mleczna (owsianka), kilka kromek chleba z masłem; bliny (placki ziemniaczane) smażone na smalcu lub oleju, pierogi z serem polane śmietaną, kotlet sojowy, do popicia duży jogurt; na deser dwa pączki albo tabliczkę czekolady. Nigdzie się nie ruszajcie, niech to będzie "leniwa niedziela" na fotelu, przed telewizorem.

Nie proponuję nic szczególnego - zwykła, codzienna dieta (bezmięsna). Myślę, że wynik takiego eksperymentu jest łatwy do przewidzenia. U niektórych będzie widoczny już po kilku godzinach, u innych dopiero po 2-3 dniach. Znajdą się też tacy, u których nie będzie żadnych zmian. Znaczy tyle, że u nich dieta jest bez znaczenia, są inne czynniki choroby.
Helena

P.S. Uprzedzam ? jak p.ZEJ, że test nie jest zupełnie darmowy i bezbolesny. (Żeby nie było płaczu!). U większości nastąpi wyraźne pogorszenie - zaognienie i powiększenie zmian łuszczycowych, zwiększona ilość łuski; mogą pojawić się nowe ogniska. Kto nie chce zrobić sobie krzywdy, niech nie próbuje w domu. Za test oczekuję szczegółowych relacji na Forum.
Nasz dietetyk ? doktor Basia wyjaśni Państwu, które z wymienionych tu potraw, pokarmów nadają się dla chorych z łuszczycą.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: Helena Branicka (---.146.rev.vline.pl)
Data: 12 lut 2015 - 11:29:37

Brawo Basiu! Tak właśnie się zachowuje prawdziwa gwiazda. O to chodziło, tego oczekujemy. Nie można być wiecznym kopciuszkiem, skromnisią. Na plebiscyt musisz zaczekać do grudnia. Ja już dawno oddałam na Ciebie głos.
Pozdrawiam
Helena

P.S. Wczoraj Ciebie nie było, a tu na Forum urwanie głowy - kocioł. Czy możesz nam zrelacjonować przebieg obrad, atmosferę. Zapadły jakieś uchwały, postanowienia? Są materiały: filmy, nagrania, publikacje? Czy są pamiątki do kupienia? Opowiadaj po kolei wszystko jak było.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 12 lut 2015 - 12:53:37

N-basia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam taki plebiscyt mały, proszę dajcie swoje
> komentarze, kto mi ufa a kto nie? Wierzę w Was Wy
> moje pieszczoszki!


Kto się podemnie podszywa ????????????????????????????????
To takie zabawne chyba dla dzieci w przedszkolu

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: N-basia (185.48.176.---)
Data: 12 lut 2015 - 12:56:04

Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: N-basia (---.internetia.net.pl)
Data: 11 lut 2015 - 23:06:03



Ja nie korzystam j.w.



Heleno czy możesz dać mi w końcu spokój
mnie to nie bawi,tak jak ciebie

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: Helena (---.146.rev.vline.pl)
Data: 12 lut 2015 - 13:30:39

Nie-Basia ale WILK w ludzkiej skórze!

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Czytaj a bedzie to twoj szczesliwy dzien smiling smiley
Wysłane przez: owszem (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data: 12 lut 2015 - 16:15:04

N-basia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> owszem, tak! Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
>
>
>
>
>
> > Skoro nie potrzebujesz badań, to nie cytuj
> > fragmentów publikacji o charakterze ogólnych
> > sądów.
> Napisz, że jesz, bo Ci służy- tyle.
>
>
>
> Zanim zaczełam jeść doczytałam jakie ma
> właściwości
>
>
>

A na jakiej podstawie owe wywiedli? Pewnie zrobili jakieś badania, prawda? Ale Ty przecież w badania generalnie nie wierzysz, wiec po co to czytałaś?

Powielany wciąż błąd polega na rozszerzaniu Twoich osobistych doświadczeń na innych.

Wyniki badań bywają zmienne, bo to nauka, nie religia, gdzie często obowiązują dogmaty. Ale nawet religie ewoluują, więc cóż dziwić się nauce? Pamiętaj też, że jesteśmy mocno zakorzenieni w stereotypach, które trzymają się mocno i wpływają na nasze przekonania. Ale te podlegają weryfikacji.

Moim uznaniem jest racjonalne, nie spiskowe, podejście do kwestii.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Strony: <--1234-->
Bieżąca strona: 3 z 4



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.