Ogólne :  www.luszczyca.pl The fastest message board... ever.
 

Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajPodgląd do wydruku
Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: lukk (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 16 kwi 2009 - 19:05:12

Witam
Od ok 5 lat mam zmiany na wew. stronie dłonii. Odwiedzając pierwszego dermatologa stwierdził że to łuszczyca ale nie potrafił mi pomóc i zostałem skierowany do alergologa ale on też mi nie pomógł. Dowiedziałem się o Klinice w Krakowie więc pojechałem. Miałem pobierany wycinek i wynik EGZEMA.Po paru wizytach u alergologa stwierdzono że to jednak łuszczyca i znowu dermatolog.
Opis zachowania choroby w moim przypadku:
Nieprzerwalnie od ok 5 lat jak wcześniej wspomniałem zgróbiała pękająda, czasami aż do krwi skóra od wewnętrznej strony dłoni i tylko dłoni na stopach i na całym ciele wporządku. Choroba nasila się szczególnie po jakichś pracach związanych z Sciskaniem, dźwiganiem itp gdy jest narażona na ucisk.


POMOCY!!!
Czekam na odp.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: Wiki (---.docsis.tomkow.pl)
Data: 16 kwi 2009 - 19:47:33

Proponuję smarować maścią nagietkową, dobrze natłuszcza i likwiduje zmiany chorobowe. Twoje objawy nie muszą wcale wskazywać na łuszczycę.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: lukk (---.xdsl.centertel.pl)
Data: 16 kwi 2009 - 21:11:16

Dzięki Wiki na pewno spróbuje. a jeszcze jedno: mniej więcej po jakim czasie powinna pojawić się poprawa jeśli maść nagietkowa będzie w jakiś sopsób miała pomóc???

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 23 mar 2010 - 11:07:58

a czy ma ktos zmiany na zewnetrznej stronie dloni wszedie czytam o wew a ja mam na zewnatrz i nic na to nie pomaga

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: luki (---.adsl.inetia.pl)
Data: 23 mar 2010 - 22:22:39

Spróbuj maści z mocznikiem najtańszy polski odpowiednik Hasceral
A na noc posmaruj i zastosuj opatrunek okluzyjny, albo najprościej rękawiczkę gumową jednorazową. Łuska szybciej schodzi i maść lepiej wchłania
Jak się nie mylę to też stosują tą maść na pękające stopy.

Opcje: OdpowiedzCytuj
Re: Poważne zmiany tylko na dłoniach co to może być????
Wysłane przez: nova (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data: 24 mar 2010 - 09:21:41

Na mocznik i salicyl jestem uczulona okropne historie mam po tym na cygnoline tez

Opcje: OdpowiedzCytuj



Akcja: ForaWątkiSzukaj
Nazwa użytkownika: 
E-mail: 
Temat: 
Zabezpieczenie przed spamem:
Wpisz kod, który widzisz poniżej do pola pod obrazkiem. To jest zabezpieczenie blokujące boty, które chcą automatycznie wysyłać wiadomości. Jeżeli kod jest nieczytelny spróbuj odgadnąć. Jeżeli wpiszesz zły kod to obrazek zostanie automatycznie utworzy ponownie, a Ty będziesz miał(a) kolejną szansę na wpisanie poprawnego kodu.